KOÜ'de Çeyrek Asır Coşkusu

 Beyza Dikmen 01/12/2017 GÜNCEL 48
 Kocaeli Üniversitesi 25.Yıl Etkinlikleri Prof.Dr.Baki Komsuoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe müzik ve sanat dünyasından ünlü isimler şarkıları ve söyleşileriyle katıldı. 
Pera grubu söyleşisi Pera grubu söyleşisi
Gül Özgüner Altın'a plaketi takdim edildi. Gül Özgüner Altın'a plaketi takdim edildi.
Mary Jane Grubu Mary Jane Grubu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), 25.Yıl Etkinleri kapsamında ünlü isimleri ağırladı.

Etkinlikte sahne alan Mary Jane grubu Kocaeli Üniversitesinde olmaktan kıvanç duyduklarını dile getirdi. Mary Jane grubu solistlerinin KOÜ öğrencisi olduğunu bunun dışında grubun gitaristinin de KOÜ mezunu olduğunu dile getirdi. Mary Jane yerli ve yabancı şarkılarıyla öğrencileri eğlendirdi.

Ardından sahneye Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Geyik, Gül Özgüner Altın’a plaketini vermek üzere sahneye davet edildi. Gül Özgüner Altın “Mezun olduğum Kocaeli Üniversitesinden böyle bir ödül almak beni çok mutlu etti. Teşekkürler.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

KOÜ MEZUNU GÖKHAN TÜRKMEN'DEN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER 

Etkinlik, sanatçı Gökhan Türkmen'in sahneye davet edilmesiyle devam etti. Kocaeli Üniversitesi mezunu sanatçı, ödüle layık görüldüğü için teşekkür etti. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Türkmen “ Sahneye ilk çıktığım zaman herkesin elinde cep telefonu beni bekliyordu. Bu beni hayal kırıklığına uğrattı açıkçası. Gittiğim diğer yerlerde de aynısı oluyor. Sizlere naçizane tavsiyem insanlarla temasta bulunun. Onların telefondaki resimlerine videolarına bakmak yerine, onların o anki yüzlerine bakın.” dedi. Ardından kendisine plaketi takdim edildi.

Kısa bir konserin ardından sahneye Pera gruba davet edildi. Müzikte en büyük atılımlarını lise yıllarında yaptıklarını belirten Pera grubu, Pera isminin nereden geldiğini ve nasıl bir araya geldiklerini anlattılar. “Bizler nasıl buralara kadar geldiysek neler başardıysak tümü sizlerin bizlere inanmasıyla oldu. Siz olmasaydınız olmazdı.” ifadelerini kullandılar. Albüm çalışmalarından, şarkılarından bahseden grup öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Öğrencilere yaşadıkları ilginç anılardan bahseden Pera grubu söyleşiyi kısa bir konserle sonlandırdı.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 0

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 23

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 17

Yeni Polikliniğin Temeli Atıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Ek Poliklinik Binası temel atma töreni gerçekleşti. Umuttepe’deki törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, milletvekilleri, il protokolü ve KOÜ aka...

Daha Fazla Göster 08/12/2017 || 97

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 27

''Başarı İçin Dönüşüm Şart''

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Kulübü'nün düzenlediği Com'Meet Nokia Haberleşme Semineri bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Seminere konuşmacı olarak...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 60

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler