Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma

 MUSTAFA ÇAĞLAR 09/05/2017 GÜNCEL 257
Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Amfi 2 dersliğinde, ‘Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma’ etkinliği Pelin Akil ve Anıl Altan'ın katılımıyla gerçekleşti.
Oyuncu Pelin Akil ve Anıl Altan Oyuncu Pelin Akil ve Anıl Altan
Etkinliğe katılım yoğundu. Etkinliğe katılım yoğundu.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Koç, Kocaeli’de yaşamın pahalı olduğundan bahsederek konuşmasına başladı. Öğrencilerin ekonomiden kötü etkilendiklerini belirten Koç, “Kocaeli’de yaşam pahalı olduğu için öğrenciler çalışmak zorunda kalıyorlar. Çalışan iki kişiden biri sigortasız çalışıyor. Sigortasız işçi çalıştırılmasının bir başka sebebi ise işverenin maliyet sorunu. Bu nedenle Avrupa Birliği'ne verdiğimiz taahhütle bu konuda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz” dedi. 

Etkinliğin konuklarından Oyuncu Pelin Akil, ‘Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma’ konusuyla ilgili olarak, “Lütfen sigortasız çalışmayın çünkü başımıza gelen en küçük bir felakette çok kötü şeylerle karşı karşıya kalabiliriz” diye konuştu. Tiyatroya nasıl başladığından da bahseden Pelin Akil , “İstanbul Üniversitesi’nde Müzik okuyordum, bir hocamın tavsiyesiyle ve annemin büyük desteğiyle tiyatroya başlamaya karar verdim. Fakat ilk sene kazanamadım ama tabii ki pes etmedim ve ikinci sene tam burslu tiyatro okumaya hak kazandım” dedi.

Etkinliğin diğer konuğu Oyuncu Anıl Altan oyuculuğa başlamasındaki kırılma noktasını şöyle anlattı:

“Aslında oyuncu olmak gibi bir şey hiç aklımda yoktu. Yeni üniversite öğrencisiydim. Bir arkadaşımla arkadaşım için oyunculuk ajansının adresini arıyorduk tesadüfen teklif aldım,  başta hiç dikkate almadım. Ama sonra annemle konuşup oyuncu olmaya karar verdim."

Etkinlik, Pelin Akil ve Anıl Altan’ın soruları cevaplamasıyla son buldu.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açılışı gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 0

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 22

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 17

Yeni Polikliniğin Temeli Atıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Ek Poliklinik Binası temel atma töreni gerçekleşti. Umuttepe’deki törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, milletvekilleri, il protokolü ve KOÜ aka...

Daha Fazla Göster 08/12/2017 || 97

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 26

''Başarı İçin Dönüşüm Şart''

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Kulübü'nün düzenlediği Com'Meet Nokia Haberleşme Semineri bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Seminere konuşmacı olarak...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 60

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler