Yerel Basın ile Akademisyenler Sergide Buluştu

 Oğuzhan Eke 24/05/2017 GÜNCEL 309
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve Kocaeli yerel basını, 'Tarihin Tanıkları Fotoğraf Sergisi'nin açılışında bir araya geldi. KOÜ İletişim Fakültesi, Kocaeli Kent Konseyi, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ve İzmit VM Medical Park Hastanesi ortaklığında düzenlenen etkinlikte, üniversite ve yerel basının karşılıklı beklentileri değerlendirildi.
Yerel basın ve akademi VM Medicalpark hastanesindeki kahvaltıda bir araya geldi. Yerel basın ve akademi VM Medicalpark hastanesindeki kahvaltıda bir araya geldi.

 “Tarihin Tanıkları Fotoğraf Sergisi” açılışında VM Medical Park Hastanesi'nde bir araya gelen akademisyen ve yerel basın çalışanları açılış öncesinde kahvaltıda buluştu. KOÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Yılmaz, KOÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel  Baştürk Akca, Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yusuf Budak, Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cem Pekman, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Genel Müdürü Doç. Dr. Soner Şahin, Bölge gazete temsilcileri ve KOÜ İletişim Fakültesi öğretim üyeleri katıldı. Kahvaltıda öğrencilerin yerel basında yaşadığı zorluklar ve  staj imkânları fakülte hocaları tarafından dile getirilirken yerel basın çalışanları da iletişim fakültesi öğrencilerinden beklentilerini açıkladı.

 Ortak görüşlerde bulunulan kahvaltıda yapılabilecek projeler ve ileri dönük düzenlemeler konuşuldu.  Böyle bir organizasyonda bir araya gelmenin onur olduğunu söyleyen KOÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Yılmaz, “Üniversite ile şehir arasındaki bağın kuvvetli olmadığı söyleniyor, ama ben buna katılmıyorum” dedi. Doç. Dr. Yılmaz’ın ardından konuşan Öğr. Gör. Hasan Fehmi Ketenci kendisinin iletişim fakültelerinde ders vermekten çok mutlu olduğunu, ayrıca 40 yıldır bu mesleğin içinde olduğunu belirtti. Bu tarz projelerde hep yer aldığından bahseden Ketenci, “Kocaeli yerel basını Türkiye’deki en güçlü yerel basın. Sizlerin öğrencilere destek olmanız gerekiyor” şeklinde konuştu. KOÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Baştürk Akca ise öğrenciler ile şehir arasındaki bağın önceki yıllara göre güçlendiğini ve yeni projelerin üretileceğinden bahsetti. Ayrıca Prof. Dr. Akca, “Gazeteciler Cemiyeti bize ne zaman bir teklif ile gelse, mutlaka zaman ayırmaya çalışıyoruz. Çünkü bu etkinlikler fakültemiz ve şehir arasında bir köprü. İnanıyorum ki güzel şeylerin devamı mutlaka gelecek” dedi.  Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yusuf Budak da güzel bir etkinlikte olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Gerçekleşebilecek projelerin protokollerinden bahseden Budak, “Şu an sektörde birçok öğrencim bulunuyor. Ben inanıyorum ki İletişim Fakültesi öğrencileri yerel sektöre yeni bir soluk getirecek” diye konuştu. Ayrıca kahvaltı boyunca yerel gazete temsilcileri öğretim üyelerine isteklerini ve projelerini iletti.

Kent ile Fakülte Artık İç İçe

İletişim Fakültesi öğrencilerinin yerel basında etkili olması gerektiğinden bahseden Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, “ Biz her zaman şehir ile fakülte arasında bir köprü olacağız, projelerimiz daima devam edecek” dedi.

 Kahvaltının ardından VM Medical Park Hastanesi'nde, 'Tarihin Tanıkları Fotoğraf Sergisi' açıldı. Açılış kurdele kesimi ile gerçekleştirildi. Sergi, 3 Haziran 2017 tarihine kadar VM Medical Park Hastanesi'nde meraklılarıyla buluşacak. 

 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 0

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 22

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 17

Yeni Polikliniğin Temeli Atıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Ek Poliklinik Binası temel atma töreni gerçekleşti. Umuttepe’deki törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, milletvekilleri, il protokolü ve KOÜ aka...

Daha Fazla Göster 08/12/2017 || 97

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 26

''Başarı İçin Dönüşüm Şart''

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Kulübü'nün düzenlediği Com'Meet Nokia Haberleşme Semineri bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Seminere konuşmacı olarak...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 60

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler