"İlham Kaynağı Deniz Tutkusu"

 ZİLAN KÖKERER 30/11/2017 GÜNCEL 83
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda  Yelkencilik Kulübü tarafından “Türkiye’de Yelkencilik ve Dünyadaki Yeri” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğin açılış konuşmasını Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Ayberk gerçekleştirdi. Etkinlikte Cenk Tekkaya, Utku Gönener ve Cem Gözen konuşma yaptı.

''Türkiye’de Yelkencilik ve Dünyadaki Yeri'' adlı etkinlik KOÜ Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda gerçekti.Etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Bülent Ayberk  “İnsan ruhuna ilham veren ve en önemli eserlerin esin kaynağı denizdir.” Diyerek denizin ve denizciliğin önemine vurgu yaptı.

Yelken Milli Takım Antrenörü ve KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi Arş. Gör. Utku Gönener şampiyonluk getiren Laser 4.7 takımı hakkında: “Amacımız öğrencilerimize öncelikle sporculuğu daha sonra ise yelkenciliği öğretmektir. Bu da başarımızın en önemli sebeplerinden biri. Açıkçası yaptığımız sporun temel mantığında rekabet ne kadar fazla olursa kalite de o kadar yüksek olur ilkesi yatıyor. Biz de eğitimimizi bu şekilde biçimlendiriyoruz.” Dedi.

 “Hedef 1 Milyon Amatör Yelkenci”

Etkinlikte konuşan Cenk Tekkaya, yelkenciliğe olan ilginin son dönemlerde giderek arttığını belirtti. Hedeflerinin 1 milyon amatör yelkenci olduğunu söyledi. KOÜ Yelkencilik Kulübü’nün geliştiğine dikkat çeken Tekkaya, yelkenciliğin önemli unsurlarından birinin de finans olduğunu belirtti. Ülkemizde yelkenciliğe daha çok katkı sağlanması ve sponsorlukların artması gerektiği düşüncesinde olduğunu dile getirerek “Denizi sevmeye devam edin denizde kalın.” Dedi.

 Etkinlik sonunda konuşmacılara plaket takdim edildi.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

İletişim Bilimcilerden Fakültemize Ziyaret

16 Ocak Basın Onur Günü etkinlikleri kapsamında Kocaeli'ye gelen aralarında iletişim bilimlerinin önemli isimlerinden Prof. Dr. Korkmaz Alemdar'ın da yer aldığı akademisyenler fakültemizi ziyaret etti. 

Daha Fazla Göster 17/01/2018 || 184

Yıldız Entegre Lisesi Haber Atölyelerine Kavuştu

Kocaeli Yıldız Entegre Ticaret Meslek Lisesi, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde uygulamaya sokulan Gazetecilik Haber Atölyesi ve Masaüstü Yayıncılık Atölyesi’nin açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 73

KOÜHA’yı Gururlandıran Ödül

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) tarafından, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gazetecilik Yarışması’ndan Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Gazetesi Genç Açı iki ödüll...

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 164

95 Yıl Önce Bugün: Atatürk İlk ve Tek Basın Toplantısını Yaptı

Atatürk’ün ilk ve tek olarak 16 Ocak 1923 tarihinde Kocaeli’nde düzenlediği basın toplantısının 95’inci yıl dönümünde, Basın Onur Günü bir dizi etkinlikle kutlandı. İlk olarak Kocaeli Kült...

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 12

Türk Dünyası Gazetecileri Bu Zirvede Buluştu

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE), Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü işbirliğinde Kocaeli’de ilk defa uluslararası boyutta “Türk D&uu...

Daha Fazla Göster 15/01/2018 || 55

Gazeteciler Zirvesine Geri Sayım

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KGC) tarafından düzenlenen Basın Onur Günü Türk Dünyası Gazetecileri Zirvesi 14 Ocak 2018 tarihinde başlıyor. Zirveye birçok gazeteci ve akademisyen katılacak.

Daha Fazla Göster 10/01/2018 || 33

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler