Gençler Kendini Bulma Yollarını Ertan Beceren'le Öğrendi

 MUHAMMED HAMİDULLAH ÖZ 13/10/2017 GÜNCEL/ EĞİTİM 449
 İlim Yayma Cemiyeti tarafından Uluslararası Gençlik Merkezi'nde "Senden ne olur?"  adlı etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yardımcı Doç. Dr. Ertan Beceren konuşmacı olarak yer aldı.
Yrd. Doç. Dr. Ertan Beceren gençlere kendilerini gerçekleştirmeleri ve kim olduklarını bulmaları gerektiğini söyledi. Yrd. Doç. Dr. Ertan Beceren gençlere kendilerini gerçekleştirmeleri ve kim olduklarını bulmaları gerektiğini söyledi.
Uluslarası Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen etkinliğe katılım yoğun oldu. Uluslarası Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen etkinliğe katılım yoğun oldu.

Uluslarası Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen konferansta Yrd. Doç. Dr. Ertan Beceren, gençlere kim olduklarını bulmaları gerektiğini söyledi. Kendini bulma yollarına dikkat çekilen etkinlikte, Ertan Beceren  kendi hayatından da örnekler vererek "Kendinizi keşfetmek için çalışın, çünkü yarın elektrikler sönerse dışarı çıkmakta zorlanırsınız" dedi. 

Bir dinleyiciyi yanına çağıran Beceren, dinleyiciye annesini aramasını ve ona kendine Erasmus programından burs çıktığını ve yarın İngiltere'ye gideceğini söylemesini istedi. Daha önceki konuşmalarında yüzde 98 oranında hayır cevabıyla karşılaşıldığına dikkat çeken ve olumsuz bir cevap gelmesini bekleyen  Beceren, dinleyicinin annesinden gelen evet yanıtıyla şaşınlık yaşadı.

 

"Başarısızlığı Başkasında Arama"

Beceren, hayatta aldığı başarısızlıkları başkasına bağlayan insanlara da “Yaşanan başarısızlıklar başkalarının suçu değil, senin kendini bulamamandır ” şeklinde konuştu.

 Konuşmasının devamında gençlere kendilerini bulmaları gerektiğini öğütleyen Beceren, bunun yolunun da çok okumaktan geçtiğini belirtti. Konferans soru cevap şeklinde sona erdi.

 

Kategorisindeki diğer haberler

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 43

Öğretmen Adayları 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Prof. Dr. Sedat Sever’le Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda Eğitim Fakültesi tarafından ‘Çocuk Okur Büyük Düşünür’ semineri gerçekleştirildi. Seminerd...

Daha Fazla Göster 24/11/2017 || 54

Öğretmen Öğrencilerine İlham Olabilendir

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde emekli öğretmen Hayri Bostan ile hayat hikayesi ve eğitim üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Hayri Bostan’ın öğretmenlik macerası okumak için evden ka...

Daha Fazla Göster 24/11/2017 || 123

''Öğretmenlik Hayata Pozitif Bakmamı Sağlıyor''

Her dönemin en kutsal mesleği olarak kabul edilen öğretmenlik, aynı zamanda yeni neslin başarısı ve gelecek günlerin aydınlığı adına gençliğe katkısı en fazla olan meslek gruplarındandır. 24 Kasım Öğretmenler Gü...

Daha Fazla Göster 23/11/2017 || 57

Bir Öğretmenin Gözünden Eğitim

 “Cumhuriyet sizden "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller ister.” Mustafa Kemal Atatürk   Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlerimize ar...

Daha Fazla Göster 23/11/2017 || 184

''Öğretmenlik En Doğru Tercihim''

24 Kasım Öğretmenler Günü gibi özel bir günde öğretmenlik mesleği ve eğitim ile ilgili sorularımızı akademisyen olarak görev yapan Dilek Işıkhan'a yönelttik. Işıkhan, mesleğinin tarifini yaparken&nb...

Daha Fazla Göster 23/11/2017 || 67

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler