“İpin Ucu Senin Elinde”

 Kübra Topçuoğlu 23/03/2017 GÜNCEL/ RÖPORTAJ & SÖYLEŞİ 306
Sabah Gazetesi Eğitim Yazarı ve CNN Türk Program Yapımcısı Sait Gürsoy katıldığı Kocaeli Üniversite Tanıtım Günleri’nde liseli öğrencilerle buluştu. 
Sait Gürsoy, Sait Gürsoy, "Çevrenizdeki insanların sizin sınav sonuçlarınızla ilgili kötü yorumlarını kulak ardı edin" dedi.

Sait Gürsoy, 'Başarıya Doğru'  adlı seminerinde üniversite adaylarına nasıl doğru tercih yapabileceklerini anlatan bir sunum yaptı. Sunumuna kendisini tanıtarak başlayan Gürsoy, eğitim alanında başarılarından ve kariyer hayatından bahsetti. Lise son sınıf öğrencilerinin çoğunluğunu oluşturduğu seminearde Gürsoy konuşmasına “Kocaeli’de ki öğrenciler çok bilinçli” diyerek başladı. Geçtiğimiz günlerde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) hakkında bilgiler veren ve sınav sonrası psikolojisiyle ilgili öğrencileri rahatlatan başarılı eğitimci, üniversite puanları hesaplama tablosundan da bahsetti.

“Üniversitenin Kapısını Çalın”                                                                                                            

 

Üniversiteye geçiş aşamasının ilk basamağı olan YGS’de bekledikleri kadar başarılı olamadıklarını düşünen öğrenciler için şu sözleri söyleyen Sait Gürsoy, “YGS’de lastiği patlayan adaylar, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)’nda birkaç net fazla yaparak durumu toparlayabilir. İpin ucu senin elinde” dedi. Üniversite okurken yapılan çift anadal ve yüksek lisansın iş dünyasına donanımlı olarak katılma yolundaki etkisinden bahseden Gürsoy,  ”Hayatta her zaman dikenli teller olacak. Her zaman düz yolda yürümeyeceksiniz, herkese güvenmeyin darmadağın olursunuz” diyerek gençlere tavsiyelerde bulundu. Üniversiteye başlamadan önce üniversite ve bölümle ilgili çok araştırma yapıp, iyi tercih yapmanın yolunun üniversitenin kapısını çalmaktan geçtiğini söyledi. Konuşmasının sonunda öğrencilere iyi dileklerde bulunan ve başarılar  dileyen Sait Gürsoy,  öğrencilerden büyük alkış aldı. 

Kategorisindeki diğer haberler

Kocaeli Kitap Fuarı Yoğun İlgiyle Devam Ediyor

Yoğun ilginin yaşandığı 9. Kocaeli Kitap Fuarı, üçüncü gününde söyleşiler ve imza etkinlikleri ile devam ettti.  Günün ilk söyleşisinde Yazar Mevlana İdris ve Salih Zengin okurlarla bir araya geldi.

Daha Fazla Göster 15/05/2017 || 241

Üniversite Tercih Fuarı 2'nci Gününde

EKET Fuarcılık tarafından düzenlenen ve dün başlayan  ‘Kocaeli Üniversite Tercih Günleri’, Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde bugün de öğrencilere ve velilere kapılarını açtı.

Daha Fazla Göster 24/03/2017 || 280

“İpin Ucu Senin Elinde”

Sabah Gazetesi Eğitim Yazarı ve CNN Türk Program Yapımcısı Sait Gürsoy katıldığı Kocaeli Üniversite Tanıtım Günleri’nde liseli öğrencilerle buluştu. 

Daha Fazla Göster 23/03/2017 || 307

“Gazinin Onuru Madalyasıdır”

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıl dönümünde gazilerimizin hikayelerini merak ederek çıktık yola. Tabiki onları bir arada bulabileceğimiz ilk yerde Kocaeli Muharip Gaziler Derneği’nde bulduk kendimizi....

Daha Fazla Göster 18/03/2017 || 578

"Kadın İnsandır, Bizler İnsanoğlu"

  Kadının bir anlam ifade etmediği, ne kadar büyülü bir varlık olduğunun farkına varılmadığı bu çağda yaşıyor olmak belki de çoğumuz için en büyük kayıp. Ama şu bir gerçek ki ne kadar ez...

Daha Fazla Göster 08/03/2017 || 405

Erkek Masalarının Kadın Patronu

Son dönemde artan kadın cinayetleri, taciz ve tecavüz olayları umut kırıcı olsa da, kadınlar bir yerlerde hayata bağlanıyor, güçlü olduklarını her defasında gösteriyorlar. İzmit Yürüyüş Yolu'nda b...

Daha Fazla Göster 08/03/2017 || 491

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler