"Birinin Elinizden Tutmasını Beklemeyin!"

 ELİF SÜMERTAŞ 10/10/2017 GÜNCEL 41
İş Hayatına Hazırlık ve İş Bulma Tüyoları Konferansı Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Konferansta İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık konuşmacı olarak yer aldı.  
Konferansa Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından çok sayıda katılım sağlandı. Konferansa Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından çok sayıda katılım sağlandı.
İnsan kaynakları Profesörü Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi. İnsan kaynakları Profesörü Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi.
İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi. İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi.

 

Konferans İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık'ın konuşmasıyla başladı. Işık ilk olarak yeni mezunların karşılaştığı çeşitli sorunlara değinirken işverenlerin yeni mezunlara bakış açısını da ele aldı. Sinem Işık konuyla ilgili olarak,  "İşverenin en büyük endişesi, yeni mezunları işe aldıktan sonra bireyin işi pratik olarak öğrenip bir süre sonra daha iyi imkanlar bularak işten ayrılması" dedi.

 

"CV'nizi Doldurun"

Sinem Işık, mezuniyet sonrası iş bulma sürecinde  mülakata davet edilmenin ve mülakatın olumlu veya olumsuz geçmesinin bireye bağlı olduğunu dile getirdi. Işık, "Rakipleriniz çok fazla ve bu rakiplerinizden önde olmak için mezun olana kadar CV'nizi olabildiğince doldurmanız gerekiyor. Birinin elinizden tutmasını beklemeyin" diye konuştu.

 

Üniversite mezunlarının en çok yakındığı şeylerden biri olan torpil konusuna da değinen Sinem Işık, torpile inanmadığını, kişinin kendini iyi yetiştirdiği taktirde hiçbir şekilde işsiz kalmayacağını vurguladı. "Torpilim yok işe giremeyeceğim düşüncesinden bir an önce kurtulun" diyen Işık, öğrencilere  kurban psikolojisinden çıkmaları gerektiğini hatırlattı. 

 

Konferans soru cevap şeklinde sona erdi.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

"Daha çok nitelikli eleman yetiştirmeliyiz ve onlara sahip çıkmalıyız”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Savaş Ayberk Konferans Salonunda Bilgisayar Mühendisliği tarafından düzenlenen  ‘Sales Force/Mulesoft Yazılım Mimarileri İş Fırsatları ve Kariyer Planlama’ adlı etkinlik gerçekle...

Daha Fazla Göster 18/10/2017 || 8

Tıp Fakültesi Ayşe Hocasına Veda Etti

 Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp için Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda emeklilik töreni düzenlendi. Törende Prof. Dr. Gökalp'in çalışma arkadaşları ve yakınlar...

Daha Fazla Göster 18/10/2017 || 27

“Kurallarını Kendi Yazan Yayınlar”

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sektörel ve Kurumsal Yayın Uzmanı Aslı Didari ile “Yayıncılık ve Dergicilik” üzerine bir konferans gerçekleştirildi. Öğrenciler, konferansı ilgiyle takip etti.

Daha Fazla Göster 17/10/2017 || 62

Gençler Kendini Bulma Yollarını Ertan Beceren'le Öğrendi

 İlim Yayma Cemiyeti tarafından Uluslararası Gençlik Merkezi'nde "Senden ne olur?"  adlı etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yardımcı Doç. Dr...

Daha Fazla Göster 13/10/2017 || 341

KOÜ İletişimde Hocalar ve Öğrenciler Bir Araya Geldi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Tanıtım ve Tanışma Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte fakülte hocaları ve öğrenciler bir araya geldi...

Daha Fazla Göster 12/10/2017 || 498

KOÜ'de Zemin İyileştirme Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ve Genç İnşaat Mühendisler Odasının ortak olarak düzenlediği Zemin İyileştirme Etkinliği, Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans ...

Daha Fazla Göster 11/10/2017 || 82

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler