Gençler Kendini Bulma Yollarını Ertan Beceren'le Öğrendi

 MUHAMMED HAMİDULLAH ÖZ 13/10/2017 GÜNCEL/ EĞİTİM 520
 İlim Yayma Cemiyeti tarafından Uluslararası Gençlik Merkezi'nde "Senden ne olur?"  adlı etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yardımcı Doç. Dr. Ertan Beceren konuşmacı olarak yer aldı.
Yrd. Doç. Dr. Ertan Beceren gençlere kendilerini gerçekleştirmeleri ve kim olduklarını bulmaları gerektiğini söyledi. Yrd. Doç. Dr. Ertan Beceren gençlere kendilerini gerçekleştirmeleri ve kim olduklarını bulmaları gerektiğini söyledi.
Uluslarası Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen etkinliğe katılım yoğun oldu. Uluslarası Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen etkinliğe katılım yoğun oldu.

Uluslarası Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen konferansta Yrd. Doç. Dr. Ertan Beceren, gençlere kim olduklarını bulmaları gerektiğini söyledi. Kendini bulma yollarına dikkat çekilen etkinlikte, Ertan Beceren  kendi hayatından da örnekler vererek "Kendinizi keşfetmek için çalışın, çünkü yarın elektrikler sönerse dışarı çıkmakta zorlanırsınız" dedi. 

Bir dinleyiciyi yanına çağıran Beceren, dinleyiciye annesini aramasını ve ona kendine Erasmus programından burs çıktığını ve yarın İngiltere'ye gideceğini söylemesini istedi. Daha önceki konuşmalarında yüzde 98 oranında hayır cevabıyla karşılaşıldığına dikkat çeken ve olumsuz bir cevap gelmesini bekleyen  Beceren, dinleyicinin annesinden gelen evet yanıtıyla şaşınlık yaşadı.

 

"Başarısızlığı Başkasında Arama"

Beceren, hayatta aldığı başarısızlıkları başkasına bağlayan insanlara da “Yaşanan başarısızlıklar başkalarının suçu değil, senin kendini bulamamandır ” şeklinde konuştu.

 Konuşmasının devamında gençlere kendilerini bulmaları gerektiğini öğütleyen Beceren, bunun yolunun da çok okumaktan geçtiğini belirtti. Konferans soru cevap şeklinde sona erdi.

 

Kategorisindeki diğer haberler

Geçmişten Günümüze Öğretmen Okulları

 Koceli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda 16 Mart Öğretmen Okullarının 170'inci yıldönümünde anma programı gerçekleştirildi. Etkinliğe  ko...

Daha Fazla Göster 16/03/2018 || 25

'Gazeteciler Kendi Yaralarına Merhem Olamıyor'

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken Kocaeli İletişim Fakültesi'nde Yerel Medya dersi kapsamında yerel medyada çalışan kadın gazetecileri ağırlandı. Etkinlikte her ikisi de KOÜ İletişim mezunu olan Kocae...

Daha Fazla Göster 07/03/2018 || 67

Kocaeli Üniversitesi’ne İki Ödül

Aydın Doğan Vakfı’nın her sene düzenlediği bu sene 29’uncusu gerçekleştirilen Genç İletişimciler Yarışması’nın ödülleri Yeditepe Üniversitesi’nde sahiplerine ulaştı . Kocaeli Üniversi...

Daha Fazla Göster 01/03/2018 || 47

Elginkan Vakfı'nda Haber Semineri

Elginkan Vakfı öncülüğünde ‘Haber Yazma Teknikleri’ adlı bir seminer düzenlendi. Seminerde eğitimci olarak Yönetim Danışmanı Melike Akın yer aldı. Etkinlik, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ...

Daha Fazla Göster 26/02/2018 || 105

TRT ve İletişim Fakültesi Öğrencileri Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesinde bugün 4. Geleceğin iletişimcileri Yarışması tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda, TRT Medya Eğitim Koordinatörlüğü Müdürü Ekrem Özdemir ko...

Daha Fazla Göster 19/02/2018 || 63

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 148

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler