Kongreye Veda

 MUSTAFA EREN AKPINAR 04/11/2017 GÜNCEL/ DÜNYA/ KÜLTÜR & SANAT/ EĞİTİM/ ARAŞTIRMA & DOSYA 171
Kocaeli Üniversitesi ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği 2. İletişim Bilimi ve Medya Çalışmaları Kongresi kapanış oturumu gerçekleştirildi. Oturumda, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, İstanbul Ayvasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sermin Örnektekin, Doç. Dr. Nihal Paşalı, İndiana Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Çiğdem Balım, North Carolina A&T State Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yahya R. Kamalipour, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selma Koç Akgül konuşmacı olarak yer aldı. 
2. İletişim Bilimi ve Medya Çalışmaları Kongresi hatıra fotoğrafı 2. İletişim Bilimi ve Medya Çalışmaları Kongresi hatıra fotoğrafı

 ''İletişim Çok Geniş Bir Alan''

İlk konuşmayı yapan Doç. Dr. Nihal Paşalı Taşoğlu oldu. Taşoğlu, kongreye birçok üniversiteden öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldığını ve 118 bildiri sunulduğunu dile getirdi. Bir sonraki kongrenin yabancı bir üniversitenin partnerliği ile yapılacağına değinen Paşalı “İletişim çok geniş bir alan, birçok alanda iletişimin varlığından bahsedilebilir. Bu tür kongreler bu anlamda az yapılıyor, devamının olmasını diliyorum.” dedi.

“Bir Sonraki Kongreyi Balkanlarda Gerçekleştireceğiz”

Kapanış konuşmasını yapması için sahneye davet edilen Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar “Davet etmekten çok davete icabet etmenin değerli olduğu inancındayım.” diyerek teşekkürlerini dile getirdi. Akhisar, kongrenin burada kalmayacağını, gelenekselleşeceğini ve bundan sonraki kongre adreslerinin Balkanlar olabileceğini değindi. İşbirliklerinin önemli olduğunu söyleyen İlyas Akhisar, yurtdışında yapılan sempozyumlarda sadece Türklerin değil diğer milletlerden katılımcılarında bulunması gerektiğine dikkat çekti. 

''Burada Olmaktan Dolayı Çok Mutluyum''

İndiana Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Çiğdem Balım ise burada olmaktan ve bu kongre sayesinde edindiği güzel arkadaşlıklardan söz etti. Bu samimi ortamda olmaktan çok büyük bir zevk aldığını dile getiren Balım, konuşmasında bir sonraki kongreye de katılabileceğinin sinyalini verdi.

''Bu Tarz Organizasyonları Seviyorum''

North Carolina A&T State Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yahya R. Kamalipour kısa birkaç kelime söylemek için mikrofona geçti ve yavaş yavaş Türkçe öğrendiğinden bahsetti. Kamalipour, bu tarz organizasyonlarda olmanın çok büyük bir anlam ifade ettiğini söyleyerek katılımcılara ve kongrede yer alan herkese bu sosyal ortamı yarattıkları için teşekkür etti.

''Güzel Bir Kongre Oldu''

Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selma Koç Akgül ise özel bir üniversitede böyle bir etkinliği beraber yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Herkese tek tek teşekkür eden Akgül, güzel bir kongre geçirdiklerini bir sonraki kongrede yine beraber olmak istediklerini söyleyerek konuşmasını bitirdi. 

''Açılışlar Güzel, Kapanışlar Hüzünlü''

Son olarak konuşan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sermin Örnektekin, açılışları yapmanın güzel olduğunu ama kapanışları yapmanın da bir o kadar zor olduğunu dile getirdi. Çoğu oturuma katılamadığını ama hepsinin metnini aldığını söyleyen Örnektekin, yeni konferanslar, kongreler gerçekleştirebilmeyi diledi. Akademik hayatının başında olanların burada bildiri sunmasının, arkadaşlıklar edinmesinin çok hoş olduğundan bahseden Prof. Dr. Örnektekin, üniversitesinin düzenlediği ilk ulusal ve uluslararası kongrenin güzel bir dinamiğinin ve sinerjisinin olduğunu, bu tarz çalışmaların hepsine tam destek verdiğini dile getirdi. Tüm katılımcılara ve davetlilere teşekkürlerini ileten Örnektekin, konuşmasını sonlandırdı. 

Kongre hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından son buldu. 

Kategorisindeki diğer haberler

Kongreye Veda

Kocaeli Üniversitesi ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği 2. İletişim Bilimi ve Medya Çalışmaları Kongresi kapanış oturumu gerçekleştirildi. Oturumda, Kocaeli Üniversitesi İletişim ...

Daha Fazla Göster 04/11/2017 || 172

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler