Üniversite Tercih Fuarı 2'nci Gününde

 Senem Ataş 24/03/2017 GÜNCEL/ RÖPORTAJ & SÖYLEŞİ 400
EKET Fuarcılık tarafından düzenlenen ve dün başlayan  ‘Kocaeli Üniversite Tercih Günleri’, Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde bugün de öğrencilere ve velilere kapılarını açtı.
Sadık Gültekin azim konusunda öğrencilere ilham kaynağı olarak doğuştan iki kolu ve bacağı olmayan Nick Vujicic'i örnek gösterdi. Sadık Gültekin azim konusunda öğrencilere ilham kaynağı olarak doğuştan iki kolu ve bacağı olmayan Nick Vujicic'i örnek gösterdi.
Gülhan Kalmuk hayaller olmadan hedeflere ulaşılamayacağına değindi. Gülhan Kalmuk hayaller olmadan hedeflere ulaşılamayacağına değindi.

Birçok  devlet ve  özel üniversiteninin stantlarının yer aldığı fuarda öğrenciler bilgilendirildi. Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)’ nin de bulunduğu Tercih Günleri Fuarı'nda KOÜ’ye ilgi yine büyüktü. Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)'na hazırlanan öğrencileri motive etmek amcıyla birçok söyleşi gerçekleştirildi.

İstanbul Arel Üniversitesi Eğitim Danışmanı Sadık Gültekin ve İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Gülhan Kalmuk’ un katıldığı söyleşilerde öğrencilere sınav sisteminde dikkat etmeleri gereken konularda bilgiler verildi. Doğru tercihten, hedef koymaya; düzenli çalışmaktan, hayal kurmaya kadar birçok konuya değinildi.

“Ders Çalışmak Yemek Yemekten Daha Kolay”

Söyleşide ilk söz alan Arel Üniversitesi Eğitim Danışmanı Sadık Gültekin, üniversite adaylarının düzenli ve verimli çalışması durumunda her engeli aşabileceklerine dikkat çekti. Gültekin, “Çalışmaktan ve hedeflerinizden asla korkmayın. Ders çalışmak, yemek yemekten daha kolaydır” diyerek öğrencilere tafsiyelerde bulundu. Düzenli çalışmayla kişinin her yerde, her konumda bulunabileceğini de vurgulayan Gültekin, Hacıtepe’de çobanlık yaparken azim ve inancıyla Hacettepe Tıp’ı kazanan İrfan Töreci’den bahsederek, “İnanarak çalışırsanız her şeyi yaparsınız” dedi.

 

“Başarı Size Başarı Getirecek”

 ‘Hayallerim, Kariyerim ve Ben’ başlığıyla söyleşinin ikinci konuşmacısı olan İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Dr. Gülhan Kalmuk ise hedef koyma ve hayal kurma konusunda öğrencilerle önemli bilgiler paylaştı. Hayal kurarak çalışmaya başlamaya başlanın önemine değinen Kalmuk, “Hayal kurarak hedeflerinizi koyun ve her zaman hedefleriniz sizden büyük olsun” diyerek öğrencilere yol gösterdi. İlerlemek için belirli bariyerleri aşmanın gerekli olduğunu ve bunun iç gece gündüz çalışılarak üstesinden gelinebileceğini belirten Kalmuk, “Sonra başardığınızı görecek ve daha da başarmak isteyeceksiniz. Başarı, size başarı getirecek” ifadelerinde bulundu.

 

Kategorisindeki diğer haberler

Kocaeli'de İlber Ortaylı'ya Yoğun İlgi

Kocaeli Yunus Emre Kültür Merkezi’nde “1.Dünya Savaşı ve Günümüz Perspektifinden Ortadoğu” konulu bir panel gerçekleştirildi. Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın katıldığı panel, &oum...

Daha Fazla Göster 02/03/2018 || 47

İzmit'te ''Ailede İletişim'' Sohbeti

Ünlü Psikolog Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ve Sosyolog Yazar Polat Doğru'nun katılımıyla “Ailede İletişim Üzerine Bir Sohbet” söyleşisi düzenlendi. Etkinlikte aile içi iletişimin önemi ele alındı.

Daha Fazla Göster 20/02/2018 || 63

Her 68 Çocuktan Biri ‘Otizmli’

Otizm, binlerce insanın hayatını etkileyen bir gelişimsel farklılık. Bu hastalık dünya üzerinde de yaygınlaşmaya devam ediyor. Otizm sadece çocukları değil onların ailesini de etkiliyor. Otizm hastası olan o çocuklardan bir...

Daha Fazla Göster 30/11/2017 || 243

“Onunla Dünyaya Farklı Bakmayı Öğrendik”

Dünya Engelliler Günü'nde son olarak sözü doğuştan görme engelli olan 6 yaşındaki Duru'nun annesi Aysel Avşar'a bıraktık. Engelli bir çocuğa sahip olmanın hayatları üzerindeki etkisini bizimle pay...

Daha Fazla Göster 30/11/2017 || 392

"Sessiz Dünyanın Sesi Olun"

Birleşmiş Milletler'in 1992 yılında aldığı karar ile 3 Aralık günü Dünya Engelliler Günü olarak anılmaya başladı. Biz de bu özel günde Kocaeli Halk Eğitim Merkezi'nde işitme engelli bireylerin sessizliği...

Daha Fazla Göster 29/11/2017 || 121

Kocaeli Kitap Fuarı Yoğun İlgiyle Devam Ediyor

Yoğun ilginin yaşandığı 9. Kocaeli Kitap Fuarı, üçüncü gününde söyleşiler ve imza etkinlikleri ile devam ettti.  Günün ilk söyleşisinde Yazar Mevlana İdris ve Salih Zengin okurlarla bir araya geldi.

Daha Fazla Göster 15/05/2017 || 378

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler