"Birinin Elinizden Tutmasını Beklemeyin!"

 ELİF SÜMERTAŞ 10/10/2017 GÜNCEL 2018
İş Hayatına Hazırlık ve İş Bulma Tüyoları Konferansı Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Konferansta İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık konuşmacı olarak yer aldı.  
Konferansa Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından çok sayıda katılım sağlandı. Konferansa Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından çok sayıda katılım sağlandı.
İnsan kaynakları Profesörü Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi. İnsan kaynakları Profesörü Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi.
İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi. İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi.

 

Konferans İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık'ın konuşmasıyla başladı. Işık ilk olarak yeni mezunların karşılaştığı çeşitli sorunlara değinirken işverenlerin yeni mezunlara bakış açısını da ele aldı. Sinem Işık konuyla ilgili olarak,  "İşverenin en büyük endişesi, yeni mezunları işe aldıktan sonra bireyin işi pratik olarak öğrenip bir süre sonra daha iyi imkanlar bularak işten ayrılması" dedi.

 

"CV'nizi Doldurun"

Sinem Işık, mezuniyet sonrası iş bulma sürecinde  mülakata davet edilmenin ve mülakatın olumlu veya olumsuz geçmesinin bireye bağlı olduğunu dile getirdi. Işık, "Rakipleriniz çok fazla ve bu rakiplerinizden önde olmak için mezun olana kadar CV'nizi olabildiğince doldurmanız gerekiyor. Birinin elinizden tutmasını beklemeyin" diye konuştu.

 

Üniversite mezunlarının en çok yakındığı şeylerden biri olan torpil konusuna da değinen Sinem Işık, torpile inanmadığını, kişinin kendini iyi yetiştirdiği taktirde hiçbir şekilde işsiz kalmayacağını vurguladı. "Torpilim yok işe giremeyeceğim düşüncesinden bir an önce kurtulun" diyen Işık, öğrencilere  kurban psikolojisinden çıkmaları gerektiğini hatırlattı. 

 

Konferans soru cevap şeklinde sona erdi.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

''Atıklara Hem Ham Madde Hemde Çevresel Gözle Bakmalıyız''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Çevre Mühendisliğİ öğrencileri tarafından Elektronik Atıklar konulu konferans düzenlendi. Prof.Dr.Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe EXITCOM Recycling Firması Gen...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 19

Yüreklere Sevda Eker Türküler

Kocaeli Üniversite'si Baki Komsuoğlu Konferans Salonu'nda Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 18

Bir Milletin Var Olma Hikayesi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Gazilerimizin Gözünden” aldı etkinlik Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 23

"Çocukların Kalbine Bir Parça Yerleştirmek İster Misin?"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Üniversite Pazarı’nda Genç İz önderliğinde Kimsesiz Otizmli Çocuklar yararına kermes düzenlendi.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 24

Sahiplenmenin Farklı Türleri Konuşuldu

Kocaeli Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla ''Sahiplenme ve Sahiplenilme'' isimli söyleşi düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 34

Ödüllü Filmler KOÜ Öğrencileri İle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 3 Mayıs Amfisi’nde gerçekleştirilen Akbank 14. Kısa Film Festivali öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Daha Fazla Göster 16/04/2018 || 33

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler