Eski Büyükelçi Özülker "Türkiye Şüphesiz Önemli Bir Konumda Yer Alıyor"

 MUSTAFA EREN AKPINAR 21/03/2018 GÜNCEL 2033
Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Servettin Bilir Konferans Salonu’nda Emekli Büyükelçi Uluç Özülker “Son Gelişmeler Işığında Ortadoğu” konulu bir konferans gerçekleştirdi.
Emekli Büyükelçi Uluç Özülker konuşmasını yaptı. Emekli Büyükelçi Uluç Özülker konuşmasını yaptı.
Konferansa ilgi yoğundu. Konferansa ilgi yoğundu.

Gelişen Ortadoğu politikalarının konu edildiği konferansta Emekli Büyükelçi Uluç Özülker konuşmacı olarak yer aldı. Özülker Türkiye Cumhuriyeti’nin diplomatik başarılarından ve uyguladığı düzgün siyasi, politik, diplomatik duruştan bahsetti. Ortadoğu’nun ciddi değişimlere girmeye başladığını ve uygulanan baskılardan kurtulma yolunda önemli adımlar attığını belirtti. Emekli Büyükelçi, ''Türkiye Cumhuriyeti şüphesiz önemli bir konumda yer alıyor.Bu da Türkiye Cumhuriyeti’nin istikrarını bozmaması gerektiğini bizlere hatırlatıyor. Türkiye Cumhuriyeti kendi içinde var olan sorunları çözüp dik bir duruş sergilemesi gerekiyor'' diye konuştu. 

Özülker günümüzden otuz, kırk yıl sonrasında Ortadoğu’da etnik köken kavgalarının son bulacağına değindi.  Özülker, ''Ortadoğu bu savaşları yeni atlatmış olmasına rağmen su savaşları çok yakın bir tarihte gün yüzüne çıkabilir. Çünkü dünya üzerinde yüzde üçlük içilebilir su kaynağı yüzde birlere kadar düştü. En kısa süre içerisinde bu konuyla ilgili önemler alınması gerekiyor.''dedi.

Konferans katılımcıların sorularının yanıtlanmasından sonra son buldu.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

''Atıklara Hem Ham Madde Hemde Çevresel Gözle Bakmalıyız''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Çevre Mühendisliğİ öğrencileri tarafından Elektronik Atıklar konulu konferans düzenlendi. Prof.Dr.Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe EXITCOM Recycling Firması Gen...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 19

Yüreklere Sevda Eker Türküler

Kocaeli Üniversite'si Baki Komsuoğlu Konferans Salonu'nda Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 18

Bir Milletin Var Olma Hikayesi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Gazilerimizin Gözünden” aldı etkinlik Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 23

"Çocukların Kalbine Bir Parça Yerleştirmek İster Misin?"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Üniversite Pazarı’nda Genç İz önderliğinde Kimsesiz Otizmli Çocuklar yararına kermes düzenlendi.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 24

Sahiplenmenin Farklı Türleri Konuşuldu

Kocaeli Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla ''Sahiplenme ve Sahiplenilme'' isimli söyleşi düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 34

Ödüllü Filmler KOÜ Öğrencileri İle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 3 Mayıs Amfisi’nde gerçekleştirilen Akbank 14. Kısa Film Festivali öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Daha Fazla Göster 16/04/2018 || 33

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler