Yeni Polikliniğin Temeli Atıldı

 CEREN GÜRLEYEN 08/12/2017 GÜNCEL 148
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Ek Poliklinik Binası temel atma töreni gerçekleşti. Umuttepe’deki törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, milletvekilleri, il protokolü ve KOÜ akademik kadrosu katıldı. 
Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ek hizmet binasının temel atma töreni protokol üyelerinin butona basmasıyla gerçekleşti. Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ek hizmet binasının temel atma töreni protokol üyelerinin butona basmasıyla gerçekleşti.
Tören Protokolü Tören Protokolü
Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk konuşmasını yapıyor Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk konuşmasını yapıyor
Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü konuşmasını gerçekleştiriyor Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü konuşmasını gerçekleştiriyor
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşmasında üniversiteleri kentlere doğan güneş olarak tanımladı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşmasında üniversiteleri kentlere doğan güneş olarak tanımladı.
Törende, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ''Bu tesisin hayırlı,uğurlu olmasını diliyorum'' diye konuştu. Törende, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ''Bu tesisin hayırlı,uğurlu olmasını diliyorum'' diye konuştu.
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, bina inşaatının en hızlı şekilde tamamlanmasını istedi. Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, bina inşaatının en hızlı şekilde tamamlanmasını istedi.
Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ek Poliklinik Binası inşaatı devam ediyor. Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ek Poliklinik Binası inşaatı devam ediyor.

Kocaeli  Üniversitesi  Araştırma ve Uygulama Hastanesi ek hizmet binasının temel atma töreni bugün gerçekleşti.  Hastalara daha kaliteli hizmet verebilmek ve polikliniklerin yükünü azaltmak amacıyla yapımına başlanan ek bina, Avrupa standartlarına sahip olacak. Törende, Sağlık Bakanlığı’nın KOÜ’ye tahsis ettiği Radyasyon Onkoloji Linear Akseleratör Radyoterapi Cihazının da tanıtımı yapıldı. Binanın, anayol ve terminal durak yapımını ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Poliklinik binasının 2019 yılı içerisinde hizmete açılması hedefleniyor.

Törene Başbakan Yardımcısı  Fikri Işık, Kocaeli  Valisi Hüseyin  Aksoy, AK Parti Milletvekillerinden Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Cemil Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, KOÜ akademik personelleri, davetliler ve basın mensupları katıldı.

AVRUPA ÇAPINDA EĞİTİM MERKEZİ

Ek poliklinik hizmet binası 4 katı ile vatandaşlara hizmet verecek. Binanın en üst katında Avrupa standartlarında bir Gastroentroloii ve Eğitim Merkezi olması planlanıyor. 5000 metrekarelik zemin katta İyi Hekim Uygulama Merkezi yer alacak. Park sorununu ortadan kaldırmak için ise binanın bir katı otopark olacak.

Törende kürsüye davet edilen KOÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk “Kocaeli Üniversitesi 1994 yılında kuruldu. Günümüzde geldiğimiz nokta beni hakikaten heyecanlandırıyor. Asrın felaketinden sonra hizmetine ara vermeden devam eden hastanemizde bugün modern sağlık hizmetleri başarı ile veriliyor.’’ dedi.

‘’BU TEMEL ÜNİVERSİTEMİZ İÇİN MİHENK TAŞI NİTELİĞİNDEDİR’’

 Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ise ek binanın yalnızca fiziksel olarak değil, nitelik olarak da KOÜ’ ye ivme kazandıracağından bahsetti. Rektör Hülagü:

“Yeni yapılacak 29 bin metrekarelik binanın alt katı otopark olarak planlandı. Binanın zemin katında Cerrahi Bilimler Poliklinikleri yer alacak. Ameliyat yoluyla tedavi yükü gittikçe artan hastanemizde, bu önemli bir rahatlamaya aracılık edecek.” diye konuştu.

Hülagü, hastanenin teknik ve içerik detaylarından bahsederek, “Poliklinik binasının bir katında bizlere vizyon kazandıracak yapılanmamız yer alacak. Bu katta iyi hekimlik uygulaması simülasyon merkezi yapılarak, tıp eğitiminde önemli bir yere sahip olan hasta doktor iletişimi, tanı koyma, klinik karar verme süreçleri eğitimi gerçekleştirilecek.” ifadelerini kullandı.

Yeni yapılacak olan ek hizmet poliklinik binasında Avrupa çapında eğitim ve tedavi imkanı sunulacağını sözlerine ekleyen Rektör ‘’Çatısında helikopter pisti, kusursuz poliklinik imkanları, bilimsel alanda  öğrenci yetiştirilmesine sunacağı katkılarla beraber 50 Milyon TL’nin üzerinde bir maliyetle gerçekleştirilecek olan projemiz dev bir yatırım, üniversitemiz için bir mihenk taşı niteliğindedir.” şeklinde konuştu.

‘’ÜNİVERSİTELER ŞEHİRLERİN GÜNEŞİDİR’’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise konuşmasında üniversitelerin şehirlerin adeta güneşi niteliğinde olduğunu belirtti. Başkan “Üniversiteler kentin önünü açması gereken bilim merkezi, ilim yuvasıdır. Biz de Kocaeli Üniversitesinin her zaman destekçisi olacağız. Ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Kurum, bizim kurumumuz ve onurumuzdur. Ne kadar kaliteli ve huzurlu görev yapılırsa biz de o kadar görev yapacağız.” dedi.

“ÖNEMLİ KATKILAR SUNACAK”

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy programda kısa bir konuşma yaptı. Türkiye’de sağlık alanında önemli değişiklikler olduğunu ifade ederek, “Bugün temeli atılacak binanın vatandaşa sunulacak sağlık hizmetlerinin daha üst noktaya taşınmasında çok önemli katkıları olacak.” sözlerini kullandı.

IŞIK, ÖNCE KAHRAMAN ASTSUBAYI ANDI

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık konuşmasının başında dün yaşama veda eden Astsubay Süleyman Dilbirliği’ni andı. “Kore gazisi Süleyman Dilbirliği'ni kaybettik. Ayla filminin kahramanı Süleyman Astsubay, Kore’de nasıl Türk sevgisi oluştuğunun bir göstergesidir. Kore’nin istilasının engellenmesi için orada askerlerimiz sadece savaşmadı. Yetim çocuklarla ilgilenmek noktasında gösterdikleri ilgi, yaklaşım ve duyarlılık çok güçlü bir köprü oluşturdu. Tüm şehitlerimize ve vefat eden gazimize Allah’tan rahmet diliyorum.’’ diye konuştu.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

KOÜ'nün bölgenin en önemli hastanelerinden biri konumuna geldiğini aktaran Işık, Kocaeli Üniversitesi Ek Poliklinik Hizmet Binası için ise “Bugün hayırlı, güzel bir iş için bir aradayız. Hepimizin mücadelesi sağlıklı bir yaşam sürmektir. İnsan unsuruna hizmet vereceğimiz mekanların standartlarının iyileştirilmesi ve daha iyi noktalara getirilmesi gerekiyor. Kocaeli’ne bu anlamda çok önem veriyoruz. Temelini atacağımız poliklinik binamızın inşaatının iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun olarak devam etmesini temenni ediyorum. Dilerim bir kaza gerçekleşmeden, en kısa sürede binamızı tamamlarız.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Işık, Aksoy, Karaosmanoğlu, Hülagü ve protokol üyelerince Ek Poliklinik Binası’nın temelinin atılması için butona basıldı. 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

İletişim Bilimcilerden Fakültemize Ziyaret

16 Ocak Basın Onur Günü etkinlikleri kapsamında Kocaeli'ye gelen aralarında iletişim bilimlerinin önemli isimlerinden Prof. Dr. Korkmaz Alemdar'ın da yer aldığı akademisyenler fakültemizi ziyaret etti. 

Daha Fazla Göster 17/01/2018 || 184

Yıldız Entegre Lisesi Haber Atölyelerine Kavuştu

Kocaeli Yıldız Entegre Ticaret Meslek Lisesi, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde uygulamaya sokulan Gazetecilik Haber Atölyesi ve Masaüstü Yayıncılık Atölyesi’nin açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 73

KOÜHA’yı Gururlandıran Ödül

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) tarafından, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gazetecilik Yarışması’ndan Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Gazetesi Genç Açı iki ödüll...

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 164

95 Yıl Önce Bugün: Atatürk İlk ve Tek Basın Toplantısını Yaptı

Atatürk’ün ilk ve tek olarak 16 Ocak 1923 tarihinde Kocaeli’nde düzenlediği basın toplantısının 95’inci yıl dönümünde, Basın Onur Günü bir dizi etkinlikle kutlandı. İlk olarak Kocaeli Kült...

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 12

Türk Dünyası Gazetecileri Bu Zirvede Buluştu

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE), Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü işbirliğinde Kocaeli’de ilk defa uluslararası boyutta “Türk D&uu...

Daha Fazla Göster 15/01/2018 || 55

Gazeteciler Zirvesine Geri Sayım

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KGC) tarafından düzenlenen Basın Onur Günü Türk Dünyası Gazetecileri Zirvesi 14 Ocak 2018 tarihinde başlıyor. Zirveye birçok gazeteci ve akademisyen katılacak.

Daha Fazla Göster 10/01/2018 || 33

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler