Teknolojinin Yeni Rüzgarı: Yazılım

 BURCU AKTAŞ 24/04/2017 GÜNCEL/ EĞİTİM/ TEKNOLOJİ 2019
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen "Java ve Bulut Teknolojisinin Günümüzdeki Yeri" adlı etkinlik bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. 
Erdem Günay, Erdem Günay, "Java'nın günümüzdeki öneminden" bahsetti.
Etkinliğe katılım oldukça yoğundu. Etkinliğe katılım oldukça yoğundu.
Turcell'in Yazılım Uzmanları tecrübelerini öğrencilerle payşlaştı. Turcell'in Yazılım Uzmanları tecrübelerini öğrencilerle payşlaştı.

 Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Dr. Orhan Akbulut'un koordinatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte gelişen teknoloji ile birlikte yazılım uzmanlarının ihtiyaç duyduğu Java, Datnet, Mysql gibi her alanda var olan yazılım dilleri konuşuldu. Konferans, konuşmacı olarak katılan Invectiv yazılım şirketinden Ar-Ge Uzmanı Emre Ergenç'in konuşması ile başladı. Ergenç, Multinet'in tanıtımını ve ilerleyen teknoloji ile insanları bekleyen çalışmalardan bahsetti. 

 

"Yazılım İşinde İmkanlar Çok Fazla"

 Java'nın iş hayatında önemi ve işleyişi hakkında bilgiler veren Yazılım Uzmanı Emre Ergenç, "Türkiye teknolojiyi işleme ve anlama becerisine sahip. Bu yüzden inovatif anlamda mobil yazılımları en hızlı üreten ve tüketen ülkelerin ilk sırasındayız" diyerek uygulamaya geçti. Java diliyle  dinamik bir "Hava Durumu" örnek uygulamasını katılımcılar ile yaptı. Hem teoriyi hem de uygulamayı bir arada veren Ergenç, "Yazılım işinde oldukça iyi işler ve imkanlar var. Kendinizi şimdiden geliştirmelisiniz" dedi ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Yapılan hava durumu uygulamasının farklı teknik bölümlerini ise Samet Emek, Ufuk Serdoğan ve Göksu Aral kısım kısım anlattı. Öğrencilerin yoğun katılım sağladığı etkinlik, konuklara teşekkür sertifikalarının verilmesiyle son buldu.

 

Kategorisindeki diğer haberler

Teknolojinin Yeni Rüzgarı: Yazılım

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen "Java ve Bulut Teknolojisinin Günümüzdeki Yeri" adlı etkinlik bugün Prof. Dr. Savaş Ayber...

Daha Fazla Göster 24/04/2017 || 2020

Anne Özeniyle Makine Bakımı

 Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendisliği Kulübü tarafından Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda 'Makina  Kestirimci Bakım konferansı' düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak SDT Ultronik Ç...

Daha Fazla Göster 10/03/2017 || 2019

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler