''Fırsatlar Felaketlerden Doğar''

 EMİNE NUR ÖZFALCI 07/12/2017 GÜNCEL 162
Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları (TUİÇ) Akademisi’nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Burak Yalım Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) öğrencileriyle buluştu. Yalım, “Uluslararası İlişkilerci Olmak” adlı etkinlikte öğrencilere bölüm hakkında bilgilerini aktardı.
Burak Yalım konuşmasını gerçekleştirirken. Burak Yalım konuşmasını gerçekleştirirken.
Öğrenciler Burak Yalım'ı dinlerken Öğrenciler Burak Yalım'ı dinlerken

KOÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 212 No'lu Konferans Salonu'nda gerçekleşen ''Uluslararası İlişkilerci Olmak'' adlı etkinliğe TUİÇ Yönetim Kurulu Başkanı Burak Yalım konuşmacı olarak katıldı. Konuşmasına kendini tanıtarak başlayan Yalım, öğrencilere alan hakkında bilgiler verdi. 

“ULUSLARARASI İLİŞKİLER BİR MESLEK DEĞİL, DİSİPLİNDİR”

Burak Yalım “Uluslararası ilişkilerci olmak bir meslek değil, özünde bir disiplindir.” diye konuştu. Yalım, her şeyden önce bireylerin kendilerine ‘’Ben kimim? Ne yapmak istiyorum? Bu zamana kadar neler yaptım?’’ gibi soruları sorması gerektiğini belirtti. Yalım, gelecek kaygısı ve stres halinin olmaması için planlı ve disiplinli çalışmak gerektiğine vurgu yaptı.

“BAŞARI İÇİN ÖZGÜVEN ŞART”

Burak Yalım, alanda başarı elde edilmek isteniyorsa insanlarla etkileşim halinde olmanın gerekliliğine değindi. Özgüvenin şart olduğunu belirten Yalım ’‘Sahada aktif olarak yer almalı. Bazen herhangi bir şeyi veya kendimizi 3 saat anlatabilmemiz gerekebiliyor. Ben bunları anlatmazsam, konuşmazsam yokum, söylemediğiniz zaman yoksunuz.” dedi.

‘’AKADEMİYE YÖNELİN’’ 

Anadolu’da yer alan üniversitelerin açıklarından bahseden Yalım, akademik kariyer için bu açıkların değerlendirilebileceğini söyledi. Yalım “Bütün fırsatlar felaketten doğar” diye konuştu.

Etkinliğin devamında uluslararası ilişkilerin tanımını yaparak, bölümün tarihçesinden bahseden Yalım, İngilizce öğrenmenin önemine ‘’Bu gerçekliği kabullenip bununla yaşamayı öğrenmeliyiz.’’ sözleriyle vurgu yaptı.    

Etkinlik, öğrencilerin sorularının yanıtlanmasıyla son buldu. 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

Geçmişten Günümüze Öğretmen Okulları

 Koceli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda 16 Mart Öğretmen Okullarının 170'inci yıldönümünde anma programı gerçekleştirildi. Etkinliğe  ko...

Daha Fazla Göster 16/03/2018 || 16

İş Hayatına İlk Adım; Kariyer Planlaması

Kocaeli Üniversitesi Liderlik Kulübü tarafından düzenlenen ‘İnsan Kaynakları Zirvesi’ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 212 numaralı salonda gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşmacı olarak Çağrı Ge...

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 17

Matematikçilerin ''Pİ Günü''

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat (A) Fakültesi 2020 no'lu salonda Matematik Kulübü tarafından ‘Dünya Pi Günü’ etkinliğinin üçüncüsü gerçekleştirildi. Etkinliğe böl&u...

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 27

3.Kummpas Günleri Gerçekleşti

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Makine Mühendisliği Kulübü'nün düzenlemiş olduğu 3.Kummpas Günleri Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Mühendislik alanından birçok katıl...

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 21

KOÜ'de Tıp Bayramı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi'nin düzenlemiş olduğu Tıp Bayramı etkinliği, Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 23

Sahne “Y” Kuşağının

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kongre Merkezi Körfez Salonu'nda “ Kadın Girişimciliği ve Girişimci Kadınlar Paneli” düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 08/03/2018 || 70

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler