Gaziantep Tanıtım Günleri Kocaeli’de Başladı

 Cansu Albayrak 08/10/2017 GÜNCEL/ KÜLTÜR & SANAT 178
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Gaziantep İl ve İlçe Dernekleri Federasyonu’nun birlikte düzenlediği  “Gaziantep Tanıtım Günleri”  Uluslararası Fuar Merkezi’nde 6 Ekim’de açıldı.
Açılışın ardından Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin fuar alanını gezdi. Açılışın ardından Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin fuar alanını gezdi.
Gaziantep Halk oyunları sergilendi. Gaziantep Halk oyunları sergilendi.
Fuar alanında renkli görüntüler yaşandı. Fuar alanında renkli görüntüler yaşandı.

Gaziantep Tanıtım Günleri'nin açılışına Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, siyasi partilerin il başkanları, ilçe belediye başkanları, Gaziantep İl ve İlçe Dernekleri Federasyonu Başkanı Hasan Özaygut, ilçe sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 “Daha yapacak çok işimiz var”

 Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı  Fatma Şahin açılışta yaptığı konuşmada, “Gaziantep ışığın, gazinin şehridir. Kocaeli ve Gaziantep’in bu işbirliği beni çok mutlu etti. Birlikten güç doğar. Daha birlikte yapacak çok işimiz var” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Gaziantep üretken, çalışkan ve güzel yürekli insanların şehri. Halkımız Gaziantep’e gidemese de Gaziantep’in tüm renkleri burada” diyerek organizasyona katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Gaziantep İnsanı Herkes İçin Çalışır

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli’nin İstanbul, Ankara gibi herkesi buluşturan bir şehir olduğunu belirterek, “Gaziantep insanı hem vatan hem millet hem kendi hem de ailesi için çalışır” dedi. Işık, “Gaziantepli çalışırken yemesini de iyi bilir. Gaziantep mutfağı aynı zamanda dünyanın en zengin mutfaklarından biridir” şeklinde konuştu.

Gaziantep Kültürü Tanıtılacak

Fuar alanında açılan standlarda Gaziantep’e özgü yöresel ve kültürel ürünler tanıtıldı. Folklör ekibi Gaziantep yöresine ait oyunları sergiledi. 6-15 Ekim tarihleri arasında devam eden tanıtım günlerinde Gaziantep’in tüm değerleri Kocaeli halkına tanıtılacak. GaziantepTanıtım Günleri'nde her gün yeni bir etkinlik yapılacak.

Haber Fotoğrafları: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler

Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 0

''Sevdiğiniz İşi Yapın''

Kocaeli Üniversitesinin kuruluşunun 25. Yıl Etkinlikleri Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde kutlanmaya devam ediyor. Etkinlikler kapsamında öğrencilerle buluşan ünlü karikatürist Selçuk Erdem, &oum...

Daha Fazla Göster 01/12/2017 || 83

İletişim Öğrencileri Mesleği Erbabından Dinledi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)  İletişim Fakültesi dört numaralı derslikte Doç. Dr. Mehmet Arslantepe öncülüğünde ‘Fotoğrafçılık’  etkinliği düzenlendi. Yönetmen ve ...

Daha Fazla Göster 29/11/2017 || 139

Kocaeli’de 29 Ekim Cumhuriyet Coşkusu

İzmit’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikle kutlandı. Etkinliğe Pera ve Pinhani konserleri damgasını vurdu. 

Daha Fazla Göster 31/10/2017 || 67

“Başarısız Oldum Ama Asla Pes Etmedim”

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Reklamcılık Bölümü tarafından düzenlenen ‘Fotoğraf Üzerine Her Şey’ adlı etkinlik Fotoğrafçı Salih Mülayim’in katılımı ile İletişim Fakültesi Derslik 8...

Daha Fazla Göster 30/10/2017 || 73

Gençlik Tutkusu Bookstagram

Hayatın hemen her alanının sanal ortamlara aktarılmaya başlandığı bu çağda kitaplar da bu akıma ayak uydurdu. Bookstagram Topluluğu tam da bu amaçla yola çıktı. Topluluk son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulam...

Daha Fazla Göster 09/10/2017 || 3056

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler