"20 saat sette kaldığımız oluyor"

 MUSTAFA ÇAĞLAR 11/05/2017 GÜNCEL 318
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde ‘Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma’ etkinliği oyuncu Çetin Altay, Selen Seyven ve yönetmen Erkin Cihan Karasureci’nin katılımıyla gerçekleşti.
Oyuncu Selen Seyven, Çetin Altay  ve yönetmen Erkin Cihan Karasureci. Oyuncu Selen Seyven, Çetin Altay ve yönetmen Erkin Cihan Karasureci.

Fakültenin 212 bolu dersliğinde yapılan etkinlikte, Oyuncu Çetin Altay oyunculuk yapmadan önce ne yaptığından ve oyuncu olduktan sonra hayatında nelerin değiştiğinden bahsetti. Altay, “Oyunculuğa başlamadan önce mizah yazarlığı yapıyordum. Oyunculuğa başladıktan sonra hayatımda yoğun set temposu dışında fazla değişen bir şey olmadı. Hala mizah yazarlığı yapmaya devam ediyorum” dedi.

Çetin Altay'ın ardından konuşmayı devralan oyuncu Selen Seyven  sektörde oyunculara saygının fazla olmadığını belitti. Seyven, “Bizim sektörümüzde şöyle bir şey var, ünlüsün ya senin her şeye sahip olduğunu düşünüyorlar, sana hiç emek vermemişsin gibi davranıyorlar. Ama bu işin zorluğunu işin içine girince anlıyorsun, özellikle set tempoları. 20 saat sette kaldığımız oluyor" dedi. Konuşmasını Yönetmen Erkin Cihan Karuserci'ye devretti.

Yönetmen Erkin Cihan Karuserci de çalışma temposunun yoğunluğundan bahsetti. Teknolojinin dizi setlerindeki etkisine değinen Karuserci, "Ama günümüzde bazı dizilerin internette yayınlanmasıyla dizilerin çekim temposu da düzene girmeye başladı” dedi.

 

Etkinlik katılımcıların soruları cevaplamasıyla sona erdi.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 0

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 22

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 17

Yeni Polikliniğin Temeli Atıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Ek Poliklinik Binası temel atma töreni gerçekleşti. Umuttepe’deki törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, milletvekilleri, il protokolü ve KOÜ aka...

Daha Fazla Göster 08/12/2017 || 97

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 26

''Başarı İçin Dönüşüm Şart''

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Kulübü'nün düzenlediği Com'Meet Nokia Haberleşme Semineri bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Seminere konuşmacı olarak...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 60

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler