"20 saat sette kaldığımız oluyor"

 MUSTAFA ÇAĞLAR 11/05/2017 GÜNCEL 361
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde ‘Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma’ etkinliği oyuncu Çetin Altay, Selen Seyven ve yönetmen Erkin Cihan Karasureci’nin katılımıyla gerçekleşti.
Oyuncu Selen Seyven, Çetin Altay  ve yönetmen Erkin Cihan Karasureci. Oyuncu Selen Seyven, Çetin Altay ve yönetmen Erkin Cihan Karasureci.

Fakültenin 212 bolu dersliğinde yapılan etkinlikte, Oyuncu Çetin Altay oyunculuk yapmadan önce ne yaptığından ve oyuncu olduktan sonra hayatında nelerin değiştiğinden bahsetti. Altay, “Oyunculuğa başlamadan önce mizah yazarlığı yapıyordum. Oyunculuğa başladıktan sonra hayatımda yoğun set temposu dışında fazla değişen bir şey olmadı. Hala mizah yazarlığı yapmaya devam ediyorum” dedi.

Çetin Altay'ın ardından konuşmayı devralan oyuncu Selen Seyven  sektörde oyunculara saygının fazla olmadığını belitti. Seyven, “Bizim sektörümüzde şöyle bir şey var, ünlüsün ya senin her şeye sahip olduğunu düşünüyorlar, sana hiç emek vermemişsin gibi davranıyorlar. Ama bu işin zorluğunu işin içine girince anlıyorsun, özellikle set tempoları. 20 saat sette kaldığımız oluyor" dedi. Konuşmasını Yönetmen Erkin Cihan Karuserci'ye devretti.

Yönetmen Erkin Cihan Karuserci de çalışma temposunun yoğunluğundan bahsetti. Teknolojinin dizi setlerindeki etkisine değinen Karuserci, "Ama günümüzde bazı dizilerin internette yayınlanmasıyla dizilerin çekim temposu da düzene girmeye başladı” dedi.

 

Etkinlik katılımcıların soruları cevaplamasıyla sona erdi.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

Geçmişten Günümüze Öğretmen Okulları

 Koceli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda 16 Mart Öğretmen Okullarının 170'inci yıldönümünde anma programı gerçekleştirildi. Etkinliğe  ko...

Daha Fazla Göster 16/03/2018 || 16

İş Hayatına İlk Adım; Kariyer Planlaması

Kocaeli Üniversitesi Liderlik Kulübü tarafından düzenlenen ‘İnsan Kaynakları Zirvesi’ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 212 numaralı salonda gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşmacı olarak Çağrı Ge...

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 17

Matematikçilerin ''Pİ Günü''

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat (A) Fakültesi 2020 no'lu salonda Matematik Kulübü tarafından ‘Dünya Pi Günü’ etkinliğinin üçüncüsü gerçekleştirildi. Etkinliğe böl&u...

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 27

3.Kummpas Günleri Gerçekleşti

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Makine Mühendisliği Kulübü'nün düzenlemiş olduğu 3.Kummpas Günleri Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Mühendislik alanından birçok katıl...

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 21

KOÜ'de Tıp Bayramı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi'nin düzenlemiş olduğu Tıp Bayramı etkinliği, Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 23

Sahne “Y” Kuşağının

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kongre Merkezi Körfez Salonu'nda “ Kadın Girişimciliği ve Girişimci Kadınlar Paneli” düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 08/03/2018 || 70

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler