Yerel Basın ile Akademisyenler Sergide Buluştu

 Oğuzhan Eke 24/05/2017 GÜNCEL 162
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve Kocaeli yerel basını, 'Tarihin Tanıkları Fotoğraf Sergisi'nin açılışında bir araya geldi. KOÜ İletişim Fakültesi, Kocaeli Kent Konseyi, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ve İzmit VM Medical Park Hastanesi ortaklığında düzenlenen etkinlikte, üniversite ve yerel basının karşılıklı beklentileri değerlendirildi.
Yerel basın ve akademi VM Medicalpark hastanesindeki kahvaltıda bir araya geldi. Yerel basın ve akademi VM Medicalpark hastanesindeki kahvaltıda bir araya geldi.

 “Tarihin Tanıkları Fotoğraf Sergisi” açılışında VM Medical Park Hastanesi'nde bir araya gelen akademisyen ve yerel basın çalışanları açılış öncesinde kahvaltıda buluştu. KOÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Yılmaz, KOÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel  Baştürk Akca, Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yusuf Budak, Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cem Pekman, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Genel Müdürü Doç. Dr. Soner Şahin, Bölge gazete temsilcileri ve KOÜ İletişim Fakültesi öğretim üyeleri katıldı. Kahvaltıda öğrencilerin yerel basında yaşadığı zorluklar ve  staj imkânları fakülte hocaları tarafından dile getirilirken yerel basın çalışanları da iletişim fakültesi öğrencilerinden beklentilerini açıkladı.

 Ortak görüşlerde bulunulan kahvaltıda yapılabilecek projeler ve ileri dönük düzenlemeler konuşuldu.  Böyle bir organizasyonda bir araya gelmenin onur olduğunu söyleyen KOÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Yılmaz, “Üniversite ile şehir arasındaki bağın kuvvetli olmadığı söyleniyor, ama ben buna katılmıyorum” dedi. Doç. Dr. Yılmaz’ın ardından konuşan Öğr. Gör. Hasan Fehmi Ketenci kendisinin iletişim fakültelerinde ders vermekten çok mutlu olduğunu, ayrıca 40 yıldır bu mesleğin içinde olduğunu belirtti. Bu tarz projelerde hep yer aldığından bahseden Ketenci, “Kocaeli yerel basını Türkiye’deki en güçlü yerel basın. Sizlerin öğrencilere destek olmanız gerekiyor” şeklinde konuştu. KOÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Baştürk Akca ise öğrenciler ile şehir arasındaki bağın önceki yıllara göre güçlendiğini ve yeni projelerin üretileceğinden bahsetti. Ayrıca Prof. Dr. Akca, “Gazeteciler Cemiyeti bize ne zaman bir teklif ile gelse, mutlaka zaman ayırmaya çalışıyoruz. Çünkü bu etkinlikler fakültemiz ve şehir arasında bir köprü. İnanıyorum ki güzel şeylerin devamı mutlaka gelecek” dedi.  Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yusuf Budak da güzel bir etkinlikte olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Gerçekleşebilecek projelerin protokollerinden bahseden Budak, “Şu an sektörde birçok öğrencim bulunuyor. Ben inanıyorum ki İletişim Fakültesi öğrencileri yerel sektöre yeni bir soluk getirecek” diye konuştu. Ayrıca kahvaltı boyunca yerel gazete temsilcileri öğretim üyelerine isteklerini ve projelerini iletti.

Kent ile Fakülte Artık İç İçe

İletişim Fakültesi öğrencilerinin yerel basında etkili olması gerektiğinden bahseden Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, “ Biz her zaman şehir ile fakülte arasında bir köprü olacağız, projelerimiz daima devam edecek” dedi.

 Kahvaltının ardından VM Medical Park Hastanesi'nde, 'Tarihin Tanıkları Fotoğraf Sergisi' açıldı. Açılış kurdele kesimi ile gerçekleştirildi. Sergi, 3 Haziran 2017 tarihine kadar VM Medical Park Hastanesi'nde meraklılarıyla buluşacak. 

 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

Kocaeli'nin İlk Filmart Sergisi Açıldı

İzmit’in ritmi, Kocaeli Üniversite’si (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Antre Sanat Galerisi’nde ölçüldü. 'Export_01: İzmit' adıyla düzenlenen sergide, öğrencilerin çek...

Daha Fazla Göster 06/06/2017 || 122

Export_01: İzmit Sergisi Açılıyor

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ve İletişim Fakültesi ortaklığında ‘Export_01: İzmit’ isimli sergi gerçekleştirilecek. 

Daha Fazla Göster 05/06/2017 || 199

6. Sosyal Bilimler Kongresi Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından düzenlenen Sosyal Bilimler Kongresi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde başladı. 

Daha Fazla Göster 26/05/2017 || 206

KOÜHA Ekibi Piknikte

Kocaeli Üniversitesi Haber Ajansı (KOÜHA) 2016-2017 eğitim öğretim yılını düzenlenen piknik töreniyle kapattı. KOÜHA'nın dönem sonu pikniğinde, öğrenciler ve akademisyenler bir araya geldi. 

Daha Fazla Göster 26/05/2017 || 199

KOÜ İletişim Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim Yılı mezunlarını uğurladı. 16'ncı dönem mezunlarını veren fakülteden 685 öğrenci düzenlenen törenle diplomalarını ...

Daha Fazla Göster 25/05/2017 || 426

Yerel Basın ile Akademisyenler Sergide Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve Kocaeli yerel basını, 'Tarihin Tanıkları Fotoğraf Sergisi'nin açılışında bir araya geldi. KOÜ İletişim Fakültesi, Kocaeli Kent...

Daha Fazla Göster 24/05/2017 || 163

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler