KOÜ İletişim Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu

 Senem Ataş 25/05/2017 GÜNCEL 601
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim Yılı mezunlarını uğurladı. 16'ncı dönem mezunlarını veren fakülteden 685 öğrenci düzenlenen törenle diplomalarını aldı.
İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar mezun olan öğrencilere başarılar diledi. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar mezun olan öğrencilere başarılar diledi.
Fakülte birincisi olan Naile Nadide Bayrak Fakülte birincisi olan Naile Nadide Bayrak
KOÜ İletişim Fakültesi akademik kadrosu mezuniyet töreninden sonra toplu fotoğraf çektirdi. KOÜ İletişim Fakültesi akademik kadrosu mezuniyet töreninden sonra toplu fotoğraf çektirdi.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde İletişim Fakültesinin; Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo Televizyon ve Sinema, Görsel İletişim Tasarımı ve Reklamcılık bölümlerinden toplam 685 öğrenci mezun oldu.

Törene, Kocaeli Üniversitesi Rektör yardımcılarından Prof. Dr. Bekir Çakır ve Prof. Dr. Ahmet Küçük İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Radyo Televizyon, Sinema Bölüm Başkanı Nigar Pösteki’nin yanı sıra İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Baştürk Akca, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanı Prof. Dr İdil Sayımer, Görsel İletişim ve Tasarım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yusuf Budak ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cem Pekman ile fakülte öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi tanıtım filminin gösterimi ile devam etti. Törende ilk olarak söz alan fakülte birincisi Naile Nadide Bayrak oldu. İletişimci olmanın kişisel menfaatler dışında devletin menfaatleri doğrultusunda yapılması gerektiğini söyleyerek, “İyi bir iletişimci, iyi bir yurttaş olmamız için bizleri yetiştiren hocalarıma sonsuz teşekkür ederim” dedi.

 

Daha sonra konuşmayı devralan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, “Fakültemizden mezun olmaya hak kazanan genç iletişimcilerin mezuniyet törenine katıldığınız bu anlamlı günde, fakültem adına sizlere teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başladı.  Genç iletişimcilerin artık ülkelerine karşı sorumlu olduklarını vurgulayan Akhisar, kariyer basamaklarından hızlıca çıkmalarını dilediğini belirtti. Bu yıl Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 28. Genç İletişimciler Yarışması’ndan ödül alan öğrencilere teşekkür ederek sözlerini sonlandırarak sözü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır’a devretti.Türkiye’nin uluslararası alanda tanıtılmasında iletişimcilere ihtiyaç olduğunu söyleyen Prof. Dr. Çakır, mezun olan genç iletişimcilere ilerideki hayatlarında başarılar diledi.

Tören, bölüm birincilerine plaket verilmesiyle devam etti.  Bölüm öğrencilerinin sırayla diplomalarını almasından sonra kep atma töreni gerçekleşerek son buldu.

 

 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 0

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 22

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 17

Yeni Polikliniğin Temeli Atıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Ek Poliklinik Binası temel atma töreni gerçekleşti. Umuttepe’deki törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, milletvekilleri, il protokolü ve KOÜ aka...

Daha Fazla Göster 08/12/2017 || 97

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 26

''Başarı İçin Dönüşüm Şart''

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Kulübü'nün düzenlediği Com'Meet Nokia Haberleşme Semineri bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Seminere konuşmacı olarak...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 60

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler