KOÜ İletişim Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu

 Senem Ataş 25/05/2017 GÜNCEL 426
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim Yılı mezunlarını uğurladı. 16'ncı dönem mezunlarını veren fakülteden 685 öğrenci düzenlenen törenle diplomalarını aldı.
İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar mezun olan öğrencilere başarılar diledi. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar mezun olan öğrencilere başarılar diledi.
Fakülte birincisi olan Naile Nadide Bayrak Fakülte birincisi olan Naile Nadide Bayrak
KOÜ İletişim Fakültesi akademik kadrosu mezuniyet töreninden sonra toplu fotoğraf çektirdi. KOÜ İletişim Fakültesi akademik kadrosu mezuniyet töreninden sonra toplu fotoğraf çektirdi.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde İletişim Fakültesinin; Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo Televizyon ve Sinema, Görsel İletişim Tasarımı ve Reklamcılık bölümlerinden toplam 685 öğrenci mezun oldu.

Törene, Kocaeli Üniversitesi Rektör yardımcılarından Prof. Dr. Bekir Çakır ve Prof. Dr. Ahmet Küçük İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Radyo Televizyon, Sinema Bölüm Başkanı Nigar Pösteki’nin yanı sıra İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Baştürk Akca, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanı Prof. Dr İdil Sayımer, Görsel İletişim ve Tasarım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yusuf Budak ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cem Pekman ile fakülte öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi tanıtım filminin gösterimi ile devam etti. Törende ilk olarak söz alan fakülte birincisi Naile Nadide Bayrak oldu. İletişimci olmanın kişisel menfaatler dışında devletin menfaatleri doğrultusunda yapılması gerektiğini söyleyerek, “İyi bir iletişimci, iyi bir yurttaş olmamız için bizleri yetiştiren hocalarıma sonsuz teşekkür ederim” dedi.

 

Daha sonra konuşmayı devralan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, “Fakültemizden mezun olmaya hak kazanan genç iletişimcilerin mezuniyet törenine katıldığınız bu anlamlı günde, fakültem adına sizlere teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başladı.  Genç iletişimcilerin artık ülkelerine karşı sorumlu olduklarını vurgulayan Akhisar, kariyer basamaklarından hızlıca çıkmalarını dilediğini belirtti. Bu yıl Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 28. Genç İletişimciler Yarışması’ndan ödül alan öğrencilere teşekkür ederek sözlerini sonlandırarak sözü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır’a devretti.Türkiye’nin uluslararası alanda tanıtılmasında iletişimcilere ihtiyaç olduğunu söyleyen Prof. Dr. Çakır, mezun olan genç iletişimcilere ilerideki hayatlarında başarılar diledi.

Tören, bölüm birincilerine plaket verilmesiyle devam etti.  Bölüm öğrencilerinin sırayla diplomalarını almasından sonra kep atma töreni gerçekleşerek son buldu.

 

 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

Kocaeli'nin İlk Filmart Sergisi Açıldı

İzmit’in ritmi, Kocaeli Üniversite’si (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Antre Sanat Galerisi’nde ölçüldü. 'Export_01: İzmit' adıyla düzenlenen sergide, öğrencilerin çek...

Daha Fazla Göster 06/06/2017 || 122

Export_01: İzmit Sergisi Açılıyor

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ve İletişim Fakültesi ortaklığında ‘Export_01: İzmit’ isimli sergi gerçekleştirilecek. 

Daha Fazla Göster 05/06/2017 || 200

6. Sosyal Bilimler Kongresi Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından düzenlenen Sosyal Bilimler Kongresi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde başladı. 

Daha Fazla Göster 26/05/2017 || 206

KOÜHA Ekibi Piknikte

Kocaeli Üniversitesi Haber Ajansı (KOÜHA) 2016-2017 eğitim öğretim yılını düzenlenen piknik töreniyle kapattı. KOÜHA'nın dönem sonu pikniğinde, öğrenciler ve akademisyenler bir araya geldi. 

Daha Fazla Göster 26/05/2017 || 199

KOÜ İletişim Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim Yılı mezunlarını uğurladı. 16'ncı dönem mezunlarını veren fakülteden 685 öğrenci düzenlenen törenle diplomalarını ...

Daha Fazla Göster 25/05/2017 || 427

Yerel Basın ile Akademisyenler Sergide Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve Kocaeli yerel basını, 'Tarihin Tanıkları Fotoğraf Sergisi'nin açılışında bir araya geldi. KOÜ İletişim Fakültesi, Kocaeli Kent...

Daha Fazla Göster 24/05/2017 || 163

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler