''Mutlu Olmak İçin Bakış Açınızı Değiştirin''

 ELİF KOCABAŞ 14/12/2017 GÜNCEL 265
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda Mekatronik Mühendisliği öğrencileri tarafından ''İnsan Kaynakları Ve Girişimcilik'' adlı konferans düzenlendi. 
 Erim Hısım konuşmasını yaparken. Erim Hısım konuşmasını yaparken.

KOÜ Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda ''İnsan Kaynakları ve Girişimcilik'' adlı konferans düzenlendi.Konferansa yönetim danışmanı ve eğitmeni Erim Hısım konuşmacı olarak katıldı. Hısım konuşmasına planlama konusuna değinerek başladı. “Eğer bir şey istiyorsanız ona giden yolu siz hazırlayacaksınız.” diyen Hısım bireyin başarılı olabilmesi için kendini tanıması gerektiğini söyledi. Salondaki dinleyicilere kendilerini anlatan bir kelime söylemelerini isteyen Hısım, bireyin kendisini tanımasının gerekliliğine vurgu yaptı. “Kendinizi tanımalısınız. Bugün kim ve ne olduğunuzu bilmediğinizde nereye gitmek istediğinizin bir önemi yok.” şeklinde dinleyicilere tavsiyelerde bulundu.

''BAKIŞ AÇINIZA GÖRE GÖRDÜĞÜNÜZ DEĞİŞİR''

Hısım konuşmasında insan için bakış açısının önemine de vurgu yaptı. “Mutlu olmak istiyorsan bakış açını değiştir.” diyen Hısım, baskasının gözünden bakmayı öğrenmemiz gerektiğini ifade etti. “Bakmak ile görmek aynı şey değildir” diyerek bu söylemlerini sunumlarla destekledi. Problem çözme konusuyla ilgili konuşan Hısım “Bir problemi sonuçlandırmak için iki seçenek vardır. Kaçmak veya çözmek. Eğer problem bir sonuca varmıyorsa ve yapacak bir şeyiniz yoksa keyfinizi kaçırmayın. İnsiyatifinizde olan şeylere kafa yorun.” diye konuştu.

''YOLDAN ÇIKIN Kİ KENDİ YOLUNUZU BULUN''

Erim Hısım konuşmasının sonunda kaybetmenin ve yanlış yapmanın doğruyu bulmada yol gösterici olduğundan bahsetti. ''Kaybetmeyi öğrenmeli'' diyen konuşmacı, önemli olanın düşmek değil kalkmayı başarmak olduğunu söyledi. “Siz düşünün,siz yanılın. Bunu başkalarına vermeyin. Hata da sizin olsun günah da. Yoldan çıkın ki kendi yolunuzu bulun.” ifadelerini kullandı. Son olarak “Gençler kendinize güvenin. Ben size güveniyorum. Özgüveniniz yüksek olsun.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

İletişim Fakültesi'nde Sosyal Medya Yönetimi Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakultesi Reklamcılık bölümü 2'nci sınıf öğrencileri tarafından düzenlenen Sosyal Medya Yönetimi Konferansı'nda Sosyal Medya Uzmanı Murat Tortop konuşmacı olarak ye...

Daha Fazla Göster 21/03/2018 || 12

Kocaeli Üniversitesi'nde "57'inci Alay Yürüyüşü"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Anadolu Gençlik Derneği Komisyonu Çanakkale Zaferi'nin 103’üncü Yıldönümünde Kocaeli Üniversitesi Sosyal Tesisleri önünde buluşarak A Kapısı'na kadar ...

Daha Fazla Göster 21/03/2018 || 83

Eski Büyükelçi Özülker "Türkiye Şüphesiz Önemli Bir Konumda Yer Alıyor"

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Servettin Bilir Konferans Salonu’nda Emekli Büyükelçi Uluç Özülker “Son Gelişmeler Işığında Ortadoğu” konulu bir konferans gerçekleştirdi.

Daha Fazla Göster 21/03/2018 || 69

İklim Değişikliği ve Termik Santrallere Bakış

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''İklim Değişikliği ve Santral'' adlı konferans gerçekleştirildi. 

Daha Fazla Göster 21/03/2018 || 10

Çanakkale Şehitleri Tiyatro Sahnesinde Anıldı

Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümüne özel ''Bir Hilal Uğruna'' adlı tiyatro gösterisi sergilendi. 

Daha Fazla Göster 20/03/2018 || 16

Hidayet Türkoğlu'ndan Öğrencilere Binlerce Top

İzmit Belediyesi koordinatörlüğünde ‘10 bin Basketbol Topu Dağıtma Töreni’nin üçüncüsü düzenlendi. Hidayet Türkoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen etkinliğe İzmit Atat&uu...

Daha Fazla Göster 20/03/2018 || 22

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler