Türkiye'nin İlk ve Tek Üniversiteli Pazarı Açıldı

 MUSTAFA EREN AKPINAR 13/12/2017 GÜNCEL 97
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ve İzmit Belediyesi ortak projesi olan Üniversiteli Pazarı açıldı. Açılış töreninde İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan ve KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü yer aldı.
Üniversite Pazarı protokolü. Üniversite Pazarı protokolü.
Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü konuşmasını yapıyor. Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü konuşmasını yapıyor.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü'nde kitap satış yeri ile ortak kullanım alanları bulunan ve öğrencilerin ürettikleri ürünleri satabileceği ''Üniversiteli Pazarı'' açıldı. Tören, Mehter Takımı’nın marşları ile başladı.

Açılışta konuşan Dr. Nevzat Doğan, Türkiye’nin ilk üniversiteli pazarının KOÜ'de açıldığını ve bu durumdan oldukça memnun olduklarını belirtti. Bin 35 metrekarelik pazar alanının kitap satış yeri, fotokopi merkezi, ortak kullanım alanları gibi birçok alanı kapsadığından bahsetti. Doğan, ''Bu pazar aracılığıyla öğrenciler de satış yaparak girişimcilik özelliklerini açığa çıkartabilecekler.'' diyerek projede yer alan herkese teşekkürlerini iletti.

Ardından kürsüye çıkan Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, KOÜ olarak birçok ilke imza attıklarını ve atacaklarının müjdesini verdi. Kent ile üniversite arasındaki bağı önemsediklerini dile getirdi. Nitelikli büyümeyi, gelişmeyi, uluslararası alanda markalaşmayı temenni ettiklerini ve bu üniversite pazarının açılışının da bu yönde büyük bir adım olacağını söyledi. Kocaeli Üniversitesi Vakfı olarak 500 gazi ve şehit çocuğuna verilen bursun binli sayılara çıkarılmasının amaçlandığını dile getirerek projeye katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Yoğun iş temposundan dolayı törene katılamayan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker hayırlı olsun dileklerini iletti. Açılış dualar ile sonlandırıldı.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

İletişim Bilimcilerden Fakültemize Ziyaret

16 Ocak Basın Onur Günü etkinlikleri kapsamında Kocaeli'ye gelen aralarında iletişim bilimlerinin önemli isimlerinden Prof. Dr. Korkmaz Alemdar'ın da yer aldığı akademisyenler fakültemizi ziyaret etti. 

Daha Fazla Göster 17/01/2018 || 184

Yıldız Entegre Lisesi Haber Atölyelerine Kavuştu

Kocaeli Yıldız Entegre Ticaret Meslek Lisesi, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde uygulamaya sokulan Gazetecilik Haber Atölyesi ve Masaüstü Yayıncılık Atölyesi’nin açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 73

KOÜHA’yı Gururlandıran Ödül

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) tarafından, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gazetecilik Yarışması’ndan Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Gazetesi Genç Açı iki ödüll...

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 164

95 Yıl Önce Bugün: Atatürk İlk ve Tek Basın Toplantısını Yaptı

Atatürk’ün ilk ve tek olarak 16 Ocak 1923 tarihinde Kocaeli’nde düzenlediği basın toplantısının 95’inci yıl dönümünde, Basın Onur Günü bir dizi etkinlikle kutlandı. İlk olarak Kocaeli Kült...

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 12

Türk Dünyası Gazetecileri Bu Zirvede Buluştu

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE), Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü işbirliğinde Kocaeli’de ilk defa uluslararası boyutta “Türk D&uu...

Daha Fazla Göster 15/01/2018 || 55

Gazeteciler Zirvesine Geri Sayım

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KGC) tarafından düzenlenen Basın Onur Günü Türk Dünyası Gazetecileri Zirvesi 14 Ocak 2018 tarihinde başlıyor. Zirveye birçok gazeteci ve akademisyen katılacak.

Daha Fazla Göster 10/01/2018 || 33

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler