Görsel İletişime Yeni Yaklaşımlar

 Mert Can Emre 04/04/2017 GÜNCEL/ EĞİTİM 358
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi D-8 dersliğinde bugün '1. Görsel İletişimde Yeni Sanatsal Yaklaşımlar' konferansı düzenlendi. Konferansa konuk olarak gelen Işık Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Basri Erdem, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Araştırma Görevlisi Elif İlhan ve Doktora Öğrencisi Onur İlhan katıldı. 
Prof.Dr. Basri Erdem, konferans sonrasında yapılan çalıştayda katılımcılara baskı sanatı hakkında bilgiler verdi. Prof.Dr. Basri Erdem, konferans sonrasında yapılan çalıştayda katılımcılara baskı sanatı hakkında bilgiler verdi.
Açılış konuşmasını yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, bu tür etkinliklerin öneminden bahsetti. Açılış konuşmasını yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, bu tür etkinliklerin öneminden bahsetti.
Konferans sonunda Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akça, Prof. Dr. Basri Erdem'e plaket takdim etti. Konferans sonunda Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akça, Prof. Dr. Basri Erdem'e plaket takdim etti.

Konferans, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akça, Görsel İletişim Tasarım Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr.Yusuf Budak, Görsel İletişim Tasarım Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin, Görsel İletişim Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Saddetin Zeynep Varlı Gürer, Yrd. Doç. Dr. Kerim Karagöz ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Görsel İletişim Tasarım Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin'in koordünatörlüğünde gerçekleşen etkinlilkte açılış konuşmasını  Dekan Prof. Dr. İlyas Akhisar yaptı.  Bu tür etkinlikleri önemsediğini, derslerin tekrarı olduğunu belirten Akhisar, alanında uzman kişilerle her zaman karşılaşılmayacağını ve düzenlelenen etkinliklerle öğrencilerin kendilerini tanıma şansı bulduklarını söyledi. Konferanslara katılımın artması gerektiğini vurgulayan Akhisar, “Verilen kısa mesajlara dikkat edin ve kaçırmayın” dedi. Daha sonra konuşan Görsel İletişim Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. İsmail Keskin, gelenekselleştirmek umuduyla konferansı hazırlandığını ve katılan konuklara teşekkürlerini iletti.

Alışveriş Merkezleri ve Sanat sunumuyla konuşmaya başlayan Elif İlhan, geçmişte bulunan meydanların yerini  alışveriş merkezlerinin aldığını, bunun kültürel gelişim ve sanat üzerinde ki etkisini anlattı. Dünyanın birçok farklı yerinden örnekler veren İlhan, bu değişimin insanlık tarihinde yaşanan olaylarla bağdaştırdığını vurguladı.

Ücretli Müzelerden Ücretsiz Müzelere Dönüş

Daha sonra konuşan Onur İlhan, “ Sanat, önce krallara özel kılınıyordu, sonra halk için yapılmaya başlandı. Ancak şuan müzelere belirli bir ücret ödenerek herkes için sağlanıyor , gelecekte ise tüm müzeler ücretsiz olacak” dedi. Konferans sonunda Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof.Dr. Emel Şerife Akça Prof.Dr. Basri Erdem'e teşekkür plaketi takdim ederken, Yrd. Doç. Dr.İsmail Keskin tarafından diğer konuklara teşekkür belgeleri verildi. 

Konferans, Prof. Dr. Basri Erdem, Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin, Arş. Gör. Elif İlhan ve Arş. Gör. Özgür Karaalan’ın katılımıyla düzenlenen ‘Baskı Resim Çalıştayı Workshopu’ ile devam etti. Katılımcılara baskı resiminin inceliklerinin anlatılmasıyla etkinlik son buldu.

Kategorisindeki diğer haberler

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 34

Öğretmen Adayları 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Prof. Dr. Sedat Sever’le Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda Eğitim Fakültesi tarafından ‘Çocuk Okur Büyük Düşünür’ semineri gerçekleştirildi. Seminerd...

Daha Fazla Göster 24/11/2017 || 52

Öğretmen Öğrencilerine İlham Olabilendir

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde emekli öğretmen Hayri Bostan ile hayat hikayesi ve eğitim üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Hayri Bostan’ın öğretmenlik macerası okumak için evden ka...

Daha Fazla Göster 24/11/2017 || 117

''Öğretmenlik Hayata Pozitif Bakmamı Sağlıyor''

Her dönemin en kutsal mesleği olarak kabul edilen öğretmenlik, aynı zamanda yeni neslin başarısı ve gelecek günlerin aydınlığı adına gençliğe katkısı en fazla olan meslek gruplarındandır. 24 Kasım Öğretmenler Gü...

Daha Fazla Göster 23/11/2017 || 57

Bir Öğretmenin Gözünden Eğitim

 “Cumhuriyet sizden "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller ister.” Mustafa Kemal Atatürk   Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlerimize ar...

Daha Fazla Göster 23/11/2017 || 181

''Öğretmenlik En Doğru Tercihim''

24 Kasım Öğretmenler Günü gibi özel bir günde öğretmenlik mesleği ve eğitim ile ilgili sorularımızı akademisyen olarak görev yapan Dilek Işıkhan'a yönelttik. Işıkhan, mesleğinin tarifini yaparken&nb...

Daha Fazla Göster 23/11/2017 || 66

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler