Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma

 MUSTAFA ÇAĞLAR 09/05/2017 GÜNCEL 135
Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Amfi 2 dersliğinde, ‘Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma’ etkinliği Pelin Akil ve Anıl Altan'ın katılımıyla gerçekleşti.
Oyuncu Pelin Akil ve Anıl Altan Oyuncu Pelin Akil ve Anıl Altan
Etkinliğe katılım yoğundu. Etkinliğe katılım yoğundu.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Koç, Kocaeli’de yaşamın pahalı olduğundan bahsederek konuşmasına başladı. Öğrencilerin ekonomiden kötü etkilendiklerini belirten Koç, “Kocaeli’de yaşam pahalı olduğu için öğrenciler çalışmak zorunda kalıyorlar. Çalışan iki kişiden biri sigortasız çalışıyor. Sigortasız işçi çalıştırılmasının bir başka sebebi ise işverenin maliyet sorunu. Bu nedenle Avrupa Birliği'ne verdiğimiz taahhütle bu konuda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz” dedi. 

Etkinliğin konuklarından Oyuncu Pelin Akil, ‘Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma’ konusuyla ilgili olarak, “Lütfen sigortasız çalışmayın çünkü başımıza gelen en küçük bir felakette çok kötü şeylerle karşı karşıya kalabiliriz” diye konuştu. Tiyatroya nasıl başladığından da bahseden Pelin Akil , “İstanbul Üniversitesi’nde Müzik okuyordum, bir hocamın tavsiyesiyle ve annemin büyük desteğiyle tiyatroya başlamaya karar verdim. Fakat ilk sene kazanamadım ama tabii ki pes etmedim ve ikinci sene tam burslu tiyatro okumaya hak kazandım” dedi.

Etkinliğin diğer konuğu Oyuncu Anıl Altan oyuculuğa başlamasındaki kırılma noktasını şöyle anlattı:

“Aslında oyuncu olmak gibi bir şey hiç aklımda yoktu. Yeni üniversite öğrencisiydim. Bir arkadaşımla arkadaşım için oyunculuk ajansının adresini arıyorduk tesadüfen teklif aldım,  başta hiç dikkate almadım. Ama sonra annemle konuşup oyuncu olmaya karar verdim."

Etkinlik, Pelin Akil ve Anıl Altan’ın soruları cevaplamasıyla son buldu.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

İletişim Fakültesi 16. Dönem Mezunlarını Veriyor

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 25 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek. 

Daha Fazla Göster 22/05/2017 || 172

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı, Milli Mücadeleyi başlattığı bu özel günün 98’nci yılını yaşıyoruz. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Haber Ajansı (KOÜHA) ola...

Daha Fazla Göster 19/05/2017 || 73

KOÜ İletişim Fakültesi’nin Duvarları Graffiti İle Buluşuyor

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) iletişim Fakültesi Dekanlığı tarafından yürütülen proje ile fakülte duvarları graffiti sanatçıları tarafından boyanıyor.

Daha Fazla Göster 17/05/2017 || 137

KOÜ'lü Girişimciler Teknopark’ta

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Transfer Ofisi ve Alternatif Gelişim Kulübü iş birliği ile gerçekleşen ‘Girişimcilik Farkındalığı’ (Mikser) etkinliğinin birincisi 12-13-14 Mayıs’ta, Kocaeli Üniversitesi T...

Daha Fazla Göster 17/05/2017 || 73

Ünlü Vlogger KOÜ’de

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Prof. Dr.  Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi Körfez Salonu bugün Halkla İlişkiler Uzmanı ve ünlü youtube vlogger’ı Cansu Dengey’i ağırladı. 

Daha Fazla Göster 16/05/2017 || 111

Kocaeli Kitap Fuarı Yoğun İlgiyle Devam Ediyor

Yoğun ilginin yaşandığı 9. Kocaeli Kitap Fuarı, üçüncü gününde söyleşiler ve imza etkinlikleri ile devam ettti.  Günün ilk söyleşisinde Yazar Mevlana İdris ve Salih Zengin okurlarla bir araya geldi.

Daha Fazla Göster 15/05/2017 || 62

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler