Vizyonda Bu Hafta

 Kübra Topçuoğlu 31/03/2017 GÜNCEL/ KÜLTÜR & SANAT 2020
Bu hafta 7 yeni film vizyona giriyor. Tüm sinemaseverler için beyazperdede yer alacak bu filmleri derledik.  
Nocturama: Paris Yanıyor Nocturama: Paris Yanıyor
Biz Size Döneriz Biz Size Döneriz
Hizmetçi Hizmetçi
Umut Bahçesi Umut Bahçesi
Sarıkamış Çocukları Sarıkamış Çocukları
Patron Bebek Patron Bebek

Kabuktaki Hayalet

Yönetmen koltuğunda Rupert Sanders'ın oturduğu bilim kurgu filmi, bir düşmanla karşı karşıya kalan 9. Birlik'in mücadelesini konu alıyor. Hollywood'un sevilen yüzleri Scarlett Johansson ve Michael Pitt'in başrollerinde olduğu filmin senaryosunu Jonathon Herman ve Jamie Moss kaleme aldı. 

Nocturama: Paris Yanıyor

Film, Paris'in her yerine bombalar yerleştirerek, bunun eğlenceli olacağını düşünen on gencin ölümün şakasının olmadığıyla yüzyüze gelmelerini konu alıyor. Senaristliğini ve yönetmenliğini Bertrand Bonello 'nun üstlendiği gerilim türündeki film bu hafta beyazperdede yerini alıyor. 

Biz Size Döneriz

Kadrosunda  Hande Soral, Çağlar Ertuğrul, Yetkin Dikinciler, Osman Alkaş gibi deneyimli oyuncuların bulunduğu film, üniversiteden yeni mezun olan 6 arkadaşın iş hayatına atılma yolunda başlarından geçenleri konu alıyor. Gençlik türündeki filmin senaritliğini ve yönetmenliğini Doğa Can Anafarta üstleniyor. 

Hizmetçi

Güney Kore yapımı olan romantik-dram türündeki film, Sarah Waters'ın The Fingersmith adlı romanından beyazperdeye uyarlandı. Tehlikeli planların ortasında kalan bir aşk hikayesini anlatan filmin senaryosunu Park Chan-Wook ve Seo-kyeong Jeong birlikte yazdı ve Park Chan-Wook yönetti. 

Umut Bahçesi

"Umut Bahçesi" filmi Nazi istilası sırasında bir hayvanat bahçesinden yüzlerce insanı ve hayvanı kurtaran Antonina ve Jan Zabinski çiftinin hikayesini konu alıyor. Senaryosunu Angela Workman'yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Niki Caro oturuyor. 

Sarıkamış Çocukları

1915 yılında çetecilerin babalarını öldürmesinin ardından Yusuf ve Mehmet, Sarıkamış cephesine ulaşmak için mehmetçiklerin arasına katılmalarını konu alan filmin oyuncu kadrosunda ise Burç Kümbetlioğlu, Sılay Ünal, Kayhan Yıldızoğlu yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Can Ulkay ve Mutlu Karadoğan üstleniyor. 

Patron Bebek

Komedi-animasyon türündeki film iki küçük kardeşin ailesinin sevgisini kazanmaya çalışırken dünyanın dengesini  bozmaya yönelik bir planın içinde olduklarını farketmeleriyle birlikte verdikleri mücadeleyi konu alıyor. Filmin yönetmenliğini Tom McGrath üstleniyor. 

Kategorisindeki diğer haberler

Yüreklere Sevda Eker Türküler

Kocaeli Üniversite'si Baki Komsuoğlu Konferans Salonu'nda Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 21

''Okuma Ailede Başlar”

Kocaeli Üniversitesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitim Bölümü tarafından “Okuma Ailede Başlar” adlı bir etkinlik düzenlendi. Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda gerçekleşen etkinlikte Y...

Daha Fazla Göster 19/03/2018 || 2031

Ruhu Doyuran Nağmelere Adım Adım

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) 12. Geleneksel Bahar Şenlikleri için Türk Sanat Müziği korosunun provaları devam ediyor. Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen provalar her yaştan ilgi gör...

Daha Fazla Göster 22/02/2018 || 2026

''Duyguya Bırakılan Bestelerde Nota Gerekmez''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) 12. Geleneksel Bahar Konseri için “Türk Sanat Müziği Korosu” provaları başladı. Koro ekibi, Prof. Dr. Fazıl Özen öncülüğünde Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlık ...

Daha Fazla Göster 15/02/2018 || 2035

Akademisyenler ve Tiyatroculardan Beyin Fırtınası

Toplum Ruh Sağlığı Geliştirme Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Coşkun ve Kocaeli Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Fatih Sevdi önderliğinde "Sanal Gerçeklik ve Sanat Üzerine" adlı söyleşi gerç...

Daha Fazla Göster 09/02/2018 || 2033

Akademisyen ve Sanatçılar Sanal Gerçekliği Konuşacak

Daha Fazla Göster 06/02/2018 || 2025

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler