Gençler Kendini Bulma Yollarını Ertan Beceren'le Öğrendi

 MUHAMMED HAMİDULLAH ÖZ 13/10/2017 GÜNCEL/ EĞİTİM 341
 İlim Yayma Cemiyeti tarafından Uluslararası Gençlik Merkezi'nde "Senden ne olur?"  adlı etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yardımcı Doç. Dr. Ertan Beceren konuşmacı olarak yer aldı.
Yrd. Doç. Dr. Ertan Beceren gençlere kendilerini gerçekleştirmeleri ve kim olduklarını bulmaları gerektiğini söyledi. Yrd. Doç. Dr. Ertan Beceren gençlere kendilerini gerçekleştirmeleri ve kim olduklarını bulmaları gerektiğini söyledi.
Uluslarası Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen etkinliğe katılım yoğun oldu. Uluslarası Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen etkinliğe katılım yoğun oldu.

Uluslarası Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen konferansta Yrd. Doç. Dr. Ertan Beceren, gençlere kim olduklarını bulmaları gerektiğini söyledi. Kendini bulma yollarına dikkat çekilen etkinlikte, Ertan Beceren  kendi hayatından da örnekler vererek "Kendinizi keşfetmek için çalışın, çünkü yarın elektrikler sönerse dışarı çıkmakta zorlanırsınız" dedi. 

Bir dinleyiciyi yanına çağıran Beceren, dinleyiciye annesini aramasını ve ona kendine Erasmus programından burs çıktığını ve yarın İngiltere'ye gideceğini söylemesini istedi. Daha önceki konuşmalarında yüzde 98 oranında hayır cevabıyla karşılaşıldığına dikkat çeken ve olumsuz bir cevap gelmesini bekleyen  Beceren, dinleyicinin annesinden gelen evet yanıtıyla şaşınlık yaşadı.

 

"Başarısızlığı Başkasında Arama"

Beceren, hayatta aldığı başarısızlıkları başkasına bağlayan insanlara da “Yaşanan başarısızlıklar başkalarının suçu değil, senin kendini bulamamandır ” şeklinde konuştu.

 Konuşmasının devamında gençlere kendilerini bulmaları gerektiğini öğütleyen Beceren, bunun yolunun da çok okumaktan geçtiğini belirtti. Konferans soru cevap şeklinde sona erdi.

 

Kategorisindeki diğer haberler

Gençler Kendini Bulma Yollarını Ertan Beceren'le Öğrendi

 İlim Yayma Cemiyeti tarafından Uluslararası Gençlik Merkezi'nde "Senden ne olur?"  adlı etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yardımcı Doç. Dr...

Daha Fazla Göster 13/10/2017 || 342

KOÜ İletişimde Hocalar ve Öğrenciler Bir Araya Geldi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Tanıtım ve Tanışma Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte fakülte hocaları ve öğrenciler bir araya geldi...

Daha Fazla Göster 12/10/2017 || 499

KOÜ ve İstanbul Ayvansaray Üniversitesi'nden Uluslararası Kongre

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi ortaklığında 2. Uluslararası İletişim Bilimi ve Medya Araştırmaları Kongresi (ICSMSC) düzenleniyor. Kongre 1-4 Kasım tarihleri arasında İ...

Daha Fazla Göster 03/10/2017 || 129

"Her İnsanın Bir Potansiyeli Var"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Türkiye İktisadi ve Ticari İlimler Talebeleri Staj Komitesinin (AIESEC) tanıtım etkinliği Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 28/09/2017 || 329

KOÜ Kültür Evi’nde Kültür ve Medya Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Kültür Evi’nde düzenlenen, ‘Popüler Kültür, Medya ve Kimlik’ isimli seminer KOÜ Basın Halkla İlişkiler Müdürü aynı zamanda KOÜ İletişim Fakü...

Daha Fazla Göster 10/05/2017 || 325

Genç Beyinler Siber Zorbalığa Dur Diyecek

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Baştürk Akça, Seymen Koleji’nde düzenlenen 'Siber Zorbalık' konulu seminerde minik internet kullanıcılarıyla bu...

Daha Fazla Göster 24/04/2017 || 416

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler