Koü’de 25. Youtube Sohbetleri

 Beyza Dikmen 11/05/2017 GÜNCEL/ YASAM & MAGAZİN 2030
Kocaeli Üniversitesi(KOÜ)  İlk Adım Derneği’nin düzenlediği 25. Yıla Özel Youtube Sohbetleri bugün İletişim Fakültesi D-8 dersliğinde Youtube Fenomeni  İlker Gümüşoluk katılımıyla gerçekleşti.
Youtube Fenomeni İlker Gümüşoluk’a plaket takdim edildi. Youtube Fenomeni İlker Gümüşoluk’a plaket takdim edildi.

 Etkinliğin açılış konuşmasını KOÜ İletişim Fakültesi  Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Akın Deveci yaptı. İletişim Fakültesindeki sosyal medya eksikliğini tamamlamak için bu etkinliği oluşturduklarını söyleyen Doç. Dr. Deveci, konuşmasının ardından İlker Gümüşoluk’u sahneye davet etti.

Youtube Fenomeni İlker Gümüşoluk, konuşmasına youtube kanalıyla ilgili öğrencilere bilgi vererek başladı. Youtube kanalı haricinde stand-up ve radyo programı sunduğunu da belirten Gümüşoluk, şuan da Joyturk Fm de radyo programcılığı yaptığını söyledi. Youtube ile ortak çalışmalar yapacağını belirten İlker Gümüşoluk, “Youtube’un seçmiş olduğu 29 kişiden biriyim. Türkiye’de 2 tane youtube kanalı seçildi. Bunlardan biriyim ve bundan çok mutluyum” şeklinde konuştu. Youtube kanalında ünlüler ile çektiği ‘ Apartman Sohbetleri’ adlı programında ünlüler ile yaşadığı komik anıları öğrenciler ile paylaştı. Radyo programı ile ilgilenecek öğrencilere tavsiyelerde bulunan Gümüşoluk, “İstanbul trafiği devam etikçe radyo programcılığı da devam edecek” dedi.

"İlk stand-up gösterim berbattı"

Youtube kanalı açtıktan sonra hayatındaki değişimleri anlatan Gümüşoluk, “ Bütün kötü düşünceleri kenara bırakıp bugün youtube ilk videonuzu yükleyin. Geri dönüşü size gerçekten harika olacak” dedi. Öğrencilerin sorduğu sorularla sohbetine devam eden Gümüşoluk, merak eden öğrenciler için youtube kanalı ile ilgili yanıtlar verdi. Yaptığı stand-up gösterilerinden de bahseden Gümüşoluk, “ İlk stand-up gösterim berbattı. Bütün ailem beni izlemeye gelmişti.  Siz siz olun gösterilerinize yakın ailenizi çağırmayın" diye konuştu. 

Stand-up gösterisinin çok fazla prova yapılarak geliştirileceğini belirten İlker Gümüşoluk, “Her hafta bir stand-up gösterisi yaptım. Defalarca denedim. İnsanların gülebileceği şeyleri sürekli tekrarlamak aynı duyguyu almak çok zor. Sürekli prova yapılarak geliştirilebilecek bir iş bu. Mesela bir hafta insanların gösteride güldükleri bir konu bizim için bir sonraki haftanın kazancı oluyor” şeklinde konuşarak öğrencilere yaşadıklarını anlattı.  Çektiği kısa filmler ve yazdığı senaryolardan bahseden Gümüşoluk, ekip arkadaşlarıyla ilerde film projeleri yapacaklarını belirtti.

Konuşmasının ardından öğrencilerle toplu fotograf çekildi. İlker Gümüşoluk’a plaket takdim edilmesiyle etkinlik sona erdi.

Kategorisindeki diğer haberler

KOÜHA Ekibi Piknikte

Kocaeli Üniversitesi Haber Ajansı (KOÜHA) 2016-2017 eğitim öğretim yılını düzenlenen piknik töreniyle kapattı. KOÜHA'nın dönem sonu pikniğinde, öğrenciler ve akademisyenler bir araya geldi. 

Daha Fazla Göster 26/05/2017 || 2024

Koü’de 25. Youtube Sohbetleri

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ)  İlk Adım Derneği’nin düzenlediği 25. Yıla Özel Youtube Sohbetleri bugün İletişim Fakültesi D-8 dersliğinde Youtube Fenomeni  İlker Gümüşoluk katılımıyla gerç...

Daha Fazla Göster 11/05/2017 || 2031

Objektiflere Yansıyan Kadınlar

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Alternatif Gelişim Kulübü tarafından Sanat Sokağı'nda fotoğraf sergisi açıldı. 

Daha Fazla Göster 08/03/2017 || 2025

Bir Yıldız Daha Kaydı

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Gönül Ülkü Özcan hayatını kaybetti.

Daha Fazla Göster 03/11/2016 || 2018

Basın Dünyası Yasta...

Usta gazeteci-yazar Mete Akyol hayatını kaybetti.

Daha Fazla Göster 03/11/2016 || 2018

Altın Portakal Sahiplerini Buluyor

53. Uluslararası Antalya Film Festivali 17 Ekim Pazartesi tarihinde başladı.

Daha Fazla Göster 19/10/2016 || 2028

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler