İnşaatta Ahşap Dönemi

 ERTAN ÖZTÜRK 14/12/2017 GÜNCEL 2030
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından ‘'Tarihten Günümüze Ahşap Yapılar ve Yapı Malzemeleri'' adlı etkinlik gerçekleştirildi. 
Prof. Dr. Türker Dündar Ahşap malzemesi hakkında bilgi veriyor. Prof. Dr. Türker Dündar Ahşap malzemesi hakkında bilgi veriyor.

 KOÜ Mühendislik Kulübü tarafından''Tarihten Günümüze Ahşap Yapılar ve Yapı Malzemeleri'' adlı etkinlik düzenlendi.Etkinlikte Prof. Dr. Türker Dündar ve Göksel Korkmaz konuşmacı olarak yer aldı.İlk olarak söz alan Göksel Korkmaz “Ahşap, medeniyetimizde Osmanlı'dan gelen çok önemli bir yapı malzemesidir.  Ancak günümüzde unutulmaya yüz tutmuş bir durumda. Bu sağlıklı malzemeyi tekrardan eski günlerine döndürmeye çalışıyoruz” dedi. Bunun için üniversitelerde konferanslara başladıklarını ve devlet desteği ile bunu yaygınlaştırmaya çalıştıklarını belirtti. 

Etkinliğin devamında Prof. Dr. Türker Dündar ahşap malzemelerinin kullanımı hakkında detaylı bilgi verdi. Dündar, “Ahşap yenilenebilir enerji olduğu için çok önemli. Ayrıca küresel ısınma diye bir gerçek var. Bunun için ahşap kullanımına önem verilmeli ve bu bilinç ülkemize kazandırılmalı. Düşük enerji ile üretilebilir olduğu için de bu konu çok önemli.”  dedi. Ahşap hakkında bilgi vermeye devam eden Dündar ”19. Yüzyıl demir, 20.Yüzyıl çelik dönemleriydi. 21.Yüzyıl ise ahşap dönemi olacaktır. Bunun için Ahşap enerjisini ülkemize kazandırmalıyız”  diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Etkinlik katılımcıların sorularının yanıtlanması ile sona erdi.

 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

''Atıklara Hem Ham Madde Hemde Çevresel Gözle Bakmalıyız''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Çevre Mühendisliğİ öğrencileri tarafından Elektronik Atıklar konulu konferans düzenlendi. Prof.Dr.Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe EXITCOM Recycling Firması Gen...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 19

Yüreklere Sevda Eker Türküler

Kocaeli Üniversite'si Baki Komsuoğlu Konferans Salonu'nda Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 18

Bir Milletin Var Olma Hikayesi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Gazilerimizin Gözünden” aldı etkinlik Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 23

"Çocukların Kalbine Bir Parça Yerleştirmek İster Misin?"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Üniversite Pazarı’nda Genç İz önderliğinde Kimsesiz Otizmli Çocuklar yararına kermes düzenlendi.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 24

Sahiplenmenin Farklı Türleri Konuşuldu

Kocaeli Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla ''Sahiplenme ve Sahiplenilme'' isimli söyleşi düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 34

Ödüllü Filmler KOÜ Öğrencileri İle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 3 Mayıs Amfisi’nde gerçekleştirilen Akbank 14. Kısa Film Festivali öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Daha Fazla Göster 16/04/2018 || 33

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler