Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma

 MUSTAFA ÇAĞLAR 09/05/2017 GÜNCEL 196
Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Amfi 2 dersliğinde, ‘Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma’ etkinliği Pelin Akil ve Anıl Altan'ın katılımıyla gerçekleşti.
Oyuncu Pelin Akil ve Anıl Altan Oyuncu Pelin Akil ve Anıl Altan
Etkinliğe katılım yoğundu. Etkinliğe katılım yoğundu.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Koç, Kocaeli’de yaşamın pahalı olduğundan bahsederek konuşmasına başladı. Öğrencilerin ekonomiden kötü etkilendiklerini belirten Koç, “Kocaeli’de yaşam pahalı olduğu için öğrenciler çalışmak zorunda kalıyorlar. Çalışan iki kişiden biri sigortasız çalışıyor. Sigortasız işçi çalıştırılmasının bir başka sebebi ise işverenin maliyet sorunu. Bu nedenle Avrupa Birliği'ne verdiğimiz taahhütle bu konuda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz” dedi. 

Etkinliğin konuklarından Oyuncu Pelin Akil, ‘Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma’ konusuyla ilgili olarak, “Lütfen sigortasız çalışmayın çünkü başımıza gelen en küçük bir felakette çok kötü şeylerle karşı karşıya kalabiliriz” diye konuştu. Tiyatroya nasıl başladığından da bahseden Pelin Akil , “İstanbul Üniversitesi’nde Müzik okuyordum, bir hocamın tavsiyesiyle ve annemin büyük desteğiyle tiyatroya başlamaya karar verdim. Fakat ilk sene kazanamadım ama tabii ki pes etmedim ve ikinci sene tam burslu tiyatro okumaya hak kazandım” dedi.

Etkinliğin diğer konuğu Oyuncu Anıl Altan oyuculuğa başlamasındaki kırılma noktasını şöyle anlattı:

“Aslında oyuncu olmak gibi bir şey hiç aklımda yoktu. Yeni üniversite öğrencisiydim. Bir arkadaşımla arkadaşım için oyunculuk ajansının adresini arıyorduk tesadüfen teklif aldım,  başta hiç dikkate almadım. Ama sonra annemle konuşup oyuncu olmaya karar verdim."

Etkinlik, Pelin Akil ve Anıl Altan’ın soruları cevaplamasıyla son buldu.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

Kocaeli'nin İlk Filmart Sergisi Açıldı

İzmit’in ritmi, Kocaeli Üniversite’si (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Antre Sanat Galerisi’nde ölçüldü. 'Export_01: İzmit' adıyla düzenlenen sergide, öğrencilerin çek...

Daha Fazla Göster 06/06/2017 || 122

Export_01: İzmit Sergisi Açılıyor

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ve İletişim Fakültesi ortaklığında ‘Export_01: İzmit’ isimli sergi gerçekleştirilecek. 

Daha Fazla Göster 05/06/2017 || 200

6. Sosyal Bilimler Kongresi Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından düzenlenen Sosyal Bilimler Kongresi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde başladı. 

Daha Fazla Göster 26/05/2017 || 207

KOÜHA Ekibi Piknikte

Kocaeli Üniversitesi Haber Ajansı (KOÜHA) 2016-2017 eğitim öğretim yılını düzenlenen piknik töreniyle kapattı. KOÜHA'nın dönem sonu pikniğinde, öğrenciler ve akademisyenler bir araya geldi. 

Daha Fazla Göster 26/05/2017 || 199

KOÜ İletişim Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim Yılı mezunlarını uğurladı. 16'ncı dönem mezunlarını veren fakülteden 685 öğrenci düzenlenen törenle diplomalarını ...

Daha Fazla Göster 25/05/2017 || 427

Yerel Basın ile Akademisyenler Sergide Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve Kocaeli yerel basını, 'Tarihin Tanıkları Fotoğraf Sergisi'nin açılışında bir araya geldi. KOÜ İletişim Fakültesi, Kocaeli Kent...

Daha Fazla Göster 24/05/2017 || 163

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler