Önce Su ve Sabun Sonra Hayata Dokun!

 ŞİRİN SEÇKİN 05/05/2017 GÜNCEL/ SAĞLIK 388
Kocaeli Üniversitesi  (KOÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde dün 5 Mayıs Dünya El Hijyeni kapsamında  ‘Önce su Sonra Hayata Dokun’  etkinliği düzenlendi. 
Etkinlikte katılımcılara enfeksiyon testi yapılarak korunmanın yolları hakkında bilgiler verildi. Etkinlikte katılımcılara enfeksiyon testi yapılarak korunmanın yolları hakkında bilgiler verildi.

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Enfeksiyon ve Antibiyotik Direnç Kontrol Komitesi tarafından düzenlenen etkinliğe KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Prof. Dr. N. Zafer Cantürk, Prof. Dr. Ayşe Willke Topcu hastahane personeli ve öğrenciler katılım gösterdi. Etkinlikte Komite Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emel Azak Karali ve komite üyesi Dr. Aynur Karadenizli, Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri Nesrin Altındağ, Dilek Sinağ, Melike Kurt enfeksiyondan korunma yöntemleriyle ilgili katılımcılara bilgiler verdiler. 

Potansiyel Mikroorganizma Taşıyıcıları"

Hastaneye yatan hastaların yüzde 5-15’inde hastane enfeksiyonu gelişmekte olduğunu söyleyen Karali, "Sağlık çalışanları potansiyel mikroorganizma taşıyıcısıdır. Hastanede mikroorganizmaların en yaygın bulaşma yolu ellerdir. Hastane enfeksiyonlarını önlemede en basit ve en ucuz yol el hijyeninin sağlanmasıdır“ dedi. Karali ayrıca  “Önce su ve sabun sonra hayata dokun!” solganıyla el yıkamanın önemini vurguladı.

Kategorisindeki diğer haberler

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 23

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 30

Diyabetli Çocuklar Futbol Efsanelerine Karşı

Geçtiğimiz hafta İstanbul'da Diyabetli Çocuklar Futbol Turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvaya A Milli Futbol Takımı eski teknik direktörü Oğuz Çetin, eski A Milli futbolcu Nihat Kahveci ve spor gazeteciliğinin u...

Daha Fazla Göster 02/12/2017 || 105

Önce Su ve Sabun Sonra Hayata Dokun!

Kocaeli Üniversitesi  (KOÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde dün 5 Mayıs Dünya El Hijyeni kapsamında  ‘Önce su Sonra Hayata Dokun’  etkinliği düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 05/05/2017 || 389

14. Ulusal Hepatogastroenteroloji Kongresi Başladı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), bünyesinde yer verdiği bilimsel çalışmalarla ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Ulusal Cerrahi Derneği ve Avrasya Grubu ortaklığında düzenlenen ve 8 Nisan'a kadar sürdür&uu...

Daha Fazla Göster 06/04/2017 || 467

"Ya Sultanahmet'e ya da Karacaahmet'e"

Kocaeli üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi'nde düzenlenen 'Hasta ve Hasta Yakınları İle Çalışanlar Arasında İletişim Kuralları' adlı bir seminer düzenlendi. Etkinliğe konuk olarak  Prof. Dr. Bülen...

Daha Fazla Göster 05/04/2017 || 312

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler