"İzmit'te Bahar Kitaplarla Geldi"

 Mert Can Emre 13/05/2017 GÜNCEL 78
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9. düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı "Her Şey Oku ile Başladı" sloganıyla Kocaeli Fuar Alanında başladı.
9. Kitap Fuarının açılışı kurdele kesimiyle başladı. 9. Kitap Fuarının açılışı kurdele kesimiyle başladı.
Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Onur konuğu olarak katılan Beşir Ayvazoğlu'na hediyesini takdim ettti. Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Onur konuğu olarak katılan Beşir Ayvazoğlu'na hediyesini takdim ettti.
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Heredot Cevdet karakterini canlandıran Hasan Kaçan'a hediyesini tadim etti. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Heredot Cevdet karakterini canlandıran Hasan Kaçan'a hediyesini tadim etti.

Fuarın açılışı saygı duruşun ve İstiklal Marşı ila başladı.  Açılışa Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu ve İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Onur Konuğu Yazar Beşir Ayvazoğlu, herkesin Heredot Cevdet ile sevdiği Hasan Kaçan ve birçok katılımcı katıldı.

Açılış konuşmasını bu yıl Onur konuğu olarak katılan Beşir Ayvazoğlu yaptı. Konuşmasında bilmek ve öğrenmenin sonunun olmadığını dile getirdi. Ayvazoğlu'na Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından Türk Edebiyatçıların birbirleriyle mektuplarının bulunduğu bir notluk hediye etti.

'Kitap medeniyetlerin anası'

Beşir Ayvazoğlu'ndan sonra konuşmasını yapmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu sahneye çıktı. Sözlerine, "Protokolü ve tüm kitapseverleri selamlıyorum" diyerek başladı. Kitabın medeniyetlerin anası olduğuna dikkat çeken Karaosmanoğlu,kitapsız bir medeniyette gelişme kalkınma, huzur ve güvenin mümkün olmadığını belirtti. İbrahim Karaosmanoğlu, "Her vatandaşımızı buraya bekliyoruz yeter ki buraya ulaşmak istesin" dedi. Emeği geçen herkese teşekkür ederek, bu fuarın kentimizi ve ülkemizi aydınlatan bir fuar olmasını temenni ederek sahneden ayrıldı.

 

 

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise konuşmasında  ülke ekonomisinin yüzde 20’si Kocaeli deki faaliyetlerden oluştuğunu, Kocaeli'nin ülkemizin manevi kalkınmasına da  katkılar sunduğunu söyledi. Güzeloğlu, "İnsanlığın reformunda yolunu aydınlatan, rehber olan, çıkışı gösteren ve kurtuluşu içeren bir kitap fuarında sizlerle birlikte olmaktan büyükşehir belediyesinin böyle anlamlı bir etkinliği gerçekleştirdiğinden dolayı mutlululk duyuyorum başta sayın milletvekillerimiz olmak üzere bütün katılan arkadaşlarımızı, özellikle de onur konuğu olan değerli hocamız Beşir Ayvazoğlu'nu  sevgi ve saygıyla selemlıyorum. Hoşgeldiniz" diyerek sözlerini noktaladı.

 9.Kocaeli Kitap Fuarı 13-21 Mayıs tarihlerinde 10.30 ve 21.00 saatleri arasında kitapseverlere açık olacak.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

İletişim Fakültesi 16. Dönem Mezunlarını Veriyor

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 25 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek. 

Daha Fazla Göster 22/05/2017 || 172

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı, Milli Mücadeleyi başlattığı bu özel günün 98’nci yılını yaşıyoruz. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Haber Ajansı (KOÜHA) ola...

Daha Fazla Göster 19/05/2017 || 73

KOÜ İletişim Fakültesi’nin Duvarları Graffiti İle Buluşuyor

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) iletişim Fakültesi Dekanlığı tarafından yürütülen proje ile fakülte duvarları graffiti sanatçıları tarafından boyanıyor.

Daha Fazla Göster 17/05/2017 || 137

KOÜ'lü Girişimciler Teknopark’ta

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Transfer Ofisi ve Alternatif Gelişim Kulübü iş birliği ile gerçekleşen ‘Girişimcilik Farkındalığı’ (Mikser) etkinliğinin birincisi 12-13-14 Mayıs’ta, Kocaeli Üniversitesi T...

Daha Fazla Göster 17/05/2017 || 73

Ünlü Vlogger KOÜ’de

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Prof. Dr.  Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi Körfez Salonu bugün Halkla İlişkiler Uzmanı ve ünlü youtube vlogger’ı Cansu Dengey’i ağırladı. 

Daha Fazla Göster 16/05/2017 || 111

Kocaeli Kitap Fuarı Yoğun İlgiyle Devam Ediyor

Yoğun ilginin yaşandığı 9. Kocaeli Kitap Fuarı, üçüncü gününde söyleşiler ve imza etkinlikleri ile devam ettti.  Günün ilk söyleşisinde Yazar Mevlana İdris ve Salih Zengin okurlarla bir araya geldi.

Daha Fazla Göster 15/05/2017 || 62

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler