“Biz Kocaman Bir Aileyiz”

 MUSTAFA ÇAĞLAR 01/12/2017 GÜNCEL 2023
Kocaeli Üniversitesi’nin (KOÜ) kuruluşunun 25. yılı sebebiyle düzenlenen  ‘25. Yıl Etkinlikleri’  Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu halk oyunu gösterisiyle başladı.
Etkinliğin açılış konuşmasını Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagu gerçekleştirdi. Etkinliğin açılış konuşmasını Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagu gerçekleştirdi.
 Yabancı Diller Yüksek Okulu öğrencileri, hazırlamış oldukları halk oyunları gösterisini sundu. Yabancı Diller Yüksek Okulu öğrencileri, hazırlamış oldukları halk oyunları gösterisini sundu.
Serdar Gökalp radyo programında yaşadığı ilginç anılarını anlattı. Serdar Gökalp radyo programında yaşadığı ilginç anılarını anlattı.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) 25.Yıl Etkinlikleri coşkuyla başladı. Halkoyunu gösterisinin ardından açılış konuşmasını yapmak üzere sahneye gelen Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü deprem gibi bir badirenin ardından Kocaeli Üniversitesi'nin 25. yılını kutlamanın önemine vurgu yaptı. Hülagü, “Geride bıraktığımız 25 yıl ve şuan öğrenim gören 80 binin üzerinde öğrenci, 4 binin üzerinde personel ile biz kocaman bir aileyiz.” Dedi. Kocaeli Üniversitesinin kente verdiği katkıdan bahseden Sadettin Hülagü, “Kocaeli kentine baktığımızda her projede, her şifada, her türlü katkıda imzamız bulunuyor. Yaptığımız çalışmalarla TÜBİTAK, Avrupa Birliği gibi kuruluşlardan destek alıyoruz.” Diye konuştu. Hülagü 25. yıl etkinlikleri kapsamında yıl içerisinde de daha birçok etkinliğin altına imza atacaklarını belirtti. Sadettin Hülagü son olarak etkinliğin yapımında etkisi olan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Etkinliğin ilk katılımcısı, Serdar Yayında programı ile tanınan Serdar Gökalp oldu. Konuşmasına radyo kariyerinin başlangıcından bahsederek başladı. Programında yayınladığı telefon şakalarında birisini anlatan Gökalp, “Bir gün yine stüdyodayız, telefon şakası yapacağız. Serdar diye birini aradık, çocuk dolmuştaymış. Tabii çocuk hakkında her şeyi biliyoruz. Bilgilerini çocuğa aktardıktan sonra Serdar normal olarak tırsmaya başladı. Dedik ki oğlum sen neredesin, iki aydır seni arıyoruz, asker kaçağısın. Hemen dolmuştan in. Bunu dememizle birlikte telefonun kapanması bir oldu. Daha sonra şaka yaptığımızı açıklamak için çocuğu arıyoruz ama bir buçuk ay boyunca çocuğa ulaşamadık. Sonunda babasından öğrendik ki çocuk askerdeymiş.  Serdar ile ayda iki kere konuşuruz, iyi çocuktur.” Dedi. Katılımcıların sorularını yanıtlamasının ardından Serdar Gökalp konuşmasını sonlandırdı.

KOÜ 25. yıl etkinlikleri Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gün içinde farklı katılımcılarla devam edecek

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

''Atıklara Hem Ham Madde Hemde Çevresel Gözle Bakmalıyız''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Çevre Mühendisliğİ öğrencileri tarafından Elektronik Atıklar konulu konferans düzenlendi. Prof.Dr.Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe EXITCOM Recycling Firması Gen...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 19

Yüreklere Sevda Eker Türküler

Kocaeli Üniversite'si Baki Komsuoğlu Konferans Salonu'nda Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 18

Bir Milletin Var Olma Hikayesi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Gazilerimizin Gözünden” aldı etkinlik Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 23

"Çocukların Kalbine Bir Parça Yerleştirmek İster Misin?"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Üniversite Pazarı’nda Genç İz önderliğinde Kimsesiz Otizmli Çocuklar yararına kermes düzenlendi.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 24

Sahiplenmenin Farklı Türleri Konuşuldu

Kocaeli Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla ''Sahiplenme ve Sahiplenilme'' isimli söyleşi düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 34

Ödüllü Filmler KOÜ Öğrencileri İle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 3 Mayıs Amfisi’nde gerçekleştirilen Akbank 14. Kısa Film Festivali öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Daha Fazla Göster 16/04/2018 || 33

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler