Türkiye'nin İlk ve Tek Üniversiteli Pazarı Açıldı

 MUSTAFA EREN AKPINAR 13/12/2017 GÜNCEL 2030
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ve İzmit Belediyesi ortak projesi olan Üniversiteli Pazarı açıldı. Açılış töreninde İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan ve KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü yer aldı.
Üniversite Pazarı protokolü. Üniversite Pazarı protokolü.
Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü konuşmasını yapıyor. Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü konuşmasını yapıyor.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü'nde kitap satış yeri ile ortak kullanım alanları bulunan ve öğrencilerin ürettikleri ürünleri satabileceği ''Üniversiteli Pazarı'' açıldı. Tören, Mehter Takımı’nın marşları ile başladı.

Açılışta konuşan Dr. Nevzat Doğan, Türkiye’nin ilk üniversiteli pazarının KOÜ'de açıldığını ve bu durumdan oldukça memnun olduklarını belirtti. Bin 35 metrekarelik pazar alanının kitap satış yeri, fotokopi merkezi, ortak kullanım alanları gibi birçok alanı kapsadığından bahsetti. Doğan, ''Bu pazar aracılığıyla öğrenciler de satış yaparak girişimcilik özelliklerini açığa çıkartabilecekler.'' diyerek projede yer alan herkese teşekkürlerini iletti.

Ardından kürsüye çıkan Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, KOÜ olarak birçok ilke imza attıklarını ve atacaklarının müjdesini verdi. Kent ile üniversite arasındaki bağı önemsediklerini dile getirdi. Nitelikli büyümeyi, gelişmeyi, uluslararası alanda markalaşmayı temenni ettiklerini ve bu üniversite pazarının açılışının da bu yönde büyük bir adım olacağını söyledi. Kocaeli Üniversitesi Vakfı olarak 500 gazi ve şehit çocuğuna verilen bursun binli sayılara çıkarılmasının amaçlandığını dile getirerek projeye katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Yoğun iş temposundan dolayı törene katılamayan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker hayırlı olsun dileklerini iletti. Açılış dualar ile sonlandırıldı.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

''Atıklara Hem Ham Madde Hemde Çevresel Gözle Bakmalıyız''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Çevre Mühendisliğİ öğrencileri tarafından Elektronik Atıklar konulu konferans düzenlendi. Prof.Dr.Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe EXITCOM Recycling Firması Gen...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 19

Yüreklere Sevda Eker Türküler

Kocaeli Üniversite'si Baki Komsuoğlu Konferans Salonu'nda Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 18

Bir Milletin Var Olma Hikayesi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Gazilerimizin Gözünden” aldı etkinlik Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 23

"Çocukların Kalbine Bir Parça Yerleştirmek İster Misin?"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Üniversite Pazarı’nda Genç İz önderliğinde Kimsesiz Otizmli Çocuklar yararına kermes düzenlendi.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 24

Sahiplenmenin Farklı Türleri Konuşuldu

Kocaeli Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla ''Sahiplenme ve Sahiplenilme'' isimli söyleşi düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 34

Ödüllü Filmler KOÜ Öğrencileri İle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 3 Mayıs Amfisi’nde gerçekleştirilen Akbank 14. Kısa Film Festivali öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Daha Fazla Göster 16/04/2018 || 33

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler