Görsel İletişime Yeni Yaklaşımlar

 Mert Can Emre 04/04/2017 GÜNCEL/ EĞİTİM 302
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi D-8 dersliğinde bugün '1. Görsel İletişimde Yeni Sanatsal Yaklaşımlar' konferansı düzenlendi. Konferansa konuk olarak gelen Işık Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Basri Erdem, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Araştırma Görevlisi Elif İlhan ve Doktora Öğrencisi Onur İlhan katıldı. 
Prof.Dr. Basri Erdem, konferans sonrasında yapılan çalıştayda katılımcılara baskı sanatı hakkında bilgiler verdi. Prof.Dr. Basri Erdem, konferans sonrasında yapılan çalıştayda katılımcılara baskı sanatı hakkında bilgiler verdi.
Açılış konuşmasını yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, bu tür etkinliklerin öneminden bahsetti. Açılış konuşmasını yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, bu tür etkinliklerin öneminden bahsetti.
Konferans sonunda Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akça, Prof. Dr. Basri Erdem'e plaket takdim etti. Konferans sonunda Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akça, Prof. Dr. Basri Erdem'e plaket takdim etti.

Konferans, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akça, Görsel İletişim Tasarım Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr.Yusuf Budak, Görsel İletişim Tasarım Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin, Görsel İletişim Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Saddetin Zeynep Varlı Gürer, Yrd. Doç. Dr. Kerim Karagöz ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Görsel İletişim Tasarım Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin'in koordünatörlüğünde gerçekleşen etkinlilkte açılış konuşmasını  Dekan Prof. Dr. İlyas Akhisar yaptı.  Bu tür etkinlikleri önemsediğini, derslerin tekrarı olduğunu belirten Akhisar, alanında uzman kişilerle her zaman karşılaşılmayacağını ve düzenlelenen etkinliklerle öğrencilerin kendilerini tanıma şansı bulduklarını söyledi. Konferanslara katılımın artması gerektiğini vurgulayan Akhisar, “Verilen kısa mesajlara dikkat edin ve kaçırmayın” dedi. Daha sonra konuşan Görsel İletişim Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. İsmail Keskin, gelenekselleştirmek umuduyla konferansı hazırlandığını ve katılan konuklara teşekkürlerini iletti.

Alışveriş Merkezleri ve Sanat sunumuyla konuşmaya başlayan Elif İlhan, geçmişte bulunan meydanların yerini  alışveriş merkezlerinin aldığını, bunun kültürel gelişim ve sanat üzerinde ki etkisini anlattı. Dünyanın birçok farklı yerinden örnekler veren İlhan, bu değişimin insanlık tarihinde yaşanan olaylarla bağdaştırdığını vurguladı.

Ücretli Müzelerden Ücretsiz Müzelere Dönüş

Daha sonra konuşan Onur İlhan, “ Sanat, önce krallara özel kılınıyordu, sonra halk için yapılmaya başlandı. Ancak şuan müzelere belirli bir ücret ödenerek herkes için sağlanıyor , gelecekte ise tüm müzeler ücretsiz olacak” dedi. Konferans sonunda Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof.Dr. Emel Şerife Akça Prof.Dr. Basri Erdem'e teşekkür plaketi takdim ederken, Yrd. Doç. Dr.İsmail Keskin tarafından diğer konuklara teşekkür belgeleri verildi. 

Konferans, Prof. Dr. Basri Erdem, Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin, Arş. Gör. Elif İlhan ve Arş. Gör. Özgür Karaalan’ın katılımıyla düzenlenen ‘Baskı Resim Çalıştayı Workshopu’ ile devam etti. Katılımcılara baskı resiminin inceliklerinin anlatılmasıyla etkinlik son buldu.

Kategorisindeki diğer haberler

Gençler Kendini Bulma Yollarını Ertan Beceren'le Öğrendi

 İlim Yayma Cemiyeti tarafından Uluslararası Gençlik Merkezi'nde "Senden ne olur?"  adlı etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yardımcı Doç. Dr...

Daha Fazla Göster 13/10/2017 || 342

KOÜ İletişimde Hocalar ve Öğrenciler Bir Araya Geldi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Tanıtım ve Tanışma Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte fakülte hocaları ve öğrenciler bir araya geldi...

Daha Fazla Göster 12/10/2017 || 499

KOÜ ve İstanbul Ayvansaray Üniversitesi'nden Uluslararası Kongre

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi ortaklığında 2. Uluslararası İletişim Bilimi ve Medya Araştırmaları Kongresi (ICSMSC) düzenleniyor. Kongre 1-4 Kasım tarihleri arasında İ...

Daha Fazla Göster 03/10/2017 || 129

"Her İnsanın Bir Potansiyeli Var"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Türkiye İktisadi ve Ticari İlimler Talebeleri Staj Komitesinin (AIESEC) tanıtım etkinliği Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 28/09/2017 || 329

KOÜ Kültür Evi’nde Kültür ve Medya Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Kültür Evi’nde düzenlenen, ‘Popüler Kültür, Medya ve Kimlik’ isimli seminer KOÜ Basın Halkla İlişkiler Müdürü aynı zamanda KOÜ İletişim Fakü...

Daha Fazla Göster 10/05/2017 || 325

Genç Beyinler Siber Zorbalığa Dur Diyecek

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Baştürk Akça, Seymen Koleji’nde düzenlenen 'Siber Zorbalık' konulu seminerde minik internet kullanıcılarıyla bu...

Daha Fazla Göster 24/04/2017 || 417

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler