Vizyonda Bu Hafta

 Kübra Topçuoğlu 31/03/2017 GÜNCEL/ KÜLTÜR & SANAT 225
Bu hafta 7 yeni film vizyona giriyor. Tüm sinemaseverler için beyazperdede yer alacak bu filmleri derledik.  
Nocturama: Paris Yanıyor Nocturama: Paris Yanıyor
Biz Size Döneriz Biz Size Döneriz
Hizmetçi Hizmetçi
Umut Bahçesi Umut Bahçesi
Sarıkamış Çocukları Sarıkamış Çocukları
Patron Bebek Patron Bebek

Kabuktaki Hayalet

Yönetmen koltuğunda Rupert Sanders'ın oturduğu bilim kurgu filmi, bir düşmanla karşı karşıya kalan 9. Birlik'in mücadelesini konu alıyor. Hollywood'un sevilen yüzleri Scarlett Johansson ve Michael Pitt'in başrollerinde olduğu filmin senaryosunu Jonathon Herman ve Jamie Moss kaleme aldı. 

Nocturama: Paris Yanıyor

Film, Paris'in her yerine bombalar yerleştirerek, bunun eğlenceli olacağını düşünen on gencin ölümün şakasının olmadığıyla yüzyüze gelmelerini konu alıyor. Senaristliğini ve yönetmenliğini Bertrand Bonello 'nun üstlendiği gerilim türündeki film bu hafta beyazperdede yerini alıyor. 

Biz Size Döneriz

Kadrosunda  Hande Soral, Çağlar Ertuğrul, Yetkin Dikinciler, Osman Alkaş gibi deneyimli oyuncuların bulunduğu film, üniversiteden yeni mezun olan 6 arkadaşın iş hayatına atılma yolunda başlarından geçenleri konu alıyor. Gençlik türündeki filmin senaritliğini ve yönetmenliğini Doğa Can Anafarta üstleniyor. 

Hizmetçi

Güney Kore yapımı olan romantik-dram türündeki film, Sarah Waters'ın The Fingersmith adlı romanından beyazperdeye uyarlandı. Tehlikeli planların ortasında kalan bir aşk hikayesini anlatan filmin senaryosunu Park Chan-Wook ve Seo-kyeong Jeong birlikte yazdı ve Park Chan-Wook yönetti. 

Umut Bahçesi

"Umut Bahçesi" filmi Nazi istilası sırasında bir hayvanat bahçesinden yüzlerce insanı ve hayvanı kurtaran Antonina ve Jan Zabinski çiftinin hikayesini konu alıyor. Senaryosunu Angela Workman'yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Niki Caro oturuyor. 

Sarıkamış Çocukları

1915 yılında çetecilerin babalarını öldürmesinin ardından Yusuf ve Mehmet, Sarıkamış cephesine ulaşmak için mehmetçiklerin arasına katılmalarını konu alan filmin oyuncu kadrosunda ise Burç Kümbetlioğlu, Sılay Ünal, Kayhan Yıldızoğlu yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Can Ulkay ve Mutlu Karadoğan üstleniyor. 

Patron Bebek

Komedi-animasyon türündeki film iki küçük kardeşin ailesinin sevgisini kazanmaya çalışırken dünyanın dengesini  bozmaya yönelik bir planın içinde olduklarını farketmeleriyle birlikte verdikleri mücadeleyi konu alıyor. Filmin yönetmenliğini Tom McGrath üstleniyor. 

Kategorisindeki diğer haberler

Kocaeli'nin İlk Filmart Sergisi Açıldı

İzmit’in ritmi, Kocaeli Üniversite’si (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Antre Sanat Galerisi’nde ölçüldü. 'Export_01: İzmit' adıyla düzenlenen sergide, öğrencilerin çek...

Daha Fazla Göster 06/06/2017 || 121

Kitap Fuarında Tarihin Tanıklarıyla Buluşacaksınız

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşanan önemli olaylarını bulabileceğiniz 'Tarihin Yazılı Tanıkları' gazete sergisi 9. Kocaeli Kitap Fuarı'nda meraklılarıyla buluşuyor. 52 farklı gazetenin bulunduğu sergi, Kocaeli Üniversit...

Daha Fazla Göster 14/05/2017 || 194

“Fantastik Edebiyat, Hobbit’lerden İbaret Değil”

Yazdığı öykülerinin yanı sıra sinema ve müzik eleştirileriyle de tanınan Doğu Yücel, 1997’de Gençlik Kitabevi Öykü Yarışması’nda aldığı birincilik ödülünden sonra ilk kitabı “...

Daha Fazla Göster 11/05/2017 || 427

"Fotoğraflar seramiğe aktarıldı"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu (MYO)'nun "Dünyada Seramik" adlı fotoğraf ve seramik sergisi Seka Kağıt Müzesi'nde açıldı.

Daha Fazla Göster 03/05/2017 || 122

Türküler ile Tarihe Dokunuş

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından “Sazlı Sözlü Tarih” adlı bir konferan gerçekleştirildi. Türkülerin tarihe kattı değerlerin konuşulduğu e...

Daha Fazla Göster 06/04/2017 || 173

Vizyonda Bu Hafta

Bu hafta 7 yeni film vizyona giriyor. Tüm sinemaseverler için beyazperdede yer alacak bu filmleri derledik.  

Daha Fazla Göster 31/03/2017 || 226

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler