Çanakkale Şehitleri Tiyatro Sahnesinde Anıldı

 NURSEDA GEREK 20/03/2018 GÜNCEL 2030
Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümüne özel ''Bir Hilal Uğruna'' adlı tiyatro gösterisi sergilendi. 
'Bir Hilal Uğruna' adlı tiyatro oyunu sahnelendi. 'Bir Hilal Uğruna' adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Çanakkale 1915 ''Bir Hilal Uğruna'' isimli oyun sergilendi. Oyun, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi,  Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dünyası Kültürü ve Araştırmaları Kulübü ve KOÜ Tarih Kulübü işbirliği ile düzenlendi.

İzleyiciler arasında Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, il protokolü, akademisyenler, üniversite personelleri ve öğrenciler vardı.

Oyun öncesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İstiklal Marşı okundu. “18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz ve Kara Harekatları” konulu sunumlarını yapmak üzere sahneye Deniz Binbaşı Nadir Döker ve Öğretmen Üsteğmen Ömer Zeylek davet edildi. Döker ve Zeylek izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Sunum sonrası Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından “Bir Hilal Uğruna” adlı oyun sahnelendi. Oyun, etkileyici sahneleriyle göz doldurdu. Etkinlik, hoşaf ikramıyla son buldu.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

''Atıklara Hem Ham Madde Hemde Çevresel Gözle Bakmalıyız''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Çevre Mühendisliğİ öğrencileri tarafından Elektronik Atıklar konulu konferans düzenlendi. Prof.Dr.Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe EXITCOM Recycling Firması Gen...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 19

Yüreklere Sevda Eker Türküler

Kocaeli Üniversite'si Baki Komsuoğlu Konferans Salonu'nda Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 18

Bir Milletin Var Olma Hikayesi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Gazilerimizin Gözünden” aldı etkinlik Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 23

"Çocukların Kalbine Bir Parça Yerleştirmek İster Misin?"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Üniversite Pazarı’nda Genç İz önderliğinde Kimsesiz Otizmli Çocuklar yararına kermes düzenlendi.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 24

Sahiplenmenin Farklı Türleri Konuşuldu

Kocaeli Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla ''Sahiplenme ve Sahiplenilme'' isimli söyleşi düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 34

Ödüllü Filmler KOÜ Öğrencileri İle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 3 Mayıs Amfisi’nde gerçekleştirilen Akbank 14. Kısa Film Festivali öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Daha Fazla Göster 16/04/2018 || 33

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler