"Birinin Elinizden Tutmasını Beklemeyin!"

 ELİF SÜMERTAŞ 10/10/2017 GÜNCEL 67
İş Hayatına Hazırlık ve İş Bulma Tüyoları Konferansı Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Konferansta İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık konuşmacı olarak yer aldı.  
Konferansa Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından çok sayıda katılım sağlandı. Konferansa Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından çok sayıda katılım sağlandı.
İnsan kaynakları Profesörü Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi. İnsan kaynakları Profesörü Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi.
İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi. İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi.

 

Konferans İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık'ın konuşmasıyla başladı. Işık ilk olarak yeni mezunların karşılaştığı çeşitli sorunlara değinirken işverenlerin yeni mezunlara bakış açısını da ele aldı. Sinem Işık konuyla ilgili olarak,  "İşverenin en büyük endişesi, yeni mezunları işe aldıktan sonra bireyin işi pratik olarak öğrenip bir süre sonra daha iyi imkanlar bularak işten ayrılması" dedi.

 

"CV'nizi Doldurun"

Sinem Işık, mezuniyet sonrası iş bulma sürecinde  mülakata davet edilmenin ve mülakatın olumlu veya olumsuz geçmesinin bireye bağlı olduğunu dile getirdi. Işık, "Rakipleriniz çok fazla ve bu rakiplerinizden önde olmak için mezun olana kadar CV'nizi olabildiğince doldurmanız gerekiyor. Birinin elinizden tutmasını beklemeyin" diye konuştu.

 

Üniversite mezunlarının en çok yakındığı şeylerden biri olan torpil konusuna da değinen Sinem Işık, torpile inanmadığını, kişinin kendini iyi yetiştirdiği taktirde hiçbir şekilde işsiz kalmayacağını vurguladı. "Torpilim yok işe giremeyeceğim düşüncesinden bir an önce kurtulun" diyen Işık, öğrencilere  kurban psikolojisinden çıkmaları gerektiğini hatırlattı. 

 

Konferans soru cevap şeklinde sona erdi.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

Liseli Gazeteciler İletişim Fakültesi'nde

Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karamürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 82 öğrenci Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi’ni z...

Daha Fazla Göster 16/11/2017 || 98

ATA’mızı Saygıyla Anıyoruz

Kocaeli Ünivesitesi (KOÜ) Umuttepe Yerleşkesi Cumhuriyet Meydanı'nda Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıl dönümü  anıldı.

Daha Fazla Göster 10/11/2017 || 34

Kongreye Veda

Kocaeli Üniversitesi ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği 2. İletişim Bilimi ve Medya Çalışmaları Kongresi kapanış oturumu gerçekleştirildi. Oturumda, Kocaeli Üniversitesi İletişim ...

Daha Fazla Göster 04/11/2017 || 54

İletişim Kongresi'nde İkinci Gün

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ile İstanbul Ayvasaray Üniversitesi oktaklığında düzenlenen '2. Uluslararası İletişim Bilimi & Medya Çalışmaları Kongresi'nin ikinci günü gerçekleşti. Ayvansaray...

Daha Fazla Göster 03/11/2017 || 39

İletişimcileri Bekleyen Fırsatlar ve Tehditler

Kocaeli Üniversitesi ve İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği kongrede ''İletişimde Yeni Yaklaşımlar, Fırsatlar ve Tehditler'' konulu panel gerçekleşti.  Panele Prof. Dr. Ay...

Daha Fazla Göster 02/11/2017 || 57

“Kocaeli’yi Ticaretin Başkenti Yapmak İstiyoruz”

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş.  tarafından  düzenlenen, ‘SANTEK 2017 – 4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı’ 2 Kasım Perşembe günü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi'...

Daha Fazla Göster 02/11/2017 || 55

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler