KOÜ'de Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

 DİLARA KARAASLAN 27/10/2017 GÜNCEL 77
Kocaeli Üniversitesi'nde (KOÜ) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Çelenk Koyma Töreni gerçekleşti. Kocaeli Üniversitesi Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen törende Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi konuşma yaptı.  
Koü Cumhuriyet Meydanı'nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı. Koü Cumhuriyet Meydanı'nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı.
Törende Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi konuştu. Törende Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi konuştu.
KOÜ Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çitfçi, Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Prof. Dr. Ahmet Küçük,  fakülte dekanları, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. KOÜ Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çitfçi, Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Prof. Dr. Ahmet Küçük, fakülte dekanları, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Çelenk takdiminin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çitfçi, Prof. Dr. Nilgün Fığlalı ve Prof. Dr. Ahmet Küçük,  fakülte dekanları, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Rektör Yardımcısı Çiftçi,  törende cumhuriyetin amacının vicdanı hür, düşüncesi hür ve değerlerine bağlı bireyler yetiştirmek olduğunu vurgulayarak, “Bildiğiniz gibi 29 Ekim 1923 yılında Cumhuriyet ilan edilmiş ve 1925 yılında resmi bayram olarak kabul edilmiştir.” şeklinde konuştu. Çiftçi, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün, Kartepe Zirvesi’nde bulunması gerektiği için törene katılamadığını ifade etti. 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 0

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 23

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 17

Yeni Polikliniğin Temeli Atıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Ek Poliklinik Binası temel atma töreni gerçekleşti. Umuttepe’deki törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, milletvekilleri, il protokolü ve KOÜ aka...

Daha Fazla Göster 08/12/2017 || 97

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 26

''Başarı İçin Dönüşüm Şart''

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Kulübü'nün düzenlediği Com'Meet Nokia Haberleşme Semineri bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Seminere konuşmacı olarak...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 60

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler