'Fırtına' dizisi oyuncularıyla sohbet

 Leda Siranuş Şişeciyan 30/09/2006 GÜNCEL/ RÖPORTAJ & SÖYLEŞİ 3337
Karadeniz’de yeşillikler içinde, doğayla baş başa yaşanan fırtınalı bir aşkın öyküsü…

  Bu dizide rol almaya nasıl karar verdiniz?

Murat Yıldırım: BKM’de zaten çalışıyordum.İlk işim Ölümsüz Aşk dizisiydi ki Demet Akbağ ve Yılmaz Erdoğan’la çalıştım.Onlarla bir gönül bağım vardı.Onlarla çalışmak istiyordum ama yazın çalışmak aklımdan geçmiyordu.BKM’den güzel bir senaryo gelince hayır diyemedim.

Burçin Terzioğlu: Ben bu yaz aslında çalışmayı düşünmüyordum. Kadın isterse yeni bitmişti.Yazın dinlenip yeni sezonda başlamayı düşünüyordum;ama böyle iyi yazarların,yapım şirketinin bulunduğu iyi bir senaryoyu gördüğüm zaman karar vermek çok kolay oldu. Bu gelen teklifi reddedip çalışmamak bence çok ayıp olurdu.

Goncagül Sunar: Senaryoya tav oldum açıkcası. Çok karakterli bir senaryo; ama bütün karakterlerin kendine ait hikayesi var. Her şeyden önce bir star dizisi değil.

Karakter olarak,konu olarak ilginizi çeken ne oldu?

Murat Yıldırım: Bir oyuncu her türlü rolü oynamalı, kendi içinde zengin olmalı, iyi adam, kötü adam, aşık olan insan, senaryo zaten  çok hayatın içinden,çok samimi, çok içten, romantik, yalan hiçbir şey yok,bunlar beni çok etkiledi.

Burçin Terzioğlu:Zeynep karakteri bana çok yakın.dediğim dedik,tuttuğunu koparan,deli dolu,tersi ters olan aşkı için gözü kara.İşte Burçin ile Zeynep birbirine çok benziyor.O yüzden seviyorum.

Goncagül Sunar: Benim rolüm de çok güzel bir rol.Köyün en romantik kadını.kocası onu terk etmiş,çocuğuyla yapayalnız kalmış,biraz da aklı havada bir kadın.Özellikle çok duygusal.Bir gün denizden bir adam çıkıyor ve o adama aşık oluyor.Geride bıraktığı hayatı hiç sorgulamıyor.

Birçok ortak yapımda bulunduğunuz oyuncularla bir aradasınız neler söyleyeceksiniz?

Murat Yıldırım: Buradaki insanlar en az sekiz, on tane işlerde oynamış kişiler.Mutlaka bir yerlerde karşılaşıyorlar.Artık herkes her yerde oynuyor yani.

Burçin Terzioğlu: Altı kişiyle daha önce çalıştım. Kınalı Kar ekibinden, Mahallenin Muhtarları dizisi ekibinden, Kadın İsterse ekibinden oyuncular var. Yani okuma provasına gittiğimde herkesi tanıyordum hiç zorluk çekmedim.

Goncagül Sunar: Öyle bir topluluk var evet.Burçin’i,Erkan Can’ı,Zerrin Hanımı çok severim.Zaten daha önce onlarla çalıştım.Tekrar onlarla çalışmak beni çok mutlu ediyor.

Sizce Türkiye’de yayınlanan dizilerin konuları hep aynı. Siz bir izleyici ve oyuncu gözüyle bakarsanız neler söyleyeceksiniz?

Murat Yıldırım: Seyirci istiyor 10 defa hastane görmek,birkaç düğün görmek,senaristler tıkandığı için değil,seyircinin hoşuna gidiyor,o yüzden yazılıyor,zaten seyirciye yapılıyor.Seyirci o karakterle oyuncuyu özdeşleştiriyor,böyle de tanınmak çok güzel bir şey.Kadir İnanır’ın oğlunu oynarken aklı başında efendi birini canlandırırken,Büyük Yalan’da Halil Ergün’ün oğlunu oynarken serseri bir kimliği canlandırıyordum.Yolda beni görenler noldu sana diye tepki veriyorlardı.İnsanlar inanıyorsa ne mutlu oyunculara,demek ki herkes rolünü yapıyor yani.

Burçin Terzioğlu: Bir kere dizide aşk var ve aşk olmayan hiçbir yer yok bu dünyada.aşk her zaman izlenilen,istenilen bir duygu.

Goncagül Sunar: Seyirciyle televizyon birbiriyle çanak tutuyor. Hep aynı konular işleniyor.Ciddi yaratıcılık gerektiren konular var,ama sırf bu yetmez inandırıcılık ve samimiyet çok önemli.Günümüzde kim yakışıklıysa kim güzelse onların oynadığı diziler tutuyor.Sadece bu unsura bakılıyor işte bu büyük bir yanlış.Çok iyi  şeyler seyredenler var,çok kötü şeyler izlemek isteyenler de,ben buna anlam veremiyorum.Genelde aşk hikayeleri seviliyor ama bunu doğru şekilde ve doğru zamanda yapılması gerek diye düşünüyorum.

Bu dizinin yaz sezonunda yayına girmesinde avantaj ve dezavantajları sizce neler?

Murat Yıldırım: Artık yaz sezonu veya kış sezonu diye bir şey kalmadığını düşünüyorum.İşi yaptıktan sonra yazın olmuş,ocak ayında olmuş hiç fark etmiyor,seyirci onun kıymetini biliyor, iyi işler kalıcı oluyor yaz da olsa.

Burçin Terzioğlu: Avantajlarını da yaşıyoruz,dezavantajları da.Dezavantajları avantaja çevireceğiz göreceksiniz.

Goncagül Sunar: Yaz sezonunda yayına giren en iyi dizi bence. Bir kere içinde komedi var,Deniz,doğallık,aşk,Karadeniz kokusu bir de hikaye komik olunca yazın en iyi işlerinden biri diyebilirim.

Kategorisindeki diğer haberler

Kocaeli'de İlber Ortaylı'ya Yoğun İlgi

Kocaeli Yunus Emre Kültür Merkezi’nde “1.Dünya Savaşı ve Günümüz Perspektifinden Ortadoğu” konulu bir panel gerçekleştirildi. Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın katıldığı panel, &oum...

Daha Fazla Göster 02/03/2018 || 47

İzmit'te ''Ailede İletişim'' Sohbeti

Ünlü Psikolog Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ve Sosyolog Yazar Polat Doğru'nun katılımıyla “Ailede İletişim Üzerine Bir Sohbet” söyleşisi düzenlendi. Etkinlikte aile içi iletişimin önemi ele alındı.

Daha Fazla Göster 20/02/2018 || 63

Her 68 Çocuktan Biri ‘Otizmli’

Otizm, binlerce insanın hayatını etkileyen bir gelişimsel farklılık. Bu hastalık dünya üzerinde de yaygınlaşmaya devam ediyor. Otizm sadece çocukları değil onların ailesini de etkiliyor. Otizm hastası olan o çocuklardan bir...

Daha Fazla Göster 30/11/2017 || 243

“Onunla Dünyaya Farklı Bakmayı Öğrendik”

Dünya Engelliler Günü'nde son olarak sözü doğuştan görme engelli olan 6 yaşındaki Duru'nun annesi Aysel Avşar'a bıraktık. Engelli bir çocuğa sahip olmanın hayatları üzerindeki etkisini bizimle pay...

Daha Fazla Göster 30/11/2017 || 392

"Sessiz Dünyanın Sesi Olun"

Birleşmiş Milletler'in 1992 yılında aldığı karar ile 3 Aralık günü Dünya Engelliler Günü olarak anılmaya başladı. Biz de bu özel günde Kocaeli Halk Eğitim Merkezi'nde işitme engelli bireylerin sessizliği...

Daha Fazla Göster 29/11/2017 || 121

Kocaeli Kitap Fuarı Yoğun İlgiyle Devam Ediyor

Yoğun ilginin yaşandığı 9. Kocaeli Kitap Fuarı, üçüncü gününde söyleşiler ve imza etkinlikleri ile devam ettti.  Günün ilk söyleşisinde Yazar Mevlana İdris ve Salih Zengin okurlarla bir araya geldi.

Daha Fazla Göster 15/05/2017 || 378

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler