İş Hayatına İlk Adım; Kariyer Planlaması

 ERTAN ÖZTÜRK 14/03/2018 GÜNCEL 2035
Kocaeli Üniversitesi Liderlik Kulübü tarafından düzenlenen ‘İnsan Kaynakları Zirvesi’ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 212 numaralı salonda gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşmacı olarak Çağrı Gedik ve Sinem Işık yer aldı.
Çağrı Gedik konuşmasını yaparken Çağrı Gedik konuşmasını yaparken
Liderlik kulübü Çağrı Gedik'e plaket takdim ederken Liderlik kulübü Çağrı Gedik'e plaket takdim ederken
Etkinliği birçok katılımcı ilgi ile takip etti. Etkinliği birçok katılımcı ilgi ile takip etti.
Sinem Işık konuşma esnasında Sinem Işık konuşma esnasında

Etkinlikte ilk konuşmacı olarak kürsüye Ortadoğu İnsan kaynakları şefi Çağrı Gedik çıktı. Kariyer planlamadan bahsedeceğini söyleyen Gedik, “İş başvurusu yapmaktan çok insanlarla kendi çabalarınızla tanışmalısınız.” dedi. İş hayatını öğrenmenin ilk adımı iş yerlerini gezmek olduğuna değinen Gedik sözlerine şöyle devam etti, “Herkesin bir yeteneği mutlaka vardır ama önemli olan bu yeteneği ortaya çıkartmak ve yeteneği potansiyele dönüştürebilmektir.” dedi. Gedik, kariyer planlamada a planının yanında kesinlikle b ve c planlarının olması gerektiğine değindi. Çağrı Gedik’in ardından konuşmasını yapmak üzere Sinem Işık Kürsüye davet edildi. Piyasanın genel durumu hakkında bilgi veren Işık, “Kariyer planlaması çok önemli, mezun olduktan sonra sizi nelerin beklediğini, çevrenin sizi nasıl etkilediği, düşük ücretle işe başlama gibi konularında sizi bilinçlendirir.” dedi.

İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi öğrencilerinin katılım gösterdiği etkinlik, katılımcılarla yapılan soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

''Atıklara Hem Ham Madde Hemde Çevresel Gözle Bakmalıyız''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Çevre Mühendisliğİ öğrencileri tarafından Elektronik Atıklar konulu konferans düzenlendi. Prof.Dr.Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe EXITCOM Recycling Firması Gen...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 19

Yüreklere Sevda Eker Türküler

Kocaeli Üniversite'si Baki Komsuoğlu Konferans Salonu'nda Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 18

Bir Milletin Var Olma Hikayesi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Gazilerimizin Gözünden” aldı etkinlik Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 23

"Çocukların Kalbine Bir Parça Yerleştirmek İster Misin?"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Üniversite Pazarı’nda Genç İz önderliğinde Kimsesiz Otizmli Çocuklar yararına kermes düzenlendi.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 24

Sahiplenmenin Farklı Türleri Konuşuldu

Kocaeli Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla ''Sahiplenme ve Sahiplenilme'' isimli söyleşi düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 34

Ödüllü Filmler KOÜ Öğrencileri İle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 3 Mayıs Amfisi’nde gerçekleştirilen Akbank 14. Kısa Film Festivali öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Daha Fazla Göster 16/04/2018 || 32

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler