3.Kummpas Günleri Gerçekleşti

 GİZEM BAYRAK 14/03/2018 GÜNCEL 2032
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Makine Mühendisliği Kulübü'nün düzenlemiş olduğu 3.Kummpas Günleri Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Mühendislik alanından birçok katılımcının konuşma yapacağı etkinlik üç gün sürecek.
Mert Yenen. Mert Yenen.

KOÜ Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda 3. Kummpas Günleri düzenlendi. Etkinliğin ilk gününde Siemens Teklif Müdürü Alper Gürpınar, Festo Endüstri Akademisi Direktörü Hakan Eminçe, Solarian Proje Müdürü Onur Güneş, TPİ Kompozit İşleme Mühendisi Hürkan Tatlı ve Kroman Çelik Sanayi Yatırım Mühendisi Sinan Başkurt konuşmacı olarak yer alan isimler oldu.

Etkinliğin üçüncü gününe ise Havelsan Savunma Sanayi Mühendisi Mert Yenen, Otokar Kalite ve Teknoloji Direktörü Mesut Akdağ, Kalite mühendisi Kıvanç Bayer, Meteksan mühendislerinden Ozan Yavuz Baytemir, Yiğitcen Güden, dronmarket.com Araştırma ve İHA geliştirme Müdürü Akay Yeşilgöz ve Anova Satış Müdürü Ekin Ersan konuşmacı olarak katıldı. 

 ''SEKTÖRE KÜSMEYİN''

Beş oturumda gerçekleşen etkinliğin ilk oturumunda Havelsan Savunma Sanayi Mühendisi Mert Yenen 45 dakikalık bir sunum yaptı. Yenen, sunumda üzerinde çalıştığı ve yaptığı projeler hakkında bilgi verdi. Sektör hakkında konuşan Yenen, sektörün artı ve eksilerinden bahsetti. Öğrencilere “Sektörün artı ve eksilerini kendi açınızdan değerlendirin, sektöre küsmeyin. Savunma sanayinde projeler uzun sürdüğü için çok çaba sarf etmeniz gerekiyor.” şeklinde tavsiyelerde bulundu.

Katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından Yenen’e teşekkür belgesi takdim edildi. Mert Yenen’in ardından diğer konuşmacılarla etkinliğe devam edildi.

Etkinlik Perşembe gününe kadar devam edecek.

 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

''Atıklara Hem Ham Madde Hemde Çevresel Gözle Bakmalıyız''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Çevre Mühendisliğİ öğrencileri tarafından Elektronik Atıklar konulu konferans düzenlendi. Prof.Dr.Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe EXITCOM Recycling Firması Gen...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 19

Yüreklere Sevda Eker Türküler

Kocaeli Üniversite'si Baki Komsuoğlu Konferans Salonu'nda Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 18

Bir Milletin Var Olma Hikayesi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Gazilerimizin Gözünden” aldı etkinlik Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 23

"Çocukların Kalbine Bir Parça Yerleştirmek İster Misin?"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Üniversite Pazarı’nda Genç İz önderliğinde Kimsesiz Otizmli Çocuklar yararına kermes düzenlendi.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 24

Sahiplenmenin Farklı Türleri Konuşuldu

Kocaeli Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla ''Sahiplenme ve Sahiplenilme'' isimli söyleşi düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 34

Ödüllü Filmler KOÜ Öğrencileri İle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 3 Mayıs Amfisi’nde gerçekleştirilen Akbank 14. Kısa Film Festivali öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Daha Fazla Göster 16/04/2018 || 32

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler