"Birinin Elinizden Tutmasını Beklemeyin!"

 ELİF SÜMERTAŞ 10/10/2017 GÜNCEL 107
İş Hayatına Hazırlık ve İş Bulma Tüyoları Konferansı Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Konferansta İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık konuşmacı olarak yer aldı.  
Konferansa Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından çok sayıda katılım sağlandı. Konferansa Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından çok sayıda katılım sağlandı.
İnsan kaynakları Profesörü Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi. İnsan kaynakları Profesörü Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi.
İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi. İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık öğrencilerin iş bulmalarını kolaylaştırmak amaçlı tüyolar verdi.

 

Konferans İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve Eğitim Koçu Sinem Işık'ın konuşmasıyla başladı. Işık ilk olarak yeni mezunların karşılaştığı çeşitli sorunlara değinirken işverenlerin yeni mezunlara bakış açısını da ele aldı. Sinem Işık konuyla ilgili olarak,  "İşverenin en büyük endişesi, yeni mezunları işe aldıktan sonra bireyin işi pratik olarak öğrenip bir süre sonra daha iyi imkanlar bularak işten ayrılması" dedi.

 

"CV'nizi Doldurun"

Sinem Işık, mezuniyet sonrası iş bulma sürecinde  mülakata davet edilmenin ve mülakatın olumlu veya olumsuz geçmesinin bireye bağlı olduğunu dile getirdi. Işık, "Rakipleriniz çok fazla ve bu rakiplerinizden önde olmak için mezun olana kadar CV'nizi olabildiğince doldurmanız gerekiyor. Birinin elinizden tutmasını beklemeyin" diye konuştu.

 

Üniversite mezunlarının en çok yakındığı şeylerden biri olan torpil konusuna da değinen Sinem Işık, torpile inanmadığını, kişinin kendini iyi yetiştirdiği taktirde hiçbir şekilde işsiz kalmayacağını vurguladı. "Torpilim yok işe giremeyeceğim düşüncesinden bir an önce kurtulun" diyen Işık, öğrencilere  kurban psikolojisinden çıkmaları gerektiğini hatırlattı. 

 

Konferans soru cevap şeklinde sona erdi.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

İletişim Bilimcilerden Fakültemize Ziyaret

16 Ocak Basın Onur Günü etkinlikleri kapsamında Kocaeli'ye gelen aralarında iletişim bilimlerinin önemli isimlerinden Prof. Dr. Korkmaz Alemdar'ın da yer aldığı akademisyenler fakültemizi ziyaret etti. 

Daha Fazla Göster 17/01/2018 || 184

Yıldız Entegre Lisesi Haber Atölyelerine Kavuştu

Kocaeli Yıldız Entegre Ticaret Meslek Lisesi, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde uygulamaya sokulan Gazetecilik Haber Atölyesi ve Masaüstü Yayıncılık Atölyesi’nin açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 73

KOÜHA’yı Gururlandıran Ödül

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) tarafından, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gazetecilik Yarışması’ndan Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Gazetesi Genç Açı iki ödüll...

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 164

95 Yıl Önce Bugün: Atatürk İlk ve Tek Basın Toplantısını Yaptı

Atatürk’ün ilk ve tek olarak 16 Ocak 1923 tarihinde Kocaeli’nde düzenlediği basın toplantısının 95’inci yıl dönümünde, Basın Onur Günü bir dizi etkinlikle kutlandı. İlk olarak Kocaeli Kült...

Daha Fazla Göster 16/01/2018 || 12

Türk Dünyası Gazetecileri Bu Zirvede Buluştu

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE), Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü işbirliğinde Kocaeli’de ilk defa uluslararası boyutta “Türk D&uu...

Daha Fazla Göster 15/01/2018 || 55

Gazeteciler Zirvesine Geri Sayım

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KGC) tarafından düzenlenen Basın Onur Günü Türk Dünyası Gazetecileri Zirvesi 14 Ocak 2018 tarihinde başlıyor. Zirveye birçok gazeteci ve akademisyen katılacak.

Daha Fazla Göster 10/01/2018 || 33

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler