Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma

 MUSTAFA ÇAĞLAR 09/05/2017 GÜNCEL 306
Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Amfi 2 dersliğinde, ‘Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma’ etkinliği Pelin Akil ve Anıl Altan'ın katılımıyla gerçekleşti.
Oyuncu Pelin Akil ve Anıl Altan Oyuncu Pelin Akil ve Anıl Altan
Etkinliğe katılım yoğundu. Etkinliğe katılım yoğundu.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Koç, Kocaeli’de yaşamın pahalı olduğundan bahsederek konuşmasına başladı. Öğrencilerin ekonomiden kötü etkilendiklerini belirten Koç, “Kocaeli’de yaşam pahalı olduğu için öğrenciler çalışmak zorunda kalıyorlar. Çalışan iki kişiden biri sigortasız çalışıyor. Sigortasız işçi çalıştırılmasının bir başka sebebi ise işverenin maliyet sorunu. Bu nedenle Avrupa Birliği'ne verdiğimiz taahhütle bu konuda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz” dedi. 

Etkinliğin konuklarından Oyuncu Pelin Akil, ‘Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma’ konusuyla ilgili olarak, “Lütfen sigortasız çalışmayın çünkü başımıza gelen en küçük bir felakette çok kötü şeylerle karşı karşıya kalabiliriz” diye konuştu. Tiyatroya nasıl başladığından da bahseden Pelin Akil , “İstanbul Üniversitesi’nde Müzik okuyordum, bir hocamın tavsiyesiyle ve annemin büyük desteğiyle tiyatroya başlamaya karar verdim. Fakat ilk sene kazanamadım ama tabii ki pes etmedim ve ikinci sene tam burslu tiyatro okumaya hak kazandım” dedi.

Etkinliğin diğer konuğu Oyuncu Anıl Altan oyuculuğa başlamasındaki kırılma noktasını şöyle anlattı:

“Aslında oyuncu olmak gibi bir şey hiç aklımda yoktu. Yeni üniversite öğrencisiydim. Bir arkadaşımla arkadaşım için oyunculuk ajansının adresini arıyorduk tesadüfen teklif aldım,  başta hiç dikkate almadım. Ama sonra annemle konuşup oyuncu olmaya karar verdim."

Etkinlik, Pelin Akil ve Anıl Altan’ın soruları cevaplamasıyla son buldu.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

Geçmişten Günümüze Öğretmen Okulları

 Koceli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda 16 Mart Öğretmen Okullarının 170'inci yıldönümünde anma programı gerçekleştirildi. Etkinliğe  ko...

Daha Fazla Göster 16/03/2018 || 16

İş Hayatına İlk Adım; Kariyer Planlaması

Kocaeli Üniversitesi Liderlik Kulübü tarafından düzenlenen ‘İnsan Kaynakları Zirvesi’ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 212 numaralı salonda gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşmacı olarak Çağrı Ge...

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 17

Matematikçilerin ''Pİ Günü''

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat (A) Fakültesi 2020 no'lu salonda Matematik Kulübü tarafından ‘Dünya Pi Günü’ etkinliğinin üçüncüsü gerçekleştirildi. Etkinliğe böl&u...

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 27

3.Kummpas Günleri Gerçekleşti

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Makine Mühendisliği Kulübü'nün düzenlemiş olduğu 3.Kummpas Günleri Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Mühendislik alanından birçok katıl...

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 21

KOÜ'de Tıp Bayramı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi'nin düzenlemiş olduğu Tıp Bayramı etkinliği, Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 23

Sahne “Y” Kuşağının

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kongre Merkezi Körfez Salonu'nda “ Kadın Girişimciliği ve Girişimci Kadınlar Paneli” düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 08/03/2018 || 70

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler