"İzmit'te Bahar Kitaplarla Geldi"

 Mert Can Emre 13/05/2017 GÜNCEL 286
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9. düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı "Her Şey Oku ile Başladı" sloganıyla Kocaeli Fuar Alanında başladı.
9. Kitap Fuarının açılışı kurdele kesimiyle başladı. 9. Kitap Fuarının açılışı kurdele kesimiyle başladı.
Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Onur konuğu olarak katılan Beşir Ayvazoğlu'na hediyesini takdim ettti. Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Onur konuğu olarak katılan Beşir Ayvazoğlu'na hediyesini takdim ettti.
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Heredot Cevdet karakterini canlandıran Hasan Kaçan'a hediyesini tadim etti. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Heredot Cevdet karakterini canlandıran Hasan Kaçan'a hediyesini tadim etti.

Fuarın açılışı saygı duruşun ve İstiklal Marşı ila başladı.  Açılışa Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu ve İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Onur Konuğu Yazar Beşir Ayvazoğlu, herkesin Heredot Cevdet ile sevdiği Hasan Kaçan ve birçok katılımcı katıldı.

Açılış konuşmasını bu yıl Onur konuğu olarak katılan Beşir Ayvazoğlu yaptı. Konuşmasında bilmek ve öğrenmenin sonunun olmadığını dile getirdi. Ayvazoğlu'na Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından Türk Edebiyatçıların birbirleriyle mektuplarının bulunduğu bir notluk hediye etti.

'Kitap medeniyetlerin anası'

Beşir Ayvazoğlu'ndan sonra konuşmasını yapmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu sahneye çıktı. Sözlerine, "Protokolü ve tüm kitapseverleri selamlıyorum" diyerek başladı. Kitabın medeniyetlerin anası olduğuna dikkat çeken Karaosmanoğlu,kitapsız bir medeniyette gelişme kalkınma, huzur ve güvenin mümkün olmadığını belirtti. İbrahim Karaosmanoğlu, "Her vatandaşımızı buraya bekliyoruz yeter ki buraya ulaşmak istesin" dedi. Emeği geçen herkese teşekkür ederek, bu fuarın kentimizi ve ülkemizi aydınlatan bir fuar olmasını temenni ederek sahneden ayrıldı.

 

 

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise konuşmasında  ülke ekonomisinin yüzde 20’si Kocaeli deki faaliyetlerden oluştuğunu, Kocaeli'nin ülkemizin manevi kalkınmasına da  katkılar sunduğunu söyledi. Güzeloğlu, "İnsanlığın reformunda yolunu aydınlatan, rehber olan, çıkışı gösteren ve kurtuluşu içeren bir kitap fuarında sizlerle birlikte olmaktan büyükşehir belediyesinin böyle anlamlı bir etkinliği gerçekleştirdiğinden dolayı mutlululk duyuyorum başta sayın milletvekillerimiz olmak üzere bütün katılan arkadaşlarımızı, özellikle de onur konuğu olan değerli hocamız Beşir Ayvazoğlu'nu  sevgi ve saygıyla selemlıyorum. Hoşgeldiniz" diyerek sözlerini noktaladı.

 9.Kocaeli Kitap Fuarı 13-21 Mayıs tarihlerinde 10.30 ve 21.00 saatleri arasında kitapseverlere açık olacak.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 0

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 22

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 17

Yeni Polikliniğin Temeli Atıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Ek Poliklinik Binası temel atma töreni gerçekleşti. Umuttepe’deki törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, milletvekilleri, il protokolü ve KOÜ aka...

Daha Fazla Göster 08/12/2017 || 97

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 26

''Başarı İçin Dönüşüm Şart''

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Kulübü'nün düzenlediği Com'Meet Nokia Haberleşme Semineri bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Seminere konuşmacı olarak...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 60

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler