Kocaeli Üniversitesi'nde "57'inci Alay Yürüyüşü"

 TOPRAK FIRAT AKÇAY 21/03/2018 GÜNCEL 2031
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Anadolu Gençlik Derneği Komisyonu Çanakkale Zaferi'nin 103’üncü Yıldönümünde Kocaeli Üniversitesi Sosyal Tesisleri önünde buluşarak A Kapısı'na kadar 57’inci Alay Yürüyüşü gerçekleştirdi.
57'inci Alay Geri Döndü pankartıyla yürüyen öğrenciler. 57'inci Alay Geri Döndü pankartıyla yürüyen öğrenciler.
Sarımsakcı “Dünya işlerinden fedakarlık edip, bu kutlu yürüyüşe katılan siz çok kıymetli kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Çanakkale’deki o ruha tekraren kavuşmayı Rabbim cümlemize nasip etsin diyorum.” Sarımsakcı “Dünya işlerinden fedakarlık edip, bu kutlu yürüyüşe katılan siz çok kıymetli kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Çanakkale’deki o ruha tekraren kavuşmayı Rabbim cümlemize nasip etsin diyorum.”

Sosyal tesisler önünde Çanakkale Türküsü dinledikten sonra İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşının ardından yürüyüşe başlayan öğrenciler Çanakkale Zaferinde şehit olan askerlerin isimlerini söyleyerek şehitleri andı.  “57’inci alay geri döndü” pankartıyla yürüyen öğrenciler “Değişmedi ruhum değişmeyecek”, “Çanakkale ruhu Kocaeli’nde”, “Rahat uyu şehidim gençlik bize emanet” ve “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganlarıyla Kocaeli Üniversitesi A Kapısı girişine kadar yürüdü.

“ŞEHİTLERİMİZİN MÜCADELESİNİ ANLAMAK”

Daha sonra A Kapısı'nda Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Üniversite Komisyonu Başkanı Mücahit Sarımsakcı, düzenlenen yürüyüşün amacının Çanakkale Şehitlerini anmak olduğunu belirterek “Bugün burada 103 yıl önce, Hakk’ın batıla galip gelmesi için canlarını feda eden dedelerimizin, şehitlerimizin mücadelesini anmak, anlamak ve hissetmek için bir araya geldik.” dedi. Çanakkale ruhunun hala yaşatılması gerektiğini söyleyen Sarımsakcı “Dünya işlerinden fedakarlık edip, bu kutlu yürüyüşe katılan siz çok kıymetli kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi. Yürüyüş, konuşmanın ardından son buldu.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

''Atıklara Hem Ham Madde Hemde Çevresel Gözle Bakmalıyız''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Çevre Mühendisliğİ öğrencileri tarafından Elektronik Atıklar konulu konferans düzenlendi. Prof.Dr.Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe EXITCOM Recycling Firması Gen...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 19

Yüreklere Sevda Eker Türküler

Kocaeli Üniversite'si Baki Komsuoğlu Konferans Salonu'nda Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 18

Bir Milletin Var Olma Hikayesi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Gazilerimizin Gözünden” aldı etkinlik Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 23

"Çocukların Kalbine Bir Parça Yerleştirmek İster Misin?"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Üniversite Pazarı’nda Genç İz önderliğinde Kimsesiz Otizmli Çocuklar yararına kermes düzenlendi.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 24

Sahiplenmenin Farklı Türleri Konuşuldu

Kocaeli Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla ''Sahiplenme ve Sahiplenilme'' isimli söyleşi düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 34

Ödüllü Filmler KOÜ Öğrencileri İle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 3 Mayıs Amfisi’nde gerçekleştirilen Akbank 14. Kısa Film Festivali öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Daha Fazla Göster 16/04/2018 || 32

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler