"Fotoğraflar seramiğe aktarıldı"

 BURCU AKTAŞ 03/05/2017 GÜNCEL/ KÜLTÜR & SANAT 210
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu (MYO)'nun "Dünyada Seramik" adlı fotoğraf ve seramik sergisi Seka Kağıt Müzesi'nde açıldı.
 "Dünyada Seramik" adlı fotoğraf ve seramik sergisi Seka Kağıt Müzesi'nde açıldı.

Koordinatörlüğünü yürüten Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol ve Hakan Öncel'in çalışmalarının yer aldığı "Dünyada Seramik" konulu fotoğraf ve seramik sergisinin açılışına, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekariya Özak, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, KOÜ Değirmendere Ali Özbay MYO Müdürü Doç. Dr. Ali Poyraz Gürson ve çok sayıda davetli katıldı.

 Fotokopi Transfer Tekniği

Sergi hakkında bilgi veren Demirkol, "Sergimizi sadece fotoğraf sergisi olarak KOÜ Prof.Dr. Baki Komsuoğlunda gerçekleştirmiştik. Sayın rektörümüz, 'Bunları seramikle birleştirsek çok daha güzel olur' dedi. Ben de 2004 yılından beri dünyanın değişik yerlerinde çekmiş olduğum fotoğrafları getirdim" dedi. Demirkol, "Foto transfer tekniği ile fotoğraflar seramiğe aktarıldı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekariya Özak'a,rektörümüz ve tüm katılımcı ve sanat severlere teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekariya Özak ise, "Evrensel sanatın güzelliğini gözler önüne serecektir. Sanata ve sanatçıya her zaman sahip çıktık. Bundan sonrada devam edeceğiz" diyerek serginin öneminden bahsetti. Sergiye katılan KOÜ Rektörü Prof.Dr. Sadettin Hülagü de belediye ve üniversite işbirliğine değindi. Prof. Dr. Hülagü, "Belediye ile pek çok alanda iş birliğimiz var. Sanat dil, din ırk tanımayan bir kavram. Bunun güzelliğini hep beraber yaşayalım" diyerek serginin açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından protokol üyeleri ve davetliler hep birlikte sergiyi gezdi. 

Sergi, 2 Mayıs-15 Mayıs 2017 tarihleri arasında açık olacak.

Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisinin açılışı Seka Kağıt Müzesi’nde gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 49

''Sevdiğiniz İşi Yapın''

Kocaeli Üniversitesinin kuruluşunun 25. Yıl Etkinlikleri Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde kutlanmaya devam ediyor. Etkinlikler kapsamında öğrencilerle buluşan ünlü karikatürist Selçuk Erdem, &oum...

Daha Fazla Göster 01/12/2017 || 87

İletişim Öğrencileri Mesleği Erbabından Dinledi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)  İletişim Fakültesi dört numaralı derslikte Doç. Dr. Mehmet Arslantepe öncülüğünde ‘Fotoğrafçılık’  etkinliği düzenlendi. Yönetmen ve ...

Daha Fazla Göster 29/11/2017 || 144

Kocaeli’de 29 Ekim Cumhuriyet Coşkusu

İzmit’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikle kutlandı. Etkinliğe Pera ve Pinhani konserleri damgasını vurdu. 

Daha Fazla Göster 31/10/2017 || 72

“Başarısız Oldum Ama Asla Pes Etmedim”

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Reklamcılık Bölümü tarafından düzenlenen ‘Fotoğraf Üzerine Her Şey’ adlı etkinlik Fotoğrafçı Salih Mülayim’in katılımı ile İletişim Fakültesi Derslik 8...

Daha Fazla Göster 30/10/2017 || 78

Gençlik Tutkusu Bookstagram

Hayatın hemen her alanının sanal ortamlara aktarılmaya başlandığı bu çağda kitaplar da bu akıma ayak uydurdu. Bookstagram Topluluğu tam da bu amaçla yola çıktı. Topluluk son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulam...

Daha Fazla Göster 09/10/2017 || 3060

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler