"İzmit'te Bahar Kitaplarla Geldi"

 Mert Can Emre 13/05/2017 GÜNCEL 247
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9. düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı "Her Şey Oku ile Başladı" sloganıyla Kocaeli Fuar Alanında başladı.
9. Kitap Fuarının açılışı kurdele kesimiyle başladı. 9. Kitap Fuarının açılışı kurdele kesimiyle başladı.
Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Onur konuğu olarak katılan Beşir Ayvazoğlu'na hediyesini takdim ettti. Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Onur konuğu olarak katılan Beşir Ayvazoğlu'na hediyesini takdim ettti.
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Heredot Cevdet karakterini canlandıran Hasan Kaçan'a hediyesini tadim etti. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Heredot Cevdet karakterini canlandıran Hasan Kaçan'a hediyesini tadim etti.

Fuarın açılışı saygı duruşun ve İstiklal Marşı ila başladı.  Açılışa Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu ve İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Onur Konuğu Yazar Beşir Ayvazoğlu, herkesin Heredot Cevdet ile sevdiği Hasan Kaçan ve birçok katılımcı katıldı.

Açılış konuşmasını bu yıl Onur konuğu olarak katılan Beşir Ayvazoğlu yaptı. Konuşmasında bilmek ve öğrenmenin sonunun olmadığını dile getirdi. Ayvazoğlu'na Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından Türk Edebiyatçıların birbirleriyle mektuplarının bulunduğu bir notluk hediye etti.

'Kitap medeniyetlerin anası'

Beşir Ayvazoğlu'ndan sonra konuşmasını yapmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu sahneye çıktı. Sözlerine, "Protokolü ve tüm kitapseverleri selamlıyorum" diyerek başladı. Kitabın medeniyetlerin anası olduğuna dikkat çeken Karaosmanoğlu,kitapsız bir medeniyette gelişme kalkınma, huzur ve güvenin mümkün olmadığını belirtti. İbrahim Karaosmanoğlu, "Her vatandaşımızı buraya bekliyoruz yeter ki buraya ulaşmak istesin" dedi. Emeği geçen herkese teşekkür ederek, bu fuarın kentimizi ve ülkemizi aydınlatan bir fuar olmasını temenni ederek sahneden ayrıldı.

 

 

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise konuşmasında  ülke ekonomisinin yüzde 20’si Kocaeli deki faaliyetlerden oluştuğunu, Kocaeli'nin ülkemizin manevi kalkınmasına da  katkılar sunduğunu söyledi. Güzeloğlu, "İnsanlığın reformunda yolunu aydınlatan, rehber olan, çıkışı gösteren ve kurtuluşu içeren bir kitap fuarında sizlerle birlikte olmaktan büyükşehir belediyesinin böyle anlamlı bir etkinliği gerçekleştirdiğinden dolayı mutlululk duyuyorum başta sayın milletvekillerimiz olmak üzere bütün katılan arkadaşlarımızı, özellikle de onur konuğu olan değerli hocamız Beşir Ayvazoğlu'nu  sevgi ve saygıyla selemlıyorum. Hoşgeldiniz" diyerek sözlerini noktaladı.

 9.Kocaeli Kitap Fuarı 13-21 Mayıs tarihlerinde 10.30 ve 21.00 saatleri arasında kitapseverlere açık olacak.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

Gençler Kendini Bulma Yollarını Ertan Beceren'le Öğrendi

 İlim Yayma Cemiyeti tarafından Uluslararası Gençlik Merkezi'nde "Senden ne olur?"  adlı etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yardımcı Doç. Dr...

Daha Fazla Göster 13/10/2017 || 327

KOÜ İletişimde Hocalar ve Öğrenciler Bir Araya Geldi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Tanıtım ve Tanışma Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte fakülte hocaları ve öğrenciler bir araya geldi...

Daha Fazla Göster 12/10/2017 || 492

KOÜ'de Zemin İyileştirme Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ve Genç İnşaat Mühendisler Odasının ortak olarak düzenlediği Zemin İyileştirme Etkinliği, Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans ...

Daha Fazla Göster 11/10/2017 || 80

Kocaeli Üniversitesi Öğrencilerinden Örnek Davranış

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe Yerleşkesi’nin çeşitli noktalarına yerleştirilen mama odakları görenleri mutlu etti.

Daha Fazla Göster 11/10/2017 || 71

"Birinin Elinizden Tutmasını Beklemeyin!"

İş Hayatına Hazırlık ve İş Bulma Tüyoları Konferansı Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Konferansta İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve...

Daha Fazla Göster 10/10/2017 || 39

Seyahatle Değişen Hayatlar

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Interrail Grubu tarafından düzenlenen ‘Yol Öğretir’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Etkinliğin katılımcıları ünlü gezginler Bes...

Daha Fazla Göster 09/10/2017 || 28

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler