''Mutlu Olmak İçin Bakış Açınızı Değiştirin''

 ELİF KOCABAŞ 14/12/2017 GÜNCEL 121
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda Mekatronik Mühendisliği öğrencileri tarafından ''İnsan Kaynakları Ve Girişimcilik'' adlı konferans düzenlendi. 
 Erim Hısım konuşmasını yaparken. Erim Hısım konuşmasını yaparken.

KOÜ Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda ''İnsan Kaynakları ve Girişimcilik'' adlı konferans düzenlendi.Konferansa yönetim danışmanı ve eğitmeni Erim Hısım konuşmacı olarak katıldı. Hısım konuşmasına planlama konusuna değinerek başladı. “Eğer bir şey istiyorsanız ona giden yolu siz hazırlayacaksınız.” diyen Hısım bireyin başarılı olabilmesi için kendini tanıması gerektiğini söyledi. Salondaki dinleyicilere kendilerini anlatan bir kelime söylemelerini isteyen Hısım, bireyin kendisini tanımasının gerekliliğine vurgu yaptı. “Kendinizi tanımalısınız. Bugün kim ve ne olduğunuzu bilmediğinizde nereye gitmek istediğinizin bir önemi yok.” şeklinde dinleyicilere tavsiyelerde bulundu.

''BAKIŞ AÇINIZA GÖRE GÖRDÜĞÜNÜZ DEĞİŞİR''

Hısım konuşmasında insan için bakış açısının önemine de vurgu yaptı. “Mutlu olmak istiyorsan bakış açını değiştir.” diyen Hısım, baskasının gözünden bakmayı öğrenmemiz gerektiğini ifade etti. “Bakmak ile görmek aynı şey değildir” diyerek bu söylemlerini sunumlarla destekledi. Problem çözme konusuyla ilgili konuşan Hısım “Bir problemi sonuçlandırmak için iki seçenek vardır. Kaçmak veya çözmek. Eğer problem bir sonuca varmıyorsa ve yapacak bir şeyiniz yoksa keyfinizi kaçırmayın. İnsiyatifinizde olan şeylere kafa yorun.” diye konuştu.

''YOLDAN ÇIKIN Kİ KENDİ YOLUNUZU BULUN''

Erim Hısım konuşmasının sonunda kaybetmenin ve yanlış yapmanın doğruyu bulmada yol gösterici olduğundan bahsetti. ''Kaybetmeyi öğrenmeli'' diyen konuşmacı, önemli olanın düşmek değil kalkmayı başarmak olduğunu söyledi. “Siz düşünün,siz yanılın. Bunu başkalarına vermeyin. Hata da sizin olsun günah da. Yoldan çıkın ki kendi yolunuzu bulun.” ifadelerini kullandı. Son olarak “Gençler kendinize güvenin. Ben size güveniyorum. Özgüveniniz yüksek olsun.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

İletişim Bilimcilerden Fakültemize Ziyaret

16 Ocak Basın Onur Günü etkinlikleri kapsamında Kocaeli'ye gelen aralarında iletişim bilimlerinin önemli isimlerinden Prof. Dr. Korkmaz Alemdar'ın da yer aldığı akademisyenler fakültemizi ziyaret etti. 

Daha Fazla Göster 17/01/2018 || 184

Yıldız Entegre Lisesi Haber Atölyelerine Kavuştu

Kocaeli Yıldız Entegre Ticaret Meslek Lisesi, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde uygulamaya sokulan Gazetecilik Haber Atölyesi ve Masaüstü Yayıncılık Atölyesi’nin açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 73

KOÜHA’yı Gururlandıran Ödül

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) tarafından, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gazetecilik Yarışması’ndan Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Gazetesi Genç Açı iki ödüll...

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 164

95 Yıl Önce Bugün: Atatürk İlk ve Tek Basın Toplantısını Yaptı

Atatürk’ün ilk ve tek olarak 16 Ocak 1923 tarihinde Kocaeli’nde düzenlediği basın toplantısının 95’inci yıl dönümünde, Basın Onur Günü bir dizi etkinlikle kutlandı. İlk olarak Kocaeli Kült...

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 12

Türk Dünyası Gazetecileri Bu Zirvede Buluştu

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE), Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü işbirliğinde Kocaeli’de ilk defa uluslararası boyutta “Türk D&uu...

Daha Fazla Göster 15/01/2018 || 55

Gazeteciler Zirvesine Geri Sayım

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KGC) tarafından düzenlenen Basın Onur Günü Türk Dünyası Gazetecileri Zirvesi 14 Ocak 2018 tarihinde başlıyor. Zirveye birçok gazeteci ve akademisyen katılacak.

Daha Fazla Göster 10/01/2018 || 33

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler