Seyahatle Değişen Hayatlar

 MUSTAFA ÇAĞLAR 09/10/2017 GÜNCEL 66
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Interrail Grubu tarafından düzenlenen ‘Yol Öğretir’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Etkinliğin katılımcıları ünlü gezginler Bestami Köse ve Perçin İmrek’ti. 
Perçin İmrek, ilginç seyahat anılarını anlattı. Perçin İmrek, ilginç seyahat anılarını anlattı.

Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğin ilk konuşmacısı Perçin İmrek konuşmasına sevdiği şeyleri anlatarak başladı. Şarkı söylemek ve gezmenin kendisi için bir tutku olduğundan bahseden İmrek,  “Seyahat tutkum babamdan geliyor. Babam çocukluğumda çok fazla seyahat ederdi, Türk Hava Yolları’nın kolonyalı mendillerini çok sevdiğim için bana getirirdi. Bu mendilleri biriktirirdim” dedi.

 

"Neden Yapıyorum?"

Konuşmasında dünyayı gezen insanlardan da bahseden Perçin İmrek, “Ben bu fotoğraflarda gördüğünüz insanlar gibi dünyayı dolaşmak, sahiden o ülkeyi deneyimlemek, yaşamak istiyorum. Seyahat ederken kendime sadece, 'ne yapıyorum' diye sormuyorum, 'neden yapıyorum' diye de soruyorum” şeklinde konuştu. İmrek soru cevabın ardından konuşmasını tamamladı.

Etkinliğin ikinci konuşmacısı gezgin Bestami Köse ise üniversite hayatından bahsetti. “Üniversite hayatımın başları Counter oynayarak geçti. Artık bir şeylerin beni kurtarmasını bekliyordum" diyen Köse, tam da bu noktada seyahatin hayatına girdiğini ve hayatının baştan sona değiştiğini ifade etti. 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 0

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 22

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 17

Yeni Polikliniğin Temeli Atıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Ek Poliklinik Binası temel atma töreni gerçekleşti. Umuttepe’deki törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, milletvekilleri, il protokolü ve KOÜ aka...

Daha Fazla Göster 08/12/2017 || 97

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 26

''Başarı İçin Dönüşüm Şart''

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Kulübü'nün düzenlediği Com'Meet Nokia Haberleşme Semineri bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Seminere konuşmacı olarak...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 60

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler