Üniversite Tercih Fuarı 2'nci Gününde

 Senem Ataş 24/03/2017 GÜNCEL/ RÖPORTAJ & SÖYLEŞİ 280
EKET Fuarcılık tarafından düzenlenen ve dün başlayan  ‘Kocaeli Üniversite Tercih Günleri’, Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde bugün de öğrencilere ve velilere kapılarını açtı.
Sadık Gültekin azim konusunda öğrencilere ilham kaynağı olarak doğuştan iki kolu ve bacağı olmayan Nick Vujicic'i örnek gösterdi. Sadık Gültekin azim konusunda öğrencilere ilham kaynağı olarak doğuştan iki kolu ve bacağı olmayan Nick Vujicic'i örnek gösterdi.
Gülhan Kalmuk hayaller olmadan hedeflere ulaşılamayacağına değindi. Gülhan Kalmuk hayaller olmadan hedeflere ulaşılamayacağına değindi.

Birçok  devlet ve  özel üniversiteninin stantlarının yer aldığı fuarda öğrenciler bilgilendirildi. Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)’ nin de bulunduğu Tercih Günleri Fuarı'nda KOÜ’ye ilgi yine büyüktü. Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)'na hazırlanan öğrencileri motive etmek amcıyla birçok söyleşi gerçekleştirildi.

İstanbul Arel Üniversitesi Eğitim Danışmanı Sadık Gültekin ve İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Gülhan Kalmuk’ un katıldığı söyleşilerde öğrencilere sınav sisteminde dikkat etmeleri gereken konularda bilgiler verildi. Doğru tercihten, hedef koymaya; düzenli çalışmaktan, hayal kurmaya kadar birçok konuya değinildi.

“Ders Çalışmak Yemek Yemekten Daha Kolay”

Söyleşide ilk söz alan Arel Üniversitesi Eğitim Danışmanı Sadık Gültekin, üniversite adaylarının düzenli ve verimli çalışması durumunda her engeli aşabileceklerine dikkat çekti. Gültekin, “Çalışmaktan ve hedeflerinizden asla korkmayın. Ders çalışmak, yemek yemekten daha kolaydır” diyerek öğrencilere tafsiyelerde bulundu. Düzenli çalışmayla kişinin her yerde, her konumda bulunabileceğini de vurgulayan Gültekin, Hacıtepe’de çobanlık yaparken azim ve inancıyla Hacettepe Tıp’ı kazanan İrfan Töreci’den bahsederek, “İnanarak çalışırsanız her şeyi yaparsınız” dedi.

 

“Başarı Size Başarı Getirecek”

 ‘Hayallerim, Kariyerim ve Ben’ başlığıyla söyleşinin ikinci konuşmacısı olan İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Dr. Gülhan Kalmuk ise hedef koyma ve hayal kurma konusunda öğrencilerle önemli bilgiler paylaştı. Hayal kurarak çalışmaya başlamaya başlanın önemine değinen Kalmuk, “Hayal kurarak hedeflerinizi koyun ve her zaman hedefleriniz sizden büyük olsun” diyerek öğrencilere yol gösterdi. İlerlemek için belirli bariyerleri aşmanın gerekli olduğunu ve bunun iç gece gündüz çalışılarak üstesinden gelinebileceğini belirten Kalmuk, “Sonra başardığınızı görecek ve daha da başarmak isteyeceksiniz. Başarı, size başarı getirecek” ifadelerinde bulundu.

 

Kategorisindeki diğer haberler

Kocaeli Kitap Fuarı Yoğun İlgiyle Devam Ediyor

Yoğun ilginin yaşandığı 9. Kocaeli Kitap Fuarı, üçüncü gününde söyleşiler ve imza etkinlikleri ile devam ettti.  Günün ilk söyleşisinde Yazar Mevlana İdris ve Salih Zengin okurlarla bir araya geldi.

Daha Fazla Göster 15/05/2017 || 241

Üniversite Tercih Fuarı 2'nci Gününde

EKET Fuarcılık tarafından düzenlenen ve dün başlayan  ‘Kocaeli Üniversite Tercih Günleri’, Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde bugün de öğrencilere ve velilere kapılarını açtı.

Daha Fazla Göster 24/03/2017 || 281

“İpin Ucu Senin Elinde”

Sabah Gazetesi Eğitim Yazarı ve CNN Türk Program Yapımcısı Sait Gürsoy katıldığı Kocaeli Üniversite Tanıtım Günleri’nde liseli öğrencilerle buluştu. 

Daha Fazla Göster 23/03/2017 || 307

“Gazinin Onuru Madalyasıdır”

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıl dönümünde gazilerimizin hikayelerini merak ederek çıktık yola. Tabiki onları bir arada bulabileceğimiz ilk yerde Kocaeli Muharip Gaziler Derneği’nde bulduk kendimizi....

Daha Fazla Göster 18/03/2017 || 579

"Kadın İnsandır, Bizler İnsanoğlu"

  Kadının bir anlam ifade etmediği, ne kadar büyülü bir varlık olduğunun farkına varılmadığı bu çağda yaşıyor olmak belki de çoğumuz için en büyük kayıp. Ama şu bir gerçek ki ne kadar ez...

Daha Fazla Göster 08/03/2017 || 406

Erkek Masalarının Kadın Patronu

Son dönemde artan kadın cinayetleri, taciz ve tecavüz olayları umut kırıcı olsa da, kadınlar bir yerlerde hayata bağlanıyor, güçlü olduklarını her defasında gösteriyorlar. İzmit Yürüyüş Yolu'nda b...

Daha Fazla Göster 08/03/2017 || 492

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler