“Biz Kocaman Bir Aileyiz”

 MUSTAFA ÇAĞLAR 01/12/2017 GÜNCEL 94
Kocaeli Üniversitesi’nin (KOÜ) kuruluşunun 25. yılı sebebiyle düzenlenen  ‘25. Yıl Etkinlikleri’  Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu halk oyunu gösterisiyle başladı.
Etkinliğin açılış konuşmasını Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagu gerçekleştirdi. Etkinliğin açılış konuşmasını Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagu gerçekleştirdi.
 Yabancı Diller Yüksek Okulu öğrencileri, hazırlamış oldukları halk oyunları gösterisini sundu. Yabancı Diller Yüksek Okulu öğrencileri, hazırlamış oldukları halk oyunları gösterisini sundu.
Serdar Gökalp radyo programında yaşadığı ilginç anılarını anlattı. Serdar Gökalp radyo programında yaşadığı ilginç anılarını anlattı.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) 25.Yıl Etkinlikleri coşkuyla başladı. Halkoyunu gösterisinin ardından açılış konuşmasını yapmak üzere sahneye gelen Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü deprem gibi bir badirenin ardından Kocaeli Üniversitesi'nin 25. yılını kutlamanın önemine vurgu yaptı. Hülagü, “Geride bıraktığımız 25 yıl ve şuan öğrenim gören 80 binin üzerinde öğrenci, 4 binin üzerinde personel ile biz kocaman bir aileyiz.” Dedi. Kocaeli Üniversitesinin kente verdiği katkıdan bahseden Sadettin Hülagü, “Kocaeli kentine baktığımızda her projede, her şifada, her türlü katkıda imzamız bulunuyor. Yaptığımız çalışmalarla TÜBİTAK, Avrupa Birliği gibi kuruluşlardan destek alıyoruz.” Diye konuştu. Hülagü 25. yıl etkinlikleri kapsamında yıl içerisinde de daha birçok etkinliğin altına imza atacaklarını belirtti. Sadettin Hülagü son olarak etkinliğin yapımında etkisi olan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Etkinliğin ilk katılımcısı, Serdar Yayında programı ile tanınan Serdar Gökalp oldu. Konuşmasına radyo kariyerinin başlangıcından bahsederek başladı. Programında yayınladığı telefon şakalarında birisini anlatan Gökalp, “Bir gün yine stüdyodayız, telefon şakası yapacağız. Serdar diye birini aradık, çocuk dolmuştaymış. Tabii çocuk hakkında her şeyi biliyoruz. Bilgilerini çocuğa aktardıktan sonra Serdar normal olarak tırsmaya başladı. Dedik ki oğlum sen neredesin, iki aydır seni arıyoruz, asker kaçağısın. Hemen dolmuştan in. Bunu dememizle birlikte telefonun kapanması bir oldu. Daha sonra şaka yaptığımızı açıklamak için çocuğu arıyoruz ama bir buçuk ay boyunca çocuğa ulaşamadık. Sonunda babasından öğrendik ki çocuk askerdeymiş.  Serdar ile ayda iki kere konuşuruz, iyi çocuktur.” Dedi. Katılımcıların sorularını yanıtlamasının ardından Serdar Gökalp konuşmasını sonlandırdı.

KOÜ 25. yıl etkinlikleri Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gün içinde farklı katılımcılarla devam edecek

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

İletişim Bilimcilerden Fakültemize Ziyaret

16 Ocak Basın Onur Günü etkinlikleri kapsamında Kocaeli'ye gelen aralarında iletişim bilimlerinin önemli isimlerinden Prof. Dr. Korkmaz Alemdar'ın da yer aldığı akademisyenler fakültemizi ziyaret etti. 

Daha Fazla Göster 17/01/2018 || 184

Yıldız Entegre Lisesi Haber Atölyelerine Kavuştu

Kocaeli Yıldız Entegre Ticaret Meslek Lisesi, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde uygulamaya sokulan Gazetecilik Haber Atölyesi ve Masaüstü Yayıncılık Atölyesi’nin açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 73

KOÜHA’yı Gururlandıran Ödül

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) tarafından, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gazetecilik Yarışması’ndan Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Gazetesi Genç Açı iki ödüll...

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 164

95 Yıl Önce Bugün: Atatürk İlk ve Tek Basın Toplantısını Yaptı

Atatürk’ün ilk ve tek olarak 16 Ocak 1923 tarihinde Kocaeli’nde düzenlediği basın toplantısının 95’inci yıl dönümünde, Basın Onur Günü bir dizi etkinlikle kutlandı. İlk olarak Kocaeli Kült...

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 12

Türk Dünyası Gazetecileri Bu Zirvede Buluştu

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE), Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü işbirliğinde Kocaeli’de ilk defa uluslararası boyutta “Türk D&uu...

Daha Fazla Göster 15/01/2018 || 55

Gazeteciler Zirvesine Geri Sayım

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KGC) tarafından düzenlenen Basın Onur Günü Türk Dünyası Gazetecileri Zirvesi 14 Ocak 2018 tarihinde başlıyor. Zirveye birçok gazeteci ve akademisyen katılacak.

Daha Fazla Göster 10/01/2018 || 33

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler