“Artık Her Yer, Her Şey Medya”

 DİLARA KARAASLAN 24/11/2017 GÜNCEL 86
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi’nde A Awards Junior Açıkhava Reklamları Yarışması tanıtıldı. Açıkhava Reklamcıları Vakfı (ARVAK) tarafından düzenlenen tanıtımda ARVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Tezcan konuşmacı olarak yer aldı.
Açıkhava Reklamcıları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Tezcan, açıkhava mecrası içerisinde kampanya yaratmaları için öğrencileri bilgilendirdi. Açıkhava Reklamcıları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Tezcan, açıkhava mecrası içerisinde kampanya yaratmaları için öğrencileri bilgilendirdi.
Düzenlenen etkinliğe reklamcılık öğrencileri tarafından katılım yoğun oldu. Düzenlenen etkinliğe reklamcılık öğrencileri tarafından katılım yoğun oldu.

KOÜ İletişim Fakültesi D7 Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte Ayhan Tezcan yarışma hakkında öğrencilere bilgilendirme yaptı. Tezcan, öğrencilere açıkhava mecrası ile ilgili “Açıkhava, kitlesel ve hiçbir aracıya ihtiyaç duymadan mesajı ummadığımız bir anda mesajı ileten bir mecradır” şeklinde konuştu. İletilen mesajın ulaşması için insanların gazete, dergi, televizyon, telefon gibi çeşitli iletişim araçlarının edinilmesi gerektiğini ifade eden Tezcan, yalnızca açıkhava mecrasında böyle bir ihtiyacın görülmediğini ileri sürerek “Sürekli sokaklardayız ve hayat, sokakta devam ediyor” şeklinde konuştu.  

“Açıkhava, Türkiye’de televizyondan sonra en hızlı ulaşan mecra”

Reklamcılık öğrencilerinin katıldığı etkinlikte konuşan Tezcan, reklam için fikrin çok önemli olduğunu konuşmalarında vuguladı. Tezcan, Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre Açıkhava reklamını gören 10 kişiden 6’sı tanıtılan ürün hakkında bilgilenmek için elindeki telefonlara yöneldiğini ifade ederek, açıkhava mecrasının insanlar üzerinde büyük etkisi olduğunu söyledi. İnsanların reklam görmek için özel bir çaba sarf etmeyeceğini ifade eden Tezcan, Türkiye’de televizyondan sonra en hızlı ulaşan mecranın da açıkhava mecrası olduğunu vurguladı. Tezcan, konuşmasına “Artık her yer, her şey medya” şeklinde devam etti.

Yarışma ile ilgili tanıtımın ilk kez bu şekilde KOÜ’de tanıtıldığını söyleyen Tezcan, A Ward Junior yarışmasına katılmak isteyen öğrencilerin minimum 3, maksimum 10 kişilik gruplar halinde katılabileceğini söyledi. Tezcan yarışma ile ilgili tanıtımın, yarışmanın ana sponsoru olan Yapı Kredi internet sayfasında bulunduğunu ve öğrencilerin buradan detaylı bilgi alabileceğini söyledi. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, hazırladıkları içerikleri kendilerine verilen şifreler aracılığıyla 12 Ocak tarihine kadar internet sitesine yükleyecek ve içerikler 15-16 kişiden oluşan jüri tarafından incelenecek. Kazanan 5 ya da 8 grup, 30 Mart tarihinde sunum yaparak fikrini canlı anlatma şansını yakalayacak, yapılan sunum sonucunda kazanan açıklanacak.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 0

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 23

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 17

Yeni Polikliniğin Temeli Atıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Ek Poliklinik Binası temel atma töreni gerçekleşti. Umuttepe’deki törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, milletvekilleri, il protokolü ve KOÜ aka...

Daha Fazla Göster 08/12/2017 || 97

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 26

''Başarı İçin Dönüşüm Şart''

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Kulübü'nün düzenlediği Com'Meet Nokia Haberleşme Semineri bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Seminere konuşmacı olarak...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 60

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler