İletişim Fakültesi'nde Sosyal Medya Yönetimi Konuşuldu

 NEZAHAT BAYLACI 21/03/2018 GÜNCEL 2032
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakultesi Reklamcılık bölümü 2'nci sınıf öğrencileri tarafından düzenlenen Sosyal Medya Yönetimi Konferansı'nda Sosyal Medya Uzmanı Murat Tortop konuşmacı olarak yer aldı. İletişim Fakültesi Derslik 1'de gerçekleşen konferansa öğrenciler katılım gösterdi.
Sosyal Medya Uzmanı Murat Tortop Sosyal medya hakkında konuştu. Sosyal Medya Uzmanı Murat Tortop Sosyal medya hakkında konuştu.
Öğrenciler Sosyal Medya Uzmanı Murat Tortop'u ilgi ile dinledi. Öğrenciler Sosyal Medya Uzmanı Murat Tortop'u ilgi ile dinledi.

KOÜ Reklamcılık Mezunu Sosyal Medya Uzmanı Murat Tortop Reklamcılık 2'inci sınıf öğrencileri ile Sosyal Medya Yönetimi konferansında buluştu. 2015 yılında mesleğe başlayan Tortop, Sosyal Medya Uzmanları ne yapar sorusuna cevap arayarak "İçerik yazar, paylaşım yapar, moderasyon yapar, müşteri ile sürekli iletişimde olur, rapor analizi yapar, trendleri takip eder, günün her saati çalışmak zorundadır." dedi. Tortop, sosyal medya uzmanlarının hızlı kriz yönetimi yapmak zorunda olduklarından bahsederek, "Hergün online olmak zorundadır, sosyal medyanın dünyası budur." şeklinde konuştu. Dijital metin yazarına değinen Tortop; "Medya kreakfilerine göre senaryo yazar, medya içerik yazar."diyerek konuştu.

Sosyal Medya hakkında yorumda bulunan Tortop, "Televizyon nasıl bizim annelerimizin ilk kuşağı olarak yer alıyorsa, artık bizim kuşağımızın televizyonu Youtube ve Facebook olarak geçiyor." dedi. Kullanıcı kitlesine değinen Tortop, lokasyon durumuna göre sosyal medyayı nasıl hızlı tükettiğimize değinerek "Sosyal medyanın her mecrası artık bir reklam modeli olarak karşımıza çıkacak bundan kurtulamayacağız. Reklam hayatımızın her alanına girdi." dedi.

Mesleğe başladığı ilk yıllarda daha mükemmel şeyler çıkarmaya çalıştıklarından bahsederek "Artık baktığımız zaman daha silik , daha özensiz ama bir hikayesi olan daha yaratıcılığa açık şeyler kullanmaya başladık fotoğraflarda." dedi. Tortop konuşmalarında artık biraz daha doğallığa, doğal olmaya yönlendirilmeye çalışan bir dünyanın içerisinde olduğumuzu belirtti. 

Son olarak reklamcılık mesleği hakkında yorumda bulunan Tortop, "Reklamcılık ile ilgili kendim gibi olmayı seviyorum Reklamcılık bunu veriyor bana." diyerek sözlerini bitirdi. 

 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

''Atıklara Hem Ham Madde Hemde Çevresel Gözle Bakmalıyız''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Çevre Mühendisliğİ öğrencileri tarafından Elektronik Atıklar konulu konferans düzenlendi. Prof.Dr.Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe EXITCOM Recycling Firması Gen...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 19

Yüreklere Sevda Eker Türküler

Kocaeli Üniversite'si Baki Komsuoğlu Konferans Salonu'nda Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 18

Bir Milletin Var Olma Hikayesi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Gazilerimizin Gözünden” aldı etkinlik Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 23

"Çocukların Kalbine Bir Parça Yerleştirmek İster Misin?"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Üniversite Pazarı’nda Genç İz önderliğinde Kimsesiz Otizmli Çocuklar yararına kermes düzenlendi.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 24

Sahiplenmenin Farklı Türleri Konuşuldu

Kocaeli Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla ''Sahiplenme ve Sahiplenilme'' isimli söyleşi düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 34

Ödüllü Filmler KOÜ Öğrencileri İle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 3 Mayıs Amfisi’nde gerçekleştirilen Akbank 14. Kısa Film Festivali öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Daha Fazla Göster 16/04/2018 || 33

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler