“Artık Her Yer, Her Şey Medya”

 DİLARA KARAASLAN 24/11/2017 GÜNCEL 158
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi’nde A Awards Junior Açıkhava Reklamları Yarışması tanıtıldı. Açıkhava Reklamcıları Vakfı (ARVAK) tarafından düzenlenen tanıtımda ARVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Tezcan konuşmacı olarak yer aldı.
Açıkhava Reklamcıları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Tezcan, açıkhava mecrası içerisinde kampanya yaratmaları için öğrencileri bilgilendirdi. Açıkhava Reklamcıları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Tezcan, açıkhava mecrası içerisinde kampanya yaratmaları için öğrencileri bilgilendirdi.
Düzenlenen etkinliğe reklamcılık öğrencileri tarafından katılım yoğun oldu. Düzenlenen etkinliğe reklamcılık öğrencileri tarafından katılım yoğun oldu.

KOÜ İletişim Fakültesi D7 Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte Ayhan Tezcan yarışma hakkında öğrencilere bilgilendirme yaptı. Tezcan, öğrencilere açıkhava mecrası ile ilgili “Açıkhava, kitlesel ve hiçbir aracıya ihtiyaç duymadan mesajı ummadığımız bir anda mesajı ileten bir mecradır” şeklinde konuştu. İletilen mesajın ulaşması için insanların gazete, dergi, televizyon, telefon gibi çeşitli iletişim araçlarının edinilmesi gerektiğini ifade eden Tezcan, yalnızca açıkhava mecrasında böyle bir ihtiyacın görülmediğini ileri sürerek “Sürekli sokaklardayız ve hayat, sokakta devam ediyor” şeklinde konuştu.  

“Açıkhava, Türkiye’de televizyondan sonra en hızlı ulaşan mecra”

Reklamcılık öğrencilerinin katıldığı etkinlikte konuşan Tezcan, reklam için fikrin çok önemli olduğunu konuşmalarında vuguladı. Tezcan, Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre Açıkhava reklamını gören 10 kişiden 6’sı tanıtılan ürün hakkında bilgilenmek için elindeki telefonlara yöneldiğini ifade ederek, açıkhava mecrasının insanlar üzerinde büyük etkisi olduğunu söyledi. İnsanların reklam görmek için özel bir çaba sarf etmeyeceğini ifade eden Tezcan, Türkiye’de televizyondan sonra en hızlı ulaşan mecranın da açıkhava mecrası olduğunu vurguladı. Tezcan, konuşmasına “Artık her yer, her şey medya” şeklinde devam etti.

Yarışma ile ilgili tanıtımın ilk kez bu şekilde KOÜ’de tanıtıldığını söyleyen Tezcan, A Ward Junior yarışmasına katılmak isteyen öğrencilerin minimum 3, maksimum 10 kişilik gruplar halinde katılabileceğini söyledi. Tezcan yarışma ile ilgili tanıtımın, yarışmanın ana sponsoru olan Yapı Kredi internet sayfasında bulunduğunu ve öğrencilerin buradan detaylı bilgi alabileceğini söyledi. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, hazırladıkları içerikleri kendilerine verilen şifreler aracılığıyla 12 Ocak tarihine kadar internet sitesine yükleyecek ve içerikler 15-16 kişiden oluşan jüri tarafından incelenecek. Kazanan 5 ya da 8 grup, 30 Mart tarihinde sunum yaparak fikrini canlı anlatma şansını yakalayacak, yapılan sunum sonucunda kazanan açıklanacak.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

Geçmişten Günümüze Öğretmen Okulları

 Koceli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda 16 Mart Öğretmen Okullarının 170'inci yıldönümünde anma programı gerçekleştirildi. Etkinliğe  ko...

Daha Fazla Göster 16/03/2018 || 16

İş Hayatına İlk Adım; Kariyer Planlaması

Kocaeli Üniversitesi Liderlik Kulübü tarafından düzenlenen ‘İnsan Kaynakları Zirvesi’ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 212 numaralı salonda gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşmacı olarak Çağrı Ge...

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 17

Matematikçilerin ''Pİ Günü''

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat (A) Fakültesi 2020 no'lu salonda Matematik Kulübü tarafından ‘Dünya Pi Günü’ etkinliğinin üçüncüsü gerçekleştirildi. Etkinliğe böl&u...

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 27

3.Kummpas Günleri Gerçekleşti

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Makine Mühendisliği Kulübü'nün düzenlemiş olduğu 3.Kummpas Günleri Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Mühendislik alanından birçok katıl...

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 21

KOÜ'de Tıp Bayramı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi'nin düzenlemiş olduğu Tıp Bayramı etkinliği, Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 23

Sahne “Y” Kuşağının

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kongre Merkezi Körfez Salonu'nda “ Kadın Girişimciliği ve Girişimci Kadınlar Paneli” düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 08/03/2018 || 70

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler