KOÜ İletişim Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu

 Senem Ataş 25/05/2017 GÜNCEL 531
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim Yılı mezunlarını uğurladı. 16'ncı dönem mezunlarını veren fakülteden 685 öğrenci düzenlenen törenle diplomalarını aldı.
İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar mezun olan öğrencilere başarılar diledi. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar mezun olan öğrencilere başarılar diledi.
Fakülte birincisi olan Naile Nadide Bayrak Fakülte birincisi olan Naile Nadide Bayrak
KOÜ İletişim Fakültesi akademik kadrosu mezuniyet töreninden sonra toplu fotoğraf çektirdi. KOÜ İletişim Fakültesi akademik kadrosu mezuniyet töreninden sonra toplu fotoğraf çektirdi.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde İletişim Fakültesinin; Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo Televizyon ve Sinema, Görsel İletişim Tasarımı ve Reklamcılık bölümlerinden toplam 685 öğrenci mezun oldu.

Törene, Kocaeli Üniversitesi Rektör yardımcılarından Prof. Dr. Bekir Çakır ve Prof. Dr. Ahmet Küçük İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Radyo Televizyon, Sinema Bölüm Başkanı Nigar Pösteki’nin yanı sıra İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Baştürk Akca, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanı Prof. Dr İdil Sayımer, Görsel İletişim ve Tasarım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yusuf Budak ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cem Pekman ile fakülte öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi tanıtım filminin gösterimi ile devam etti. Törende ilk olarak söz alan fakülte birincisi Naile Nadide Bayrak oldu. İletişimci olmanın kişisel menfaatler dışında devletin menfaatleri doğrultusunda yapılması gerektiğini söyleyerek, “İyi bir iletişimci, iyi bir yurttaş olmamız için bizleri yetiştiren hocalarıma sonsuz teşekkür ederim” dedi.

 

Daha sonra konuşmayı devralan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, “Fakültemizden mezun olmaya hak kazanan genç iletişimcilerin mezuniyet törenine katıldığınız bu anlamlı günde, fakültem adına sizlere teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başladı.  Genç iletişimcilerin artık ülkelerine karşı sorumlu olduklarını vurgulayan Akhisar, kariyer basamaklarından hızlıca çıkmalarını dilediğini belirtti. Bu yıl Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 28. Genç İletişimciler Yarışması’ndan ödül alan öğrencilere teşekkür ederek sözlerini sonlandırarak sözü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır’a devretti.Türkiye’nin uluslararası alanda tanıtılmasında iletişimcilere ihtiyaç olduğunu söyleyen Prof. Dr. Çakır, mezun olan genç iletişimcilere ilerideki hayatlarında başarılar diledi.

Tören, bölüm birincilerine plaket verilmesiyle devam etti.  Bölüm öğrencilerinin sırayla diplomalarını almasından sonra kep atma töreni gerçekleşerek son buldu.

 

 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

Gençler Kendini Bulma Yollarını Ertan Beceren'le Öğrendi

 İlim Yayma Cemiyeti tarafından Uluslararası Gençlik Merkezi'nde "Senden ne olur?"  adlı etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yardımcı Doç. Dr...

Daha Fazla Göster 13/10/2017 || 327

KOÜ İletişimde Hocalar ve Öğrenciler Bir Araya Geldi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Tanıtım ve Tanışma Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte fakülte hocaları ve öğrenciler bir araya geldi...

Daha Fazla Göster 12/10/2017 || 492

KOÜ'de Zemin İyileştirme Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ve Genç İnşaat Mühendisler Odasının ortak olarak düzenlediği Zemin İyileştirme Etkinliği, Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans ...

Daha Fazla Göster 11/10/2017 || 80

Kocaeli Üniversitesi Öğrencilerinden Örnek Davranış

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe Yerleşkesi’nin çeşitli noktalarına yerleştirilen mama odakları görenleri mutlu etti.

Daha Fazla Göster 11/10/2017 || 71

"Birinin Elinizden Tutmasını Beklemeyin!"

İş Hayatına Hazırlık ve İş Bulma Tüyoları Konferansı Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Konferansta İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve...

Daha Fazla Göster 10/10/2017 || 39

Seyahatle Değişen Hayatlar

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Interrail Grubu tarafından düzenlenen ‘Yol Öğretir’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Etkinliğin katılımcıları ünlü gezginler Bes...

Daha Fazla Göster 09/10/2017 || 28

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler