Akademisyenler ve Tiyatroculardan Beyin Fırtınası

 DİLARA KARAASLAN 09/02/2018 GÜNCEL/ KÜLTÜR & SANAT 119
Toplum Ruh Sağlığı Geliştirme Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Coşkun ve Kocaeli Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Fatih Sevdi önderliğinde "Sanal Gerçeklik ve Sanat Üzerine" adlı söyleşi gerçekleşti. Süleyman Demirel Kültür Merkezi Oda Tiyatrosu'nda gerçekleşen söyleşide tiyatrocular, akademisyenler ve öğrenciler yer aldı.
"Sanal Gerçeklik ve Sanat Üzerine" adlı söyleşide oyuncu, akademisyen ve öğrenciler bir araya geldi.
Söyleşi, Toplum Ruh Sağlığı Geliştirme Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Coşkun önderliğinde gerçekleşti. Söyleşi, Toplum Ruh Sağlığı Geliştirme Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Coşkun önderliğinde gerçekleşti.
Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akca, söyleşide Türkiye'de siber zorbalık konusunu ele aldı. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akca, söyleşide Türkiye'de siber zorbalık konusunu ele aldı.
Şehir tiyatrolarından çok sayıda oyuncunun söz aldığı söyleşide Funda İlhan, Şehir tiyatrolarından çok sayıda oyuncunun söz aldığı söyleşide Funda İlhan, "Özgürce, korkusuz ve sansürsüz şekilde halkla buluşabiliyorsa sanat, daha gerçek bir yerdir" dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği "Sanal Gerçeklik ve Sanat Üzerine" isimli söyleşide hangisi daha gerçek sorusu ön plana çıkarıldı. Şehir Tiyatroları'nın ev sahipliği yaptığı söyleşide Prof. Dr. Bülent Coşkun koordinatör olarak yerini aldı. Söyleşi, Prof. Dr. Coşkun'un açılış konuşmasıyla başladı.

Coşkun, şehir tiyatrolarında oynayan oyuncuların karakterlerin psikolojik çözümlemelerinde kendisinden yardım aldıklarını ifade etti. Coşkun'un ardından söz alan Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akca, yakın zamanda TÜBİTAK ile yürütmüş olduğu "Siber Zorbalık" projesinden kesitler sunarak, bu zorbalığın geleneksel zorbalığın dijital ortama aktarılmış hali olduğunu ifade etti. Hakaret, küfür, cinsel içerikli mesajların siber zorbalığa girdiğini ifade eden Akca, Türkiye'de siber zorbalığa karşı farkındalık oranının düşük olduğundan bahsetti.

Hangisi daha gerçek sorusuna cevap aranılan söyleşide söz alan Kocaeli Şehir Tiyatroları Oyuncusu Funda İlhan, sanatın daha gerçek olduğunu hissettiğini ifade ederek, "Özgürce, korkusuz ve sansürsüz şekilde halkla buluşabiliyorsa sanat, daha gerçek bir yerdir" şeklinde konuştu.

Söyleşi, oyuncuların, akademisyenlerin ve diğer katılımcıların konuşmalarının ardından son buldu.

Kategorisindeki diğer haberler

Ruhu Doyuran Nağmelere Adım Adım

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) 12. Geleneksel Bahar Şenlikleri için Türk Sanat Müziği korosunun provaları devam ediyor. Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen provalar her yaştan ilgi gör...

Daha Fazla Göster 22/02/2018 || 40

''Duyguya Bırakılan Bestelerde Nota Gerekmez''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) 12. Geleneksel Bahar Konseri için “Türk Sanat Müziği Korosu” provaları başladı. Koro ekibi, Prof. Dr. Fazıl Özen öncülüğünde Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlık ...

Daha Fazla Göster 15/02/2018 || 210

Akademisyenler ve Tiyatroculardan Beyin Fırtınası

Toplum Ruh Sağlığı Geliştirme Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Coşkun ve Kocaeli Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Fatih Sevdi önderliğinde "Sanal Gerçeklik ve Sanat Üzerine" adlı söyleşi gerç...

Daha Fazla Göster 09/02/2018 || 120

Akademisyen ve Sanatçılar Sanal Gerçekliği Konuşacak

Daha Fazla Göster 06/02/2018 || 184

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisinin açılışı Seka Kağıt Müzesi’nde gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 150

''Sevdiğiniz İşi Yapın''

Kocaeli Üniversitesinin kuruluşunun 25. Yıl Etkinlikleri Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde kutlanmaya devam ediyor. Etkinlikler kapsamında öğrencilerle buluşan ünlü karikatürist Selçuk Erdem, &oum...

Daha Fazla Göster 01/12/2017 || 170

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler