KOÜ'de Tıp Bayramı

 NEZAHAT BAYLACI 14/03/2018 GÜNCEL/ SAĞLIK 2038
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi'nin düzenlemiş olduğu Tıp Bayramı etkinliği, Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
Etkinliğe saygı duruşu ile başlandı. Etkinliğe saygı duruşu ile başlandı.
Tıp Fakültesi öğrencisi Uğur Pelin Pehlivan. Tıp Fakültesi öğrencisi Uğur Pelin Pehlivan.
Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Aynur Karadenizli. Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Aynur Karadenizli.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda Tıp Bayramı kutlandı. Etkinliğin açılışı, Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi stajyer Uğur Pelin Pehlivan'ın konuşmasıyla gerçekleşti.

Tıp Bayramı için düzenlenen etkinlikte günün konusu sağlık çalışanlarına yönelik şiddet oldu. Tören, Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Aynur Karadenizli'nin konuşmasıyla devam etti. Karadenizli, Tıp Bayramı'nın tarihçesinden ve dünyada tıp alanında yapılan yeniliklerden bahsetti. Türkiye'de daha aşı sorunu bile çözülememişken dünyada üst düzey gelişmelerin olduğunu vurguladı. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetten büyük bir üzüntü duyduğunu belirten Karadenizli, bunun önüne geçilebilmesi için caydırıcı politikaların izlenmesi gerektiğini ifade etti. Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ise tıptaki yeni gelişmelerden bahsetti. Hülagü, tüm sağlık çalışanlarını tebrik ederek yaptıkları görevin ne kadar kutsal olduğunu dile getirdi.

Tören, ödül ve plaketlerin verilmesinin ardından son buldu.

Kategorisindeki diğer haberler

KOÜ'de Tıp Bayramı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi'nin düzenlemiş olduğu Tıp Bayramı etkinliği, Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 2039

Kanserde Erken Tanı Hayat Kurtarır

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi 212 no’lu salonda “Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” hakkında bir konferans gerçekleştirildi. Konuşmacı olarak KOÜ mezunu Ebe Figen Başka...

Daha Fazla Göster 27/02/2018 || 2020

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 2038

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 2019

Diyabetli Çocuklar Futbol Efsanelerine Karşı

Geçtiğimiz hafta İstanbul'da Diyabetli Çocuklar Futbol Turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvaya A Milli Futbol Takımı eski teknik direktörü Oğuz Çetin, eski A Milli futbolcu Nihat Kahveci ve spor gazeteciliğinin u...

Daha Fazla Göster 02/12/2017 || 2035

Önce Su ve Sabun Sonra Hayata Dokun!

Kocaeli Üniversitesi  (KOÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde dün 5 Mayıs Dünya El Hijyeni kapsamında  ‘Önce su Sonra Hayata Dokun’  etkinliği düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 05/05/2017 || 2031

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler