"20 saat sette kaldığımız oluyor"

 MUSTAFA ÇAĞLAR 11/05/2017 GÜNCEL 220
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde ‘Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma’ etkinliği oyuncu Çetin Altay, Selen Seyven ve yönetmen Erkin Cihan Karasureci’nin katılımıyla gerçekleşti.
Oyuncu Selen Seyven, Çetin Altay  ve yönetmen Erkin Cihan Karasureci. Oyuncu Selen Seyven, Çetin Altay ve yönetmen Erkin Cihan Karasureci.

Fakültenin 212 bolu dersliğinde yapılan etkinlikte, Oyuncu Çetin Altay oyunculuk yapmadan önce ne yaptığından ve oyuncu olduktan sonra hayatında nelerin değiştiğinden bahsetti. Altay, “Oyunculuğa başlamadan önce mizah yazarlığı yapıyordum. Oyunculuğa başladıktan sonra hayatımda yoğun set temposu dışında fazla değişen bir şey olmadı. Hala mizah yazarlığı yapmaya devam ediyorum” dedi.

Çetin Altay'ın ardından konuşmayı devralan oyuncu Selen Seyven  sektörde oyunculara saygının fazla olmadığını belitti. Seyven, “Bizim sektörümüzde şöyle bir şey var, ünlüsün ya senin her şeye sahip olduğunu düşünüyorlar, sana hiç emek vermemişsin gibi davranıyorlar. Ama bu işin zorluğunu işin içine girince anlıyorsun, özellikle set tempoları. 20 saat sette kaldığımız oluyor" dedi. Konuşmasını Yönetmen Erkin Cihan Karuserci'ye devretti.

Yönetmen Erkin Cihan Karuserci de çalışma temposunun yoğunluğundan bahsetti. Teknolojinin dizi setlerindeki etkisine değinen Karuserci, "Ama günümüzde bazı dizilerin internette yayınlanmasıyla dizilerin çekim temposu da düzene girmeye başladı” dedi.

 

Etkinlik katılımcıların soruları cevaplamasıyla sona erdi.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

Kocaeli'nin İlk Filmart Sergisi Açıldı

İzmit’in ritmi, Kocaeli Üniversite’si (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Antre Sanat Galerisi’nde ölçüldü. 'Export_01: İzmit' adıyla düzenlenen sergide, öğrencilerin çek...

Daha Fazla Göster 06/06/2017 || 122

Export_01: İzmit Sergisi Açılıyor

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ve İletişim Fakültesi ortaklığında ‘Export_01: İzmit’ isimli sergi gerçekleştirilecek. 

Daha Fazla Göster 05/06/2017 || 200

6. Sosyal Bilimler Kongresi Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından düzenlenen Sosyal Bilimler Kongresi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde başladı. 

Daha Fazla Göster 26/05/2017 || 207

KOÜHA Ekibi Piknikte

Kocaeli Üniversitesi Haber Ajansı (KOÜHA) 2016-2017 eğitim öğretim yılını düzenlenen piknik töreniyle kapattı. KOÜHA'nın dönem sonu pikniğinde, öğrenciler ve akademisyenler bir araya geldi. 

Daha Fazla Göster 26/05/2017 || 199

KOÜ İletişim Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim Yılı mezunlarını uğurladı. 16'ncı dönem mezunlarını veren fakülteden 685 öğrenci düzenlenen törenle diplomalarını ...

Daha Fazla Göster 25/05/2017 || 427

Yerel Basın ile Akademisyenler Sergide Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve Kocaeli yerel basını, 'Tarihin Tanıkları Fotoğraf Sergisi'nin açılışında bir araya geldi. KOÜ İletişim Fakültesi, Kocaeli Kent...

Daha Fazla Göster 24/05/2017 || 163

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler