Kocaeli Üniversitesi’ne İki Ödül

 NURSEDA GEREK 01/03/2018 GÜNCEL/ EĞİTİM 2020
Aydın Doğan Vakfı’nın her sene düzenlediği bu sene 29’uncusu gerçekleştirilen Genç İletişimciler Yarışması’nın ödülleri Yeditepe Üniversitesi’nde sahiplerine ulaştı . Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesine iki ödül verildi.
Kocaeli Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri başarı sonrası fotoğraf çekildi. Kocaeli Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri başarı sonrası fotoğraf çekildi.
Ömer Sefa Ergezer ise İşitsel Dal Radyo programcılığı bölümde üçüncülükle ödülünü aldı. Ömer Sefa Ergezer ise İşitsel Dal Radyo programcılığı bölümde üçüncülükle ödülünü aldı.
Emre Berkay Kaya Halkla İlişkiler Dalı Ürün /Hizmet Tanıtımı bölümünde üçüncülük ödülünü aldı. Emre Berkay Kaya Halkla İlişkiler Dalı Ürün /Hizmet Tanıtımı bölümünde üçüncülük ödülünü aldı.
Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan

Sunuculuğunu Ziya Kürküt‘ün yaptığı ödül gecesi daha önceden yarışmayı kazanan öğrencilerden oluşan bir video gösterimiyle başladı.  Ödül töreninde Aydın Doğan, Hazade Doğan Boyner ve iletişim sektöründen birçok ünlü isim ödülleri öğrencilerle buluşturdu.

Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner konuşma sırasında yarışmanın amacından bahsederken “Bu yarışmanın amacı nitelikli medya çalışanı yetiştirmek ” dedi. Teknoloji çağında olduğumuz şu günlerde Boyner “Teknoloji devrindeyiz sadece birbirimizle değil, bilgiye ulaşma yolumuz, kendimizi ifade etme şeklimiz değişti. Gerçek şeffaflaştı. Bilgiye ulaşma kolaylaştı.”

“YAPAY ZEKA DÖNEMİ BAŞLIYOR”

Yalan haberleri de ele alan Boyner “ Dev teknoloji şirketlerinin sosyal medya platformunda gerçek olamayan haberler yayımlanıyor ve kontrolü mümkün değil.” Nasıl teknolojiyle başa çıkmamız gerek? Sorusunu herkesin kafasını kurcaladığı düşünen Boyner “Teknolojinin gerisinde kalmamalıyız. Teknolojinin topluma olan zararları da düşünülmeli çünkü yapay zeka dönemi başlıyor. Teknoloji değişmeye devam edecek. samimiyetle, gerçeği aramayı ayırmamız gerek. Attığımız tweetler  ve postlar da yazdığımızın arkasında durmak bizi farklı kılar. Bu mesajı vermek istiyoruz.

“İLETİŞİMİ YÜREKLENDİRMEK EŞİTTİR BARIŞI SAĞLAMAKTIR”

İstek Vakfı’nın Kurucusu Mühendis ve Siyasetçi Bedrettin Dalan “Vakfımız Türkiye’nin en fazla burs veren vakfıdır. 17 bin öğrenciye burs imkanı sağlıyoruz.”  İletişiminin öneminden bahseden Dalan “Doğru iletişimci devlet adamı ve filozof kadar önemlidir. İletişimi yüreklendirmek eşittir barışı sağlamaktır. Teknolojiyi amaç haline getirirseniz insanlığın sonunu getirirsiniz. Ben yapay zekadan korkmuyorum çünkü kendi zekamı ve beynimi biliyorum. Hiçbir yapay zeka insan beyninin önüne geçemez .  Türk medyası kalemini satmayan onurlu insanlarla dolu umarım gelecekte de bu olur.”  Sözlerini vurguladı.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİNE İKİ ÖDÜL

Kocaeli iletişim Fakültesi öğrencileri olan Emre Berkay Kaya, Ömer Sefa Ergezer ve Simay Masharaf iki ödülle fakültemizi onurlandırdı. Emre Berkay Kaya Halkla ilişkiler Dalı Ürün /Hizmet Tanıtımı bölümünde üçüncülük , Ömer Sefa Ergezer ile Simay Masharaf ise İşitsel Dal Radyo programcılığı bölünde üçüncülükle ödülünü aldı.

Ödülleri kazanan öğrencilerin yetişmelerine sağladıkları katkılardan dolayı üniversite dekanlarına da plaketleri verildi. Prof. Dr. İlyas Akhisar’da plaketini aldı.

 

Kategorisindeki diğer haberler

Geçmişten Günümüze Öğretmen Okulları

 Koceli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda 16 Mart Öğretmen Okullarının 170'inci yıldönümünde anma programı gerçekleştirildi. Etkinliğe  ko...

Daha Fazla Göster 16/03/2018 || 2025

'Gazeteciler Kendi Yaralarına Merhem Olamıyor'

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken Kocaeli İletişim Fakültesi'nde Yerel Medya dersi kapsamında yerel medyada çalışan kadın gazetecileri ağırlandı. Etkinlikte her ikisi de KOÜ İletişim mezunu olan Kocae...

Daha Fazla Göster 07/03/2018 || 2020

Kocaeli Üniversitesi’ne İki Ödül

Aydın Doğan Vakfı’nın her sene düzenlediği bu sene 29’uncusu gerçekleştirilen Genç İletişimciler Yarışması’nın ödülleri Yeditepe Üniversitesi’nde sahiplerine ulaştı . Kocaeli Üniversi...

Daha Fazla Göster 01/03/2018 || 2021

Elginkan Vakfı'nda Haber Semineri

Elginkan Vakfı öncülüğünde ‘Haber Yazma Teknikleri’ adlı bir seminer düzenlendi. Seminerde eğitimci olarak Yönetim Danışmanı Melike Akın yer aldı. Etkinlik, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ...

Daha Fazla Göster 26/02/2018 || 2021

TRT ve İletişim Fakültesi Öğrencileri Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesinde bugün 4. Geleceğin iletişimcileri Yarışması tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda, TRT Medya Eğitim Koordinatörlüğü Müdürü Ekrem Özdemir ko...

Daha Fazla Göster 19/02/2018 || 2027

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 2021

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler