“Biz Kocaman Bir Aileyiz”

 MUSTAFA ÇAĞLAR 01/12/2017 GÜNCEL 58
Kocaeli Üniversitesi’nin (KOÜ) kuruluşunun 25. yılı sebebiyle düzenlenen  ‘25. Yıl Etkinlikleri’  Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu halk oyunu gösterisiyle başladı.
Etkinliğin açılış konuşmasını Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagu gerçekleştirdi. Etkinliğin açılış konuşmasını Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagu gerçekleştirdi.
 Yabancı Diller Yüksek Okulu öğrencileri, hazırlamış oldukları halk oyunları gösterisini sundu. Yabancı Diller Yüksek Okulu öğrencileri, hazırlamış oldukları halk oyunları gösterisini sundu.
Serdar Gökalp radyo programında yaşadığı ilginç anılarını anlattı. Serdar Gökalp radyo programında yaşadığı ilginç anılarını anlattı.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) 25.Yıl Etkinlikleri coşkuyla başladı. Halkoyunu gösterisinin ardından açılış konuşmasını yapmak üzere sahneye gelen Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü deprem gibi bir badirenin ardından Kocaeli Üniversitesi'nin 25. yılını kutlamanın önemine vurgu yaptı. Hülagü, “Geride bıraktığımız 25 yıl ve şuan öğrenim gören 80 binin üzerinde öğrenci, 4 binin üzerinde personel ile biz kocaman bir aileyiz.” Dedi. Kocaeli Üniversitesinin kente verdiği katkıdan bahseden Sadettin Hülagü, “Kocaeli kentine baktığımızda her projede, her şifada, her türlü katkıda imzamız bulunuyor. Yaptığımız çalışmalarla TÜBİTAK, Avrupa Birliği gibi kuruluşlardan destek alıyoruz.” Diye konuştu. Hülagü 25. yıl etkinlikleri kapsamında yıl içerisinde de daha birçok etkinliğin altına imza atacaklarını belirtti. Sadettin Hülagü son olarak etkinliğin yapımında etkisi olan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Etkinliğin ilk katılımcısı, Serdar Yayında programı ile tanınan Serdar Gökalp oldu. Konuşmasına radyo kariyerinin başlangıcından bahsederek başladı. Programında yayınladığı telefon şakalarında birisini anlatan Gökalp, “Bir gün yine stüdyodayız, telefon şakası yapacağız. Serdar diye birini aradık, çocuk dolmuştaymış. Tabii çocuk hakkında her şeyi biliyoruz. Bilgilerini çocuğa aktardıktan sonra Serdar normal olarak tırsmaya başladı. Dedik ki oğlum sen neredesin, iki aydır seni arıyoruz, asker kaçağısın. Hemen dolmuştan in. Bunu dememizle birlikte telefonun kapanması bir oldu. Daha sonra şaka yaptığımızı açıklamak için çocuğu arıyoruz ama bir buçuk ay boyunca çocuğa ulaşamadık. Sonunda babasından öğrendik ki çocuk askerdeymiş.  Serdar ile ayda iki kere konuşuruz, iyi çocuktur.” Dedi. Katılımcıların sorularını yanıtlamasının ardından Serdar Gökalp konuşmasını sonlandırdı.

KOÜ 25. yıl etkinlikleri Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gün içinde farklı katılımcılarla devam edecek

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 0

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 23

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 17

Yeni Polikliniğin Temeli Atıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Ek Poliklinik Binası temel atma töreni gerçekleşti. Umuttepe’deki törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, milletvekilleri, il protokolü ve KOÜ aka...

Daha Fazla Göster 08/12/2017 || 97

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 27

''Başarı İçin Dönüşüm Şart''

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Kulübü'nün düzenlediği Com'Meet Nokia Haberleşme Semineri bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Seminere konuşmacı olarak...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 60

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler