“İpin Ucu Senin Elinde”

 Kübra Topçuoğlu 23/03/2017 GÜNCEL/ RÖPORTAJ & SÖYLEŞİ 2019
Sabah Gazetesi Eğitim Yazarı ve CNN Türk Program Yapımcısı Sait Gürsoy katıldığı Kocaeli Üniversite Tanıtım Günleri’nde liseli öğrencilerle buluştu. 
Sait Gürsoy, Sait Gürsoy, "Çevrenizdeki insanların sizin sınav sonuçlarınızla ilgili kötü yorumlarını kulak ardı edin" dedi.

Sait Gürsoy, 'Başarıya Doğru'  adlı seminerinde üniversite adaylarına nasıl doğru tercih yapabileceklerini anlatan bir sunum yaptı. Sunumuna kendisini tanıtarak başlayan Gürsoy, eğitim alanında başarılarından ve kariyer hayatından bahsetti. Lise son sınıf öğrencilerinin çoğunluğunu oluşturduğu seminearde Gürsoy konuşmasına “Kocaeli’de ki öğrenciler çok bilinçli” diyerek başladı. Geçtiğimiz günlerde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) hakkında bilgiler veren ve sınav sonrası psikolojisiyle ilgili öğrencileri rahatlatan başarılı eğitimci, üniversite puanları hesaplama tablosundan da bahsetti.

“Üniversitenin Kapısını Çalın”                                                                                                            

 

Üniversiteye geçiş aşamasının ilk basamağı olan YGS’de bekledikleri kadar başarılı olamadıklarını düşünen öğrenciler için şu sözleri söyleyen Sait Gürsoy, “YGS’de lastiği patlayan adaylar, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)’nda birkaç net fazla yaparak durumu toparlayabilir. İpin ucu senin elinde” dedi. Üniversite okurken yapılan çift anadal ve yüksek lisansın iş dünyasına donanımlı olarak katılma yolundaki etkisinden bahseden Gürsoy,  ”Hayatta her zaman dikenli teller olacak. Her zaman düz yolda yürümeyeceksiniz, herkese güvenmeyin darmadağın olursunuz” diyerek gençlere tavsiyelerde bulundu. Üniversiteye başlamadan önce üniversite ve bölümle ilgili çok araştırma yapıp, iyi tercih yapmanın yolunun üniversitenin kapısını çalmaktan geçtiğini söyledi. Konuşmasının sonunda öğrencilere iyi dileklerde bulunan ve başarılar  dileyen Sait Gürsoy,  öğrencilerden büyük alkış aldı. 

Kategorisindeki diğer haberler

Kocaeli'de İlber Ortaylı'ya Yoğun İlgi

Kocaeli Yunus Emre Kültür Merkezi’nde “1.Dünya Savaşı ve Günümüz Perspektifinden Ortadoğu” konulu bir panel gerçekleştirildi. Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın katıldığı panel, &oum...

Daha Fazla Göster 02/03/2018 || 2022

İzmit'te ''Ailede İletişim'' Sohbeti

Ünlü Psikolog Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ve Sosyolog Yazar Polat Doğru'nun katılımıyla “Ailede İletişim Üzerine Bir Sohbet” söyleşisi düzenlendi. Etkinlikte aile içi iletişimin önemi ele alındı.

Daha Fazla Göster 20/02/2018 || 2019

Her 68 Çocuktan Biri ‘Otizmli’

Otizm, binlerce insanın hayatını etkileyen bir gelişimsel farklılık. Bu hastalık dünya üzerinde de yaygınlaşmaya devam ediyor. Otizm sadece çocukları değil onların ailesini de etkiliyor. Otizm hastası olan o çocuklardan bir...

Daha Fazla Göster 30/11/2017 || 2031

“Onunla Dünyaya Farklı Bakmayı Öğrendik”

Dünya Engelliler Günü'nde son olarak sözü doğuştan görme engelli olan 6 yaşındaki Duru'nun annesi Aysel Avşar'a bıraktık. Engelli bir çocuğa sahip olmanın hayatları üzerindeki etkisini bizimle pay...

Daha Fazla Göster 30/11/2017 || 2027

"Sessiz Dünyanın Sesi Olun"

Birleşmiş Milletler'in 1992 yılında aldığı karar ile 3 Aralık günü Dünya Engelliler Günü olarak anılmaya başladı. Biz de bu özel günde Kocaeli Halk Eğitim Merkezi'nde işitme engelli bireylerin sessizliği...

Daha Fazla Göster 29/11/2017 || 2018

Kocaeli Kitap Fuarı Yoğun İlgiyle Devam Ediyor

Yoğun ilginin yaşandığı 9. Kocaeli Kitap Fuarı, üçüncü gününde söyleşiler ve imza etkinlikleri ile devam ettti.  Günün ilk söyleşisinde Yazar Mevlana İdris ve Salih Zengin okurlarla bir araya geldi.

Daha Fazla Göster 15/05/2017 || 2017

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler