Vizyonda Bu Hafta

 Kübra Topçuoğlu 31/03/2017 GÜNCEL/ KÜLTÜR & SANAT 309
Bu hafta 7 yeni film vizyona giriyor. Tüm sinemaseverler için beyazperdede yer alacak bu filmleri derledik.  
Nocturama: Paris Yanıyor Nocturama: Paris Yanıyor
Biz Size Döneriz Biz Size Döneriz
Hizmetçi Hizmetçi
Umut Bahçesi Umut Bahçesi
Sarıkamış Çocukları Sarıkamış Çocukları
Patron Bebek Patron Bebek

Kabuktaki Hayalet

Yönetmen koltuğunda Rupert Sanders'ın oturduğu bilim kurgu filmi, bir düşmanla karşı karşıya kalan 9. Birlik'in mücadelesini konu alıyor. Hollywood'un sevilen yüzleri Scarlett Johansson ve Michael Pitt'in başrollerinde olduğu filmin senaryosunu Jonathon Herman ve Jamie Moss kaleme aldı. 

Nocturama: Paris Yanıyor

Film, Paris'in her yerine bombalar yerleştirerek, bunun eğlenceli olacağını düşünen on gencin ölümün şakasının olmadığıyla yüzyüze gelmelerini konu alıyor. Senaristliğini ve yönetmenliğini Bertrand Bonello 'nun üstlendiği gerilim türündeki film bu hafta beyazperdede yerini alıyor. 

Biz Size Döneriz

Kadrosunda  Hande Soral, Çağlar Ertuğrul, Yetkin Dikinciler, Osman Alkaş gibi deneyimli oyuncuların bulunduğu film, üniversiteden yeni mezun olan 6 arkadaşın iş hayatına atılma yolunda başlarından geçenleri konu alıyor. Gençlik türündeki filmin senaritliğini ve yönetmenliğini Doğa Can Anafarta üstleniyor. 

Hizmetçi

Güney Kore yapımı olan romantik-dram türündeki film, Sarah Waters'ın The Fingersmith adlı romanından beyazperdeye uyarlandı. Tehlikeli planların ortasında kalan bir aşk hikayesini anlatan filmin senaryosunu Park Chan-Wook ve Seo-kyeong Jeong birlikte yazdı ve Park Chan-Wook yönetti. 

Umut Bahçesi

"Umut Bahçesi" filmi Nazi istilası sırasında bir hayvanat bahçesinden yüzlerce insanı ve hayvanı kurtaran Antonina ve Jan Zabinski çiftinin hikayesini konu alıyor. Senaryosunu Angela Workman'yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Niki Caro oturuyor. 

Sarıkamış Çocukları

1915 yılında çetecilerin babalarını öldürmesinin ardından Yusuf ve Mehmet, Sarıkamış cephesine ulaşmak için mehmetçiklerin arasına katılmalarını konu alan filmin oyuncu kadrosunda ise Burç Kümbetlioğlu, Sılay Ünal, Kayhan Yıldızoğlu yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Can Ulkay ve Mutlu Karadoğan üstleniyor. 

Patron Bebek

Komedi-animasyon türündeki film iki küçük kardeşin ailesinin sevgisini kazanmaya çalışırken dünyanın dengesini  bozmaya yönelik bir planın içinde olduklarını farketmeleriyle birlikte verdikleri mücadeleyi konu alıyor. Filmin yönetmenliğini Tom McGrath üstleniyor. 

Kategorisindeki diğer haberler

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisinin açılışı Seka Kağıt Müzesi’nde gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 49

''Sevdiğiniz İşi Yapın''

Kocaeli Üniversitesinin kuruluşunun 25. Yıl Etkinlikleri Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde kutlanmaya devam ediyor. Etkinlikler kapsamında öğrencilerle buluşan ünlü karikatürist Selçuk Erdem, &oum...

Daha Fazla Göster 01/12/2017 || 87

İletişim Öğrencileri Mesleği Erbabından Dinledi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)  İletişim Fakültesi dört numaralı derslikte Doç. Dr. Mehmet Arslantepe öncülüğünde ‘Fotoğrafçılık’  etkinliği düzenlendi. Yönetmen ve ...

Daha Fazla Göster 29/11/2017 || 144

Kocaeli’de 29 Ekim Cumhuriyet Coşkusu

İzmit’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikle kutlandı. Etkinliğe Pera ve Pinhani konserleri damgasını vurdu. 

Daha Fazla Göster 31/10/2017 || 72

“Başarısız Oldum Ama Asla Pes Etmedim”

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Reklamcılık Bölümü tarafından düzenlenen ‘Fotoğraf Üzerine Her Şey’ adlı etkinlik Fotoğrafçı Salih Mülayim’in katılımı ile İletişim Fakültesi Derslik 8...

Daha Fazla Göster 30/10/2017 || 78

Gençlik Tutkusu Bookstagram

Hayatın hemen her alanının sanal ortamlara aktarılmaya başlandığı bu çağda kitaplar da bu akıma ayak uydurdu. Bookstagram Topluluğu tam da bu amaçla yola çıktı. Topluluk son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulam...

Daha Fazla Göster 09/10/2017 || 3060

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler