KOÜ İletişimden Anlamlı Tören

 Gizem Zalimalioğlu 27/03/2017 GÜNCEL 2057
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi, Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 28. Genç İletişimciler yarışmasından 6 ödülle dönen öğrencilerini onore etmek amacıyla bir tören düzenledi.
KOÜ İletişim Fakültesi, Aydın Doğan Vakfı 28. Genç İletişimciler yarışmasından 6 ödülle dönen öğrencilerini tebrik etti. KOÜ İletişim Fakültesi, Aydın Doğan Vakfı 28. Genç İletişimciler yarışmasından 6 ödülle dönen öğrencilerini tebrik etti.
Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar açılış konuşmasını yaptı. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar açılış konuşmasını yaptı.
Büşra Meliha Hallaç, Didem Ekici, Kübra Daloğlu ve Mehmet Önel’e Dekan Yardımcısı Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Nihal Paşalı Taşaoğlu ödülünü verdi Büşra Meliha Hallaç, Didem Ekici, Kübra Daloğlu ve Mehmet Önel’e Dekan Yardımcısı Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Nihal Paşalı Taşaoğlu ödülünü verdi
Emre Sarı’ya İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar ödülünü verdi. Emre Sarı’ya İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar ödülünü verdi.
Emin Kuvat ve Muhammet Bey’e Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selma Koç Akgül ödülnü verdi. Emin Kuvat ve Muhammet Bey’e Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selma Koç Akgül ödülnü verdi.
İsmail Tayyar, Burak Göden, Ferhat Ergül ve Talha Sözeri’ne Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. İdil Sayımer tarafından ödüller verildi. İsmail Tayyar, Burak Göden, Ferhat Ergül ve Talha Sözeri’ne Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. İdil Sayımer tarafından ödüller verildi.
‘Türkiye’nin İlk Medya Trolü Levent Oran’ isimli projesi için Gazetecilik Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Baştürk Akça'nın elinden ödülünü aldı. ‘Türkiye’nin İlk Medya Trolü Levent Oran’ isimli projesi için Gazetecilik Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Baştürk Akça'nın elinden ödülünü aldı.
           ‘İnsahane.com’ adlı başarısı için ise Gazetecilik Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Gürsoy Değirmencioğlu ödülünü verdi. ‘İnsahane.com’ adlı başarısı için ise Gazetecilik Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Gürsoy Değirmencioğlu ödülünü verdi.

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı ve Hit Atölyesi’nce Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda bugün düzenlenen törene, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Törende konuşan Akhisar, “Bu ödüller sizin itibarınız, sizin markanız bizde projelerimizi ilerleteceğiz. Gelecek yıllarda daha çok ödül bekliyorum“ dedi.

“Bu Yarışma Bir Amaç Değil Araç Olmalıdır”

Akhisar’ın konuşmasının ardından sahneye davet edilen ödüllü öğrenciler projelerini tanıtarak, çalışma sürecinde yaşadıklarını anlattı. Sahneye ilk olarak Haber ve Haber Araştırma/Yazılı dalında birincilik ödülü, İnternet Sitesi/İnternet Yayıncılığı dalında ikincilik ödülü alan Ozan Ömer Karadüker çıktı. Bu yarışmanın öğrenciler için bir amaç değil, araç olması gerektiğini söyleyen Karadüker, yazılı dalda ödüle layık görülen ‘Türkiye’nin İlk Medya Trolü Levent Oran’ başlıklı haberini tamamen tesadüf üzerine, eski gazete arşivlerinden fikir edinerek yazdığını söyledi. Sahneye daha sonra Ürün/Hizmet Tanıtım Projesi Halkla İlişkiler dalında birincilik ödülü alan İsmail Tayyar, Burak Göden, Ferhat Ergül, Talha Sözeri davet edildi. “Gazoz” projelerini geliştirirken grup çalışmasının zorluklarını vurgulayan grup üyeleri, çalışma süresince fikir ayrılıklarının çok olduğunu, herkesi aynı anda ikna edemediklerini söylediler.

“Her Şeye Okey Şiddete Asla”

Sosyal Sorumluluk Projesi/Halkla İlişkiler dalında ‘Yaz Kızım’ isimli projesiyle birincilik ödülü alan Emre Sarı, sahnede teşekkürlerini sundu.  Sosyal Sorumluluk Projesi/Halkla İlişkiler dalında O.K İnsan Hakları Sosyal Sorumluluk Projesiyle üçüncülük ödülü alan Büşra Meliha Hallaç, Didem Ekici, Kübra Daloğlu ve Mehmet Önel proje kapsamında “Her Şeye Okey Şiddete Asla” sloganı ile kadın Hakları ve LGBT üzerinde durarak saygısızlık ve şiddete vurgu yaptıklarını belirtti. Spor/Yazılı alanda ‘Yolu Asfalttan Geçen Çocuklar’ isimli projeleriyle üçüncülük ödülüne layık görülen Emin Kuvat ve Muhammet Bey teşekkürlerini dile getirirken Emin Kuvat, projeyi yaratırken “Küçükken hepimiz sokak aralarında top oynadık” gibi ufacık bir fikir ışığından yola çıktıklarını söyledi.

Ödüller Akademisyenlerden

Emre Sarı’ya İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, Ozan Ömer Kadüker’e, ‘Türkiye’nin İlk Medya Trolü Levent Oran’ isimli projesi için Gazetecilik Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Baştürk Akça,  ‘İnsahane.com’ adlı başarısı için ise Gazetecilik Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Gürsoy Değirmencioğlu; Emin Kuvat ve Muhammet Bey’e Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selma Koç Akgül; Büşra Meliha Hallaç, Didem Ekici, Kübra Daloğlu ve Mehmet Önel’e  Dekan Yardımcısı Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Nihal Paşalı Taşaoğlu; İsmail Tayyar, Burak Göden, Ferhat Ergül ve Talha Sözeri’ne Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. İdil Sayımer  tarafından teşekkür belgeleri ve ödülleri takdim edildi.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

''Atıklara Hem Ham Madde Hemde Çevresel Gözle Bakmalıyız''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Çevre Mühendisliğİ öğrencileri tarafından Elektronik Atıklar konulu konferans düzenlendi. Prof.Dr.Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe EXITCOM Recycling Firması Gen...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 19

Yüreklere Sevda Eker Türküler

Kocaeli Üniversite'si Baki Komsuoğlu Konferans Salonu'nda Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 18

Bir Milletin Var Olma Hikayesi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Gazilerimizin Gözünden” aldı etkinlik Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 23

"Çocukların Kalbine Bir Parça Yerleştirmek İster Misin?"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Üniversite Pazarı’nda Genç İz önderliğinde Kimsesiz Otizmli Çocuklar yararına kermes düzenlendi.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 24

Sahiplenmenin Farklı Türleri Konuşuldu

Kocaeli Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla ''Sahiplenme ve Sahiplenilme'' isimli söyleşi düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 34

Ödüllü Filmler KOÜ Öğrencileri İle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 3 Mayıs Amfisi’nde gerçekleştirilen Akbank 14. Kısa Film Festivali öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Daha Fazla Göster 16/04/2018 || 32

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler