"İlham Kaynağı Deniz Tutkusu"

 ZİLAN KÖKERER 30/11/2017 GÜNCEL 51
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda  Yelkencilik Kulübü tarafından “Türkiye’de Yelkencilik ve Dünyadaki Yeri” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğin açılış konuşmasını Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Ayberk gerçekleştirdi. Etkinlikte Cenk Tekkaya, Utku Gönener ve Cem Gözen konuşma yaptı.

''Türkiye’de Yelkencilik ve Dünyadaki Yeri'' adlı etkinlik KOÜ Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda gerçekti.Etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Bülent Ayberk  “İnsan ruhuna ilham veren ve en önemli eserlerin esin kaynağı denizdir.” Diyerek denizin ve denizciliğin önemine vurgu yaptı.

Yelken Milli Takım Antrenörü ve KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi Arş. Gör. Utku Gönener şampiyonluk getiren Laser 4.7 takımı hakkında: “Amacımız öğrencilerimize öncelikle sporculuğu daha sonra ise yelkenciliği öğretmektir. Bu da başarımızın en önemli sebeplerinden biri. Açıkçası yaptığımız sporun temel mantığında rekabet ne kadar fazla olursa kalite de o kadar yüksek olur ilkesi yatıyor. Biz de eğitimimizi bu şekilde biçimlendiriyoruz.” Dedi.

 “Hedef 1 Milyon Amatör Yelkenci”

Etkinlikte konuşan Cenk Tekkaya, yelkenciliğe olan ilginin son dönemlerde giderek arttığını belirtti. Hedeflerinin 1 milyon amatör yelkenci olduğunu söyledi. KOÜ Yelkencilik Kulübü’nün geliştiğine dikkat çeken Tekkaya, yelkenciliğin önemli unsurlarından birinin de finans olduğunu belirtti. Ülkemizde yelkenciliğe daha çok katkı sağlanması ve sponsorlukların artması gerektiği düşüncesinde olduğunu dile getirerek “Denizi sevmeye devam edin denizde kalın.” Dedi.

 Etkinlik sonunda konuşmacılara plaket takdim edildi.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 0

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 23

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 17

Yeni Polikliniğin Temeli Atıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Ek Poliklinik Binası temel atma töreni gerçekleşti. Umuttepe’deki törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, milletvekilleri, il protokolü ve KOÜ aka...

Daha Fazla Göster 08/12/2017 || 97

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 27

''Başarı İçin Dönüşüm Şart''

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Kulübü'nün düzenlediği Com'Meet Nokia Haberleşme Semineri bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Seminere konuşmacı olarak...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 60

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler