"İlham Kaynağı Deniz Tutkusu"

 ZİLAN KÖKERER 30/11/2017 GÜNCEL 2017
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda  Yelkencilik Kulübü tarafından “Türkiye’de Yelkencilik ve Dünyadaki Yeri” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğin açılış konuşmasını Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Ayberk gerçekleştirdi. Etkinlikte Cenk Tekkaya, Utku Gönener ve Cem Gözen konuşma yaptı.

''Türkiye’de Yelkencilik ve Dünyadaki Yeri'' adlı etkinlik KOÜ Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda gerçekti.Etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Bülent Ayberk  “İnsan ruhuna ilham veren ve en önemli eserlerin esin kaynağı denizdir.” Diyerek denizin ve denizciliğin önemine vurgu yaptı.

Yelken Milli Takım Antrenörü ve KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi Arş. Gör. Utku Gönener şampiyonluk getiren Laser 4.7 takımı hakkında: “Amacımız öğrencilerimize öncelikle sporculuğu daha sonra ise yelkenciliği öğretmektir. Bu da başarımızın en önemli sebeplerinden biri. Açıkçası yaptığımız sporun temel mantığında rekabet ne kadar fazla olursa kalite de o kadar yüksek olur ilkesi yatıyor. Biz de eğitimimizi bu şekilde biçimlendiriyoruz.” Dedi.

 “Hedef 1 Milyon Amatör Yelkenci”

Etkinlikte konuşan Cenk Tekkaya, yelkenciliğe olan ilginin son dönemlerde giderek arttığını belirtti. Hedeflerinin 1 milyon amatör yelkenci olduğunu söyledi. KOÜ Yelkencilik Kulübü’nün geliştiğine dikkat çeken Tekkaya, yelkenciliğin önemli unsurlarından birinin de finans olduğunu belirtti. Ülkemizde yelkenciliğe daha çok katkı sağlanması ve sponsorlukların artması gerektiği düşüncesinde olduğunu dile getirerek “Denizi sevmeye devam edin denizde kalın.” Dedi.

 Etkinlik sonunda konuşmacılara plaket takdim edildi.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

''Atıklara Hem Ham Madde Hemde Çevresel Gözle Bakmalıyız''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Çevre Mühendisliğİ öğrencileri tarafından Elektronik Atıklar konulu konferans düzenlendi. Prof.Dr.Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe EXITCOM Recycling Firması Gen...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 19

Yüreklere Sevda Eker Türküler

Kocaeli Üniversite'si Baki Komsuoğlu Konferans Salonu'nda Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 18

Bir Milletin Var Olma Hikayesi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Gazilerimizin Gözünden” aldı etkinlik Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 23

"Çocukların Kalbine Bir Parça Yerleştirmek İster Misin?"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Üniversite Pazarı’nda Genç İz önderliğinde Kimsesiz Otizmli Çocuklar yararına kermes düzenlendi.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 24

Sahiplenmenin Farklı Türleri Konuşuldu

Kocaeli Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla ''Sahiplenme ve Sahiplenilme'' isimli söyleşi düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 34

Ödüllü Filmler KOÜ Öğrencileri İle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 3 Mayıs Amfisi’nde gerçekleştirilen Akbank 14. Kısa Film Festivali öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Daha Fazla Göster 16/04/2018 || 33

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler