İnşaatta Ahşap Dönemi

 ERTAN ÖZTÜRK 14/12/2017 GÜNCEL 83
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından ‘'Tarihten Günümüze Ahşap Yapılar ve Yapı Malzemeleri'' adlı etkinlik gerçekleştirildi. 
Prof. Dr. Türker Dündar Ahşap malzemesi hakkında bilgi veriyor. Prof. Dr. Türker Dündar Ahşap malzemesi hakkında bilgi veriyor.

 KOÜ Mühendislik Kulübü tarafından''Tarihten Günümüze Ahşap Yapılar ve Yapı Malzemeleri'' adlı etkinlik düzenlendi.Etkinlikte Prof. Dr. Türker Dündar ve Göksel Korkmaz konuşmacı olarak yer aldı.İlk olarak söz alan Göksel Korkmaz “Ahşap, medeniyetimizde Osmanlı'dan gelen çok önemli bir yapı malzemesidir.  Ancak günümüzde unutulmaya yüz tutmuş bir durumda. Bu sağlıklı malzemeyi tekrardan eski günlerine döndürmeye çalışıyoruz” dedi. Bunun için üniversitelerde konferanslara başladıklarını ve devlet desteği ile bunu yaygınlaştırmaya çalıştıklarını belirtti. 

Etkinliğin devamında Prof. Dr. Türker Dündar ahşap malzemelerinin kullanımı hakkında detaylı bilgi verdi. Dündar, “Ahşap yenilenebilir enerji olduğu için çok önemli. Ayrıca küresel ısınma diye bir gerçek var. Bunun için ahşap kullanımına önem verilmeli ve bu bilinç ülkemize kazandırılmalı. Düşük enerji ile üretilebilir olduğu için de bu konu çok önemli.”  dedi. Ahşap hakkında bilgi vermeye devam eden Dündar ”19. Yüzyıl demir, 20.Yüzyıl çelik dönemleriydi. 21.Yüzyıl ise ahşap dönemi olacaktır. Bunun için Ahşap enerjisini ülkemize kazandırmalıyız”  diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Etkinlik katılımcıların sorularının yanıtlanması ile sona erdi.

 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

İletişim Bilimcilerden Fakültemize Ziyaret

16 Ocak Basın Onur Günü etkinlikleri kapsamında Kocaeli'ye gelen aralarında iletişim bilimlerinin önemli isimlerinden Prof. Dr. Korkmaz Alemdar'ın da yer aldığı akademisyenler fakültemizi ziyaret etti. 

Daha Fazla Göster 17/01/2018 || 184

Yıldız Entegre Lisesi Haber Atölyelerine Kavuştu

Kocaeli Yıldız Entegre Ticaret Meslek Lisesi, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde uygulamaya sokulan Gazetecilik Haber Atölyesi ve Masaüstü Yayıncılık Atölyesi’nin açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 73

KOÜHA’yı Gururlandıran Ödül

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) tarafından, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gazetecilik Yarışması’ndan Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Gazetesi Genç Açı iki ödüll...

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 164

95 Yıl Önce Bugün: Atatürk İlk ve Tek Basın Toplantısını Yaptı

Atatürk’ün ilk ve tek olarak 16 Ocak 1923 tarihinde Kocaeli’nde düzenlediği basın toplantısının 95’inci yıl dönümünde, Basın Onur Günü bir dizi etkinlikle kutlandı. İlk olarak Kocaeli Kült...

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 12

Türk Dünyası Gazetecileri Bu Zirvede Buluştu

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE), Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü işbirliğinde Kocaeli’de ilk defa uluslararası boyutta “Türk D&uu...

Daha Fazla Göster 15/01/2018 || 55

Gazeteciler Zirvesine Geri Sayım

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KGC) tarafından düzenlenen Basın Onur Günü Türk Dünyası Gazetecileri Zirvesi 14 Ocak 2018 tarihinde başlıyor. Zirveye birçok gazeteci ve akademisyen katılacak.

Daha Fazla Göster 10/01/2018 || 33

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler