Görsel İletişime Yeni Yaklaşımlar

 Mert Can Emre 04/04/2017 GÜNCEL/ EĞİTİM 2022
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi D-8 dersliğinde bugün '1. Görsel İletişimde Yeni Sanatsal Yaklaşımlar' konferansı düzenlendi. Konferansa konuk olarak gelen Işık Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Basri Erdem, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Araştırma Görevlisi Elif İlhan ve Doktora Öğrencisi Onur İlhan katıldı. 
Prof.Dr. Basri Erdem, konferans sonrasında yapılan çalıştayda katılımcılara baskı sanatı hakkında bilgiler verdi. Prof.Dr. Basri Erdem, konferans sonrasında yapılan çalıştayda katılımcılara baskı sanatı hakkında bilgiler verdi.
Açılış konuşmasını yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, bu tür etkinliklerin öneminden bahsetti. Açılış konuşmasını yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, bu tür etkinliklerin öneminden bahsetti.
Konferans sonunda Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akça, Prof. Dr. Basri Erdem'e plaket takdim etti. Konferans sonunda Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akça, Prof. Dr. Basri Erdem'e plaket takdim etti.

Konferans, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akça, Görsel İletişim Tasarım Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr.Yusuf Budak, Görsel İletişim Tasarım Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin, Görsel İletişim Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Saddetin Zeynep Varlı Gürer, Yrd. Doç. Dr. Kerim Karagöz ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Görsel İletişim Tasarım Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin'in koordünatörlüğünde gerçekleşen etkinlilkte açılış konuşmasını  Dekan Prof. Dr. İlyas Akhisar yaptı.  Bu tür etkinlikleri önemsediğini, derslerin tekrarı olduğunu belirten Akhisar, alanında uzman kişilerle her zaman karşılaşılmayacağını ve düzenlelenen etkinliklerle öğrencilerin kendilerini tanıma şansı bulduklarını söyledi. Konferanslara katılımın artması gerektiğini vurgulayan Akhisar, “Verilen kısa mesajlara dikkat edin ve kaçırmayın” dedi. Daha sonra konuşan Görsel İletişim Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. İsmail Keskin, gelenekselleştirmek umuduyla konferansı hazırlandığını ve katılan konuklara teşekkürlerini iletti.

Alışveriş Merkezleri ve Sanat sunumuyla konuşmaya başlayan Elif İlhan, geçmişte bulunan meydanların yerini  alışveriş merkezlerinin aldığını, bunun kültürel gelişim ve sanat üzerinde ki etkisini anlattı. Dünyanın birçok farklı yerinden örnekler veren İlhan, bu değişimin insanlık tarihinde yaşanan olaylarla bağdaştırdığını vurguladı.

Ücretli Müzelerden Ücretsiz Müzelere Dönüş

Daha sonra konuşan Onur İlhan, “ Sanat, önce krallara özel kılınıyordu, sonra halk için yapılmaya başlandı. Ancak şuan müzelere belirli bir ücret ödenerek herkes için sağlanıyor , gelecekte ise tüm müzeler ücretsiz olacak” dedi. Konferans sonunda Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof.Dr. Emel Şerife Akça Prof.Dr. Basri Erdem'e teşekkür plaketi takdim ederken, Yrd. Doç. Dr.İsmail Keskin tarafından diğer konuklara teşekkür belgeleri verildi. 

Konferans, Prof. Dr. Basri Erdem, Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin, Arş. Gör. Elif İlhan ve Arş. Gör. Özgür Karaalan’ın katılımıyla düzenlenen ‘Baskı Resim Çalıştayı Workshopu’ ile devam etti. Katılımcılara baskı resiminin inceliklerinin anlatılmasıyla etkinlik son buldu.

Kategorisindeki diğer haberler

Geçmişten Günümüze Öğretmen Okulları

 Koceli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda 16 Mart Öğretmen Okullarının 170'inci yıldönümünde anma programı gerçekleştirildi. Etkinliğe  ko...

Daha Fazla Göster 16/03/2018 || 2026

'Gazeteciler Kendi Yaralarına Merhem Olamıyor'

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken Kocaeli İletişim Fakültesi'nde Yerel Medya dersi kapsamında yerel medyada çalışan kadın gazetecileri ağırlandı. Etkinlikte her ikisi de KOÜ İletişim mezunu olan Kocae...

Daha Fazla Göster 07/03/2018 || 2020

Kocaeli Üniversitesi’ne İki Ödül

Aydın Doğan Vakfı’nın her sene düzenlediği bu sene 29’uncusu gerçekleştirilen Genç İletişimciler Yarışması’nın ödülleri Yeditepe Üniversitesi’nde sahiplerine ulaştı . Kocaeli Üniversi...

Daha Fazla Göster 01/03/2018 || 2021

Elginkan Vakfı'nda Haber Semineri

Elginkan Vakfı öncülüğünde ‘Haber Yazma Teknikleri’ adlı bir seminer düzenlendi. Seminerde eğitimci olarak Yönetim Danışmanı Melike Akın yer aldı. Etkinlik, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ...

Daha Fazla Göster 26/02/2018 || 2021

TRT ve İletişim Fakültesi Öğrencileri Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesinde bugün 4. Geleceğin iletişimcileri Yarışması tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda, TRT Medya Eğitim Koordinatörlüğü Müdürü Ekrem Özdemir ko...

Daha Fazla Göster 19/02/2018 || 2029

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 2023

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler