"İzmit'te Bahar Kitaplarla Geldi"

 Mert Can Emre 13/05/2017 GÜNCEL 360
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9. düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı "Her Şey Oku ile Başladı" sloganıyla Kocaeli Fuar Alanında başladı.
9. Kitap Fuarının açılışı kurdele kesimiyle başladı. 9. Kitap Fuarının açılışı kurdele kesimiyle başladı.
Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Onur konuğu olarak katılan Beşir Ayvazoğlu'na hediyesini takdim ettti. Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Onur konuğu olarak katılan Beşir Ayvazoğlu'na hediyesini takdim ettti.
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Heredot Cevdet karakterini canlandıran Hasan Kaçan'a hediyesini tadim etti. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Heredot Cevdet karakterini canlandıran Hasan Kaçan'a hediyesini tadim etti.

Fuarın açılışı saygı duruşun ve İstiklal Marşı ila başladı.  Açılışa Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu ve İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Onur Konuğu Yazar Beşir Ayvazoğlu, herkesin Heredot Cevdet ile sevdiği Hasan Kaçan ve birçok katılımcı katıldı.

Açılış konuşmasını bu yıl Onur konuğu olarak katılan Beşir Ayvazoğlu yaptı. Konuşmasında bilmek ve öğrenmenin sonunun olmadığını dile getirdi. Ayvazoğlu'na Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından Türk Edebiyatçıların birbirleriyle mektuplarının bulunduğu bir notluk hediye etti.

'Kitap medeniyetlerin anası'

Beşir Ayvazoğlu'ndan sonra konuşmasını yapmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu sahneye çıktı. Sözlerine, "Protokolü ve tüm kitapseverleri selamlıyorum" diyerek başladı. Kitabın medeniyetlerin anası olduğuna dikkat çeken Karaosmanoğlu,kitapsız bir medeniyette gelişme kalkınma, huzur ve güvenin mümkün olmadığını belirtti. İbrahim Karaosmanoğlu, "Her vatandaşımızı buraya bekliyoruz yeter ki buraya ulaşmak istesin" dedi. Emeği geçen herkese teşekkür ederek, bu fuarın kentimizi ve ülkemizi aydınlatan bir fuar olmasını temenni ederek sahneden ayrıldı.

 

 

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise konuşmasında  ülke ekonomisinin yüzde 20’si Kocaeli deki faaliyetlerden oluştuğunu, Kocaeli'nin ülkemizin manevi kalkınmasına da  katkılar sunduğunu söyledi. Güzeloğlu, "İnsanlığın reformunda yolunu aydınlatan, rehber olan, çıkışı gösteren ve kurtuluşu içeren bir kitap fuarında sizlerle birlikte olmaktan büyükşehir belediyesinin böyle anlamlı bir etkinliği gerçekleştirdiğinden dolayı mutlululk duyuyorum başta sayın milletvekillerimiz olmak üzere bütün katılan arkadaşlarımızı, özellikle de onur konuğu olan değerli hocamız Beşir Ayvazoğlu'nu  sevgi ve saygıyla selemlıyorum. Hoşgeldiniz" diyerek sözlerini noktaladı.

 9.Kocaeli Kitap Fuarı 13-21 Mayıs tarihlerinde 10.30 ve 21.00 saatleri arasında kitapseverlere açık olacak.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

Geçmişten Günümüze Öğretmen Okulları

 Koceli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda 16 Mart Öğretmen Okullarının 170'inci yıldönümünde anma programı gerçekleştirildi. Etkinliğe  ko...

Daha Fazla Göster 16/03/2018 || 16

İş Hayatına İlk Adım; Kariyer Planlaması

Kocaeli Üniversitesi Liderlik Kulübü tarafından düzenlenen ‘İnsan Kaynakları Zirvesi’ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 212 numaralı salonda gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşmacı olarak Çağrı Ge...

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 17

Matematikçilerin ''Pİ Günü''

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat (A) Fakültesi 2020 no'lu salonda Matematik Kulübü tarafından ‘Dünya Pi Günü’ etkinliğinin üçüncüsü gerçekleştirildi. Etkinliğe böl&u...

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 27

3.Kummpas Günleri Gerçekleşti

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Makine Mühendisliği Kulübü'nün düzenlemiş olduğu 3.Kummpas Günleri Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Mühendislik alanından birçok katıl...

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 21

KOÜ'de Tıp Bayramı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi'nin düzenlemiş olduğu Tıp Bayramı etkinliği, Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 23

Sahne “Y” Kuşağının

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kongre Merkezi Körfez Salonu'nda “ Kadın Girişimciliği ve Girişimci Kadınlar Paneli” düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 08/03/2018 || 70

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler