"20 saat sette kaldığımız oluyor"

 MUSTAFA ÇAĞLAR 11/05/2017 GÜNCEL 104
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde ‘Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma’ etkinliği oyuncu Çetin Altay, Selen Seyven ve yönetmen Erkin Cihan Karasureci’nin katılımıyla gerçekleşti.
Oyuncu Selen Seyven, Çetin Altay  ve yönetmen Erkin Cihan Karasureci. Oyuncu Selen Seyven, Çetin Altay ve yönetmen Erkin Cihan Karasureci.

Fakültenin 212 bolu dersliğinde yapılan etkinlikte, Oyuncu Çetin Altay oyunculuk yapmadan önce ne yaptığından ve oyuncu olduktan sonra hayatında nelerin değiştiğinden bahsetti. Altay, “Oyunculuğa başlamadan önce mizah yazarlığı yapıyordum. Oyunculuğa başladıktan sonra hayatımda yoğun set temposu dışında fazla değişen bir şey olmadı. Hala mizah yazarlığı yapmaya devam ediyorum” dedi.

Çetin Altay'ın ardından konuşmayı devralan oyuncu Selen Seyven  sektörde oyunculara saygının fazla olmadığını belitti. Seyven, “Bizim sektörümüzde şöyle bir şey var, ünlüsün ya senin her şeye sahip olduğunu düşünüyorlar, sana hiç emek vermemişsin gibi davranıyorlar. Ama bu işin zorluğunu işin içine girince anlıyorsun, özellikle set tempoları. 20 saat sette kaldığımız oluyor" dedi. Konuşmasını Yönetmen Erkin Cihan Karuserci'ye devretti.

Yönetmen Erkin Cihan Karuserci de çalışma temposunun yoğunluğundan bahsetti. Teknolojinin dizi setlerindeki etkisine değinen Karuserci, "Ama günümüzde bazı dizilerin internette yayınlanmasıyla dizilerin çekim temposu da düzene girmeye başladı” dedi.

 

Etkinlik katılımcıların soruları cevaplamasıyla sona erdi.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

İletişim Fakültesi 16. Dönem Mezunlarını Veriyor

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 25 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek. 

Daha Fazla Göster 22/05/2017 || 172

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı, Milli Mücadeleyi başlattığı bu özel günün 98’nci yılını yaşıyoruz. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Haber Ajansı (KOÜHA) ola...

Daha Fazla Göster 19/05/2017 || 73

KOÜ İletişim Fakültesi’nin Duvarları Graffiti İle Buluşuyor

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) iletişim Fakültesi Dekanlığı tarafından yürütülen proje ile fakülte duvarları graffiti sanatçıları tarafından boyanıyor.

Daha Fazla Göster 17/05/2017 || 137

KOÜ'lü Girişimciler Teknopark’ta

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Transfer Ofisi ve Alternatif Gelişim Kulübü iş birliği ile gerçekleşen ‘Girişimcilik Farkındalığı’ (Mikser) etkinliğinin birincisi 12-13-14 Mayıs’ta, Kocaeli Üniversitesi T...

Daha Fazla Göster 17/05/2017 || 73

Ünlü Vlogger KOÜ’de

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Prof. Dr.  Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi Körfez Salonu bugün Halkla İlişkiler Uzmanı ve ünlü youtube vlogger’ı Cansu Dengey’i ağırladı. 

Daha Fazla Göster 16/05/2017 || 111

Kocaeli Kitap Fuarı Yoğun İlgiyle Devam Ediyor

Yoğun ilginin yaşandığı 9. Kocaeli Kitap Fuarı, üçüncü gününde söyleşiler ve imza etkinlikleri ile devam ettti.  Günün ilk söyleşisinde Yazar Mevlana İdris ve Salih Zengin okurlarla bir araya geldi.

Daha Fazla Göster 15/05/2017 || 62

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler