''Fırsatlar Felaketlerden Doğar''

 EMİNE NUR ÖZFALCI 07/12/2017 GÜNCEL 73
Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları (TUİÇ) Akademisi’nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Burak Yalım Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) öğrencileriyle buluştu. Yalım, “Uluslararası İlişkilerci Olmak” adlı etkinlikte öğrencilere bölüm hakkında bilgilerini aktardı.
Burak Yalım konuşmasını gerçekleştirirken. Burak Yalım konuşmasını gerçekleştirirken.
Öğrenciler Burak Yalım'ı dinlerken Öğrenciler Burak Yalım'ı dinlerken

KOÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 212 No'lu Konferans Salonu'nda gerçekleşen ''Uluslararası İlişkilerci Olmak'' adlı etkinliğe TUİÇ Yönetim Kurulu Başkanı Burak Yalım konuşmacı olarak katıldı. Konuşmasına kendini tanıtarak başlayan Yalım, öğrencilere alan hakkında bilgiler verdi. 

“ULUSLARARASI İLİŞKİLER BİR MESLEK DEĞİL, DİSİPLİNDİR”

Burak Yalım “Uluslararası ilişkilerci olmak bir meslek değil, özünde bir disiplindir.” diye konuştu. Yalım, her şeyden önce bireylerin kendilerine ‘’Ben kimim? Ne yapmak istiyorum? Bu zamana kadar neler yaptım?’’ gibi soruları sorması gerektiğini belirtti. Yalım, gelecek kaygısı ve stres halinin olmaması için planlı ve disiplinli çalışmak gerektiğine vurgu yaptı.

“BAŞARI İÇİN ÖZGÜVEN ŞART”

Burak Yalım, alanda başarı elde edilmek isteniyorsa insanlarla etkileşim halinde olmanın gerekliliğine değindi. Özgüvenin şart olduğunu belirten Yalım ’‘Sahada aktif olarak yer almalı. Bazen herhangi bir şeyi veya kendimizi 3 saat anlatabilmemiz gerekebiliyor. Ben bunları anlatmazsam, konuşmazsam yokum, söylemediğiniz zaman yoksunuz.” dedi.

‘’AKADEMİYE YÖNELİN’’ 

Anadolu’da yer alan üniversitelerin açıklarından bahseden Yalım, akademik kariyer için bu açıkların değerlendirilebileceğini söyledi. Yalım “Bütün fırsatlar felaketten doğar” diye konuştu.

Etkinliğin devamında uluslararası ilişkilerin tanımını yaparak, bölümün tarihçesinden bahseden Yalım, İngilizce öğrenmenin önemine ‘’Bu gerçekliği kabullenip bununla yaşamayı öğrenmeliyiz.’’ sözleriyle vurgu yaptı.    

Etkinlik, öğrencilerin sorularının yanıtlanmasıyla son buldu. 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 0

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 23

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 17

Yeni Polikliniğin Temeli Atıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Ek Poliklinik Binası temel atma töreni gerçekleşti. Umuttepe’deki törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, milletvekilleri, il protokolü ve KOÜ aka...

Daha Fazla Göster 08/12/2017 || 97

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 26

''Başarı İçin Dönüşüm Şart''

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Kulübü'nün düzenlediği Com'Meet Nokia Haberleşme Semineri bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Seminere konuşmacı olarak...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 60

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler