Önce Su ve Sabun Sonra Hayata Dokun!

 ŞİRİN SEÇKİN 05/05/2017 GÜNCEL/ SAĞLIK 323
Kocaeli Üniversitesi  (KOÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde dün 5 Mayıs Dünya El Hijyeni kapsamında  ‘Önce su Sonra Hayata Dokun’  etkinliği düzenlendi. 
Etkinlikte katılımcılara enfeksiyon testi yapılarak korunmanın yolları hakkında bilgiler verildi. Etkinlikte katılımcılara enfeksiyon testi yapılarak korunmanın yolları hakkında bilgiler verildi.

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Enfeksiyon ve Antibiyotik Direnç Kontrol Komitesi tarafından düzenlenen etkinliğe KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Prof. Dr. N. Zafer Cantürk, Prof. Dr. Ayşe Willke Topcu hastahane personeli ve öğrenciler katılım gösterdi. Etkinlikte Komite Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emel Azak Karali ve komite üyesi Dr. Aynur Karadenizli, Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri Nesrin Altındağ, Dilek Sinağ, Melike Kurt enfeksiyondan korunma yöntemleriyle ilgili katılımcılara bilgiler verdiler. 

Potansiyel Mikroorganizma Taşıyıcıları"

Hastaneye yatan hastaların yüzde 5-15’inde hastane enfeksiyonu gelişmekte olduğunu söyleyen Karali, "Sağlık çalışanları potansiyel mikroorganizma taşıyıcısıdır. Hastanede mikroorganizmaların en yaygın bulaşma yolu ellerdir. Hastane enfeksiyonlarını önlemede en basit ve en ucuz yol el hijyeninin sağlanmasıdır“ dedi. Karali ayrıca  “Önce su ve sabun sonra hayata dokun!” solganıyla el yıkamanın önemini vurguladı.

Kategorisindeki diğer haberler

Önce Su ve Sabun Sonra Hayata Dokun!

Kocaeli Üniversitesi  (KOÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde dün 5 Mayıs Dünya El Hijyeni kapsamında  ‘Önce su Sonra Hayata Dokun’  etkinliği düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 05/05/2017 || 324

14. Ulusal Hepatogastroenteroloji Kongresi Başladı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), bünyesinde yer verdiği bilimsel çalışmalarla ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Ulusal Cerrahi Derneği ve Avrasya Grubu ortaklığında düzenlenen ve 8 Nisan'a kadar sürdür&uu...

Daha Fazla Göster 06/04/2017 || 431

"Ya Sultanahmet'e ya da Karacaahmet'e"

Kocaeli üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi'nde düzenlenen 'Hasta ve Hasta Yakınları İle Çalışanlar Arasında İletişim Kuralları' adlı bir seminer düzenlendi. Etkinliğe konuk olarak  Prof. Dr. Bülen...

Daha Fazla Göster 05/04/2017 || 272

KOÜ'deTıp Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)'nde 14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlik bugün KOÜ Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda  gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 14/03/2017 || 218

30 Dakikada Kanser Teşhisi

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Nanoteknoloji Bölümü’nden Dr. Melike Karakaya..Yani ‘Evde Kanser Testi Yapabilen Cihaz’ın mucidi. O, geliştirdiği bir çip ile her 2 dakikada 1 ka...

Daha Fazla Göster 14/03/2017 || 212

Lösemi Hastası'ndan Tıp Bayramı Mesajı

14 Mart Tıp Bayramı ya da Tıp Haftası denildiğinde ilk olarak sağlık çalışanları gelir akıllara. Oysa sağlık alanında doktorların yanı sıra sürekli onlarla olan, 'olmak zorunda kalan' bir de hasta grubu var. Yani doktorlar...

Daha Fazla Göster 14/03/2017 || 267

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler