KOÜ'de Makarnadan Köprüler Yarıştı

 Pınar Şahin 23/03/2017 GÜNCEL/ ÇEVRE 2053
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından bu sene ilki düzenlenen 'Makarnadan Köprü Yapma Yarışma'sında KOÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrecileri hünerlerini sergiledi. Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Otopark'ında gerçekleşen etkinliğe öğrencile yoğun ilgi gösterdi.
Köprülerin dayanıklılıkları tespit edildi. Köprülerin dayanıklılıkları tespit edildi.
Kıyasıya mücadele eden Piremses Mühendisler yarışmadan mutlu ayrıldı. Kıyasıya mücadele eden Piremses Mühendisler yarışmadan mutlu ayrıldı.
Öğretim görevlileri köprüleri değerlendirdi. Öğretim görevlileri köprüleri değerlendirdi.

Katılımcılardan en dayanıklı ve en estetik makarnadan köprü yapmalarının istendiği yarışmada İnşaat Mühendisliği öğrencileri  kıyasıya mücadele etti. Toplam 9 grubun katıldığı yarışmada öğrenciler 4 saatlik çalışmalarının sonunda köprülerini tamamladı. Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Fuad Okay ve  Yrd. Doç. Dr. Erkan Akpınar'ın Jüriliğini yaptığı yarışmada uzun uğraşların sonunda birinci belli oldu. Yarışma sonunda kullanılan paket makarna ve silikon sayısı, köprelerin toplam kaç kilo taşıyabildiği gibi kritelerin esas alındığı puanlama sistemine göre Piremses Mühendisler  adlı grup birinci oldu.

Hayal gücü ile uygulama becerisini geliştirmek ve öğrencilerin eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmanın sonucunda yarışmaya katılan öğrencilere ödül olarak makarna hediye edildi.

 

Kategorisindeki diğer haberler

KOÜ'de Makarnadan Köprüler Yarıştı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından bu sene ilki düzenlenen 'Makarnadan Köprü Yapma Yarışma'sında KOÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Böl&...

Daha Fazla Göster 23/03/2017 || 2054

Yıkımlara Çözüm Yalıtım!

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği tarafından "Yapılarda Su Yalıtımı" semineri düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak BTM Teknik Danışmanı Jozef Bonfil katıldı. 

Daha Fazla Göster 17/03/2017 || 2030

Akedemisyen Kadınlar Sergide Buluştu

Kocaeli Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (Tmmob) şubesi ev sahipliğinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Kadın Akademisyenler Sergisi gerçeklerşti. 11 farklı üniversiteden 26 sanatç...

Daha Fazla Göster 09/03/2017 || 2019

Annelik Bir İşlev Değil Tutkudur

Kültürel Etkinlikler Platformu kapsamında ‘Etkinlikizi’ grubunun düzenlediği Annelik ve Psikanaliz Söyleşisi Kocaeli Şubesi Türk Mühendis ve Mimar Odalar Birliği (TMMOB)’ da gerçekleştirildi. Etkinliğe, Uzm. Dr. Psikiyatri Figen Abacı, Psikol...

Daha Fazla Göster 02/12/2016 || 2029

Deprem Gerçeği Çalıştayı 2’nci Gününde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi´nin düzenlediği 3´üncü Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı bugün de devam etti.

Daha Fazla Göster 09/11/2016 || 2028

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği,

Daha Fazla Göster 08/11/2016 || 2036

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler