"İzmit'te Bahar Kitaplarla Geldi"

 Mert Can Emre 13/05/2017 GÜNCEL 181
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9. düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı "Her Şey Oku ile Başladı" sloganıyla Kocaeli Fuar Alanında başladı.
9. Kitap Fuarının açılışı kurdele kesimiyle başladı. 9. Kitap Fuarının açılışı kurdele kesimiyle başladı.
Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Onur konuğu olarak katılan Beşir Ayvazoğlu'na hediyesini takdim ettti. Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Onur konuğu olarak katılan Beşir Ayvazoğlu'na hediyesini takdim ettti.
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Heredot Cevdet karakterini canlandıran Hasan Kaçan'a hediyesini tadim etti. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Heredot Cevdet karakterini canlandıran Hasan Kaçan'a hediyesini tadim etti.

Fuarın açılışı saygı duruşun ve İstiklal Marşı ila başladı.  Açılışa Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu ve İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Onur Konuğu Yazar Beşir Ayvazoğlu, herkesin Heredot Cevdet ile sevdiği Hasan Kaçan ve birçok katılımcı katıldı.

Açılış konuşmasını bu yıl Onur konuğu olarak katılan Beşir Ayvazoğlu yaptı. Konuşmasında bilmek ve öğrenmenin sonunun olmadığını dile getirdi. Ayvazoğlu'na Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından Türk Edebiyatçıların birbirleriyle mektuplarının bulunduğu bir notluk hediye etti.

'Kitap medeniyetlerin anası'

Beşir Ayvazoğlu'ndan sonra konuşmasını yapmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu sahneye çıktı. Sözlerine, "Protokolü ve tüm kitapseverleri selamlıyorum" diyerek başladı. Kitabın medeniyetlerin anası olduğuna dikkat çeken Karaosmanoğlu,kitapsız bir medeniyette gelişme kalkınma, huzur ve güvenin mümkün olmadığını belirtti. İbrahim Karaosmanoğlu, "Her vatandaşımızı buraya bekliyoruz yeter ki buraya ulaşmak istesin" dedi. Emeği geçen herkese teşekkür ederek, bu fuarın kentimizi ve ülkemizi aydınlatan bir fuar olmasını temenni ederek sahneden ayrıldı.

 

 

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise konuşmasında  ülke ekonomisinin yüzde 20’si Kocaeli deki faaliyetlerden oluştuğunu, Kocaeli'nin ülkemizin manevi kalkınmasına da  katkılar sunduğunu söyledi. Güzeloğlu, "İnsanlığın reformunda yolunu aydınlatan, rehber olan, çıkışı gösteren ve kurtuluşu içeren bir kitap fuarında sizlerle birlikte olmaktan büyükşehir belediyesinin böyle anlamlı bir etkinliği gerçekleştirdiğinden dolayı mutlululk duyuyorum başta sayın milletvekillerimiz olmak üzere bütün katılan arkadaşlarımızı, özellikle de onur konuğu olan değerli hocamız Beşir Ayvazoğlu'nu  sevgi ve saygıyla selemlıyorum. Hoşgeldiniz" diyerek sözlerini noktaladı.

 9.Kocaeli Kitap Fuarı 13-21 Mayıs tarihlerinde 10.30 ve 21.00 saatleri arasında kitapseverlere açık olacak.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

Kocaeli'nin İlk Filmart Sergisi Açıldı

İzmit’in ritmi, Kocaeli Üniversite’si (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Antre Sanat Galerisi’nde ölçüldü. 'Export_01: İzmit' adıyla düzenlenen sergide, öğrencilerin çek...

Daha Fazla Göster 06/06/2017 || 121

Export_01: İzmit Sergisi Açılıyor

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ve İletişim Fakültesi ortaklığında ‘Export_01: İzmit’ isimli sergi gerçekleştirilecek. 

Daha Fazla Göster 05/06/2017 || 199

6. Sosyal Bilimler Kongresi Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından düzenlenen Sosyal Bilimler Kongresi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde başladı. 

Daha Fazla Göster 26/05/2017 || 206

KOÜHA Ekibi Piknikte

Kocaeli Üniversitesi Haber Ajansı (KOÜHA) 2016-2017 eğitim öğretim yılını düzenlenen piknik töreniyle kapattı. KOÜHA'nın dönem sonu pikniğinde, öğrenciler ve akademisyenler bir araya geldi. 

Daha Fazla Göster 26/05/2017 || 198

KOÜ İletişim Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim Yılı mezunlarını uğurladı. 16'ncı dönem mezunlarını veren fakülteden 685 öğrenci düzenlenen törenle diplomalarını ...

Daha Fazla Göster 25/05/2017 || 426

Yerel Basın ile Akademisyenler Sergide Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve Kocaeli yerel basını, 'Tarihin Tanıkları Fotoğraf Sergisi'nin açılışında bir araya geldi. KOÜ İletişim Fakültesi, Kocaeli Kent...

Daha Fazla Göster 24/05/2017 || 162

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler