KOÜ TV‘de TRT Eğitimi

 Mert Can Emre 05/12/2017 GÜNCEL 62
Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin uygulama birimi olan KOÜ TV ‘ye  TRT  çalışanları tarafından üç haftalık eğitim semineri verildi. Eğitimde, öğrencilere görüntü, ses, ışık ve kurgu gibi alanlarda uygulamalı dersler anlatıldı. 
TRT ekibi ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. TRT ekibi ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Çalışmalar Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Televizyon  stüdyolarında gerçekleştirildi. Çalışmalar Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Televizyon stüdyolarında gerçekleştirildi.

TRT ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi ortaklığında gerçekleştirilen eğitimler kapsamında öğrencilere birçok farklı ders verildi. Eğitimde görüntü, ses, ışık ve kurgu ekiplerinden personeller mesleki tecrübelerini öğrencilere aktardı. 

Organizasyonun koordinatörü olan Yrd. Doç. Dr. Kerim Karagöz yapılan protokolle TRT bölge müdürlüğü ve iç yapımlar koordinatörlüğünün verdiği eğitimde hem öğrencilerden hem de eğitimcilerden geri dönüş aldıklarını dile getirdi. Karagöz, programa katılan öğrencilerin TRT ‘ye davet edildiğini ve öğrencilerin stajlarına dair müjdeli haberler alındığını söyledi. Öğrencilerin yakın zamanda gerçekleşecek olan Başakşehir Spor Kulübü'nün bir maçına davet edileceklerini de aktaran Karagöz, öğrencilere bu maçta, çekim düzeni ve işleyiş hakkında uygulamalı bilgiler verileceğinden bahsetti. 

Eğitime katılacak öğrenciler yapılan mülakatla seçildi. Üç hafta süren eğitim seminerinde, TRT iç eğitiminde kullandığı dökümanları öğrencilerle paylaştı. Ve BBC eğitimlerinden örnekler verildi. 

Etkinliğe katılan isimler ise şöyle;

Ahmet Veysel Baban, Alev Çağlayan,  Bahtiyar Sis, Bayram Adıgüzel , Birol Bıçakçı,Burcu Esenç, Gül Binay, Gülgün Cündübeyoğlu , Gülhan Hanbay , Hande Uysal , Kemal Bendeş , Name Tarakçı, İsmet Yazıcı, Özge Erol, Tamer Şaşmaz ,Yunus Saraç 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 0

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 23

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 17

Yeni Polikliniğin Temeli Atıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Ek Poliklinik Binası temel atma töreni gerçekleşti. Umuttepe’deki törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, milletvekilleri, il protokolü ve KOÜ aka...

Daha Fazla Göster 08/12/2017 || 97

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 27

''Başarı İçin Dönüşüm Şart''

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Kulübü'nün düzenlediği Com'Meet Nokia Haberleşme Semineri bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Seminere konuşmacı olarak...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 60

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler