Vizyonda Bu Hafta

 Kübra Topçuoğlu 16/03/2017 GÜNCEL/ KÜLTÜR & SANAT 238
Bu hafta 7  film beyazperdede gösterime giriyor. Bugün vizyona girecek olan filmleri siz sinemaseverler için derledik.  
Kırmızı Kaplumbağa Kırmızı Kaplumbağa
Tatlım Tatlım Tatlım Tatlım
The Space Between Us The Space Between Us
Güzel ve Çirkin Güzel ve Çirkin
Ben Ölmeden Önce Ben Ölmeden Önce
Kuyu Kuyu
Aquarius Aquarius

 Kuyu

Yönetmen koltuğunda Serdar Bardakçı'nın oturduğu korku filmi, cesur bir küçük çocuğun okulda anlatılan korku hikayesinin üzerine gitmesinin ardından başından geçenleri konu alıyor. Senaryosunu Mehmet Beşik Çengelli'nin yazdığı filmin oyuncu kadrosunda Murat Ercanlı, Oğuzhan Yücel, Dilara Duman ve Neman Asgari bulunuyor. 

 Ben Ölmeden Önce 

Lauren Oliver'in gençlik romanından uyarlanan film tek bir günü defalarca yaşayan ve ölümüyle sonuçlanan Sam'in hikayesini konu alıyor. Yönetmenliğini Ry-Russo Young'ın yaptığı "Ben Ölmeden Önce" filminde başrolleri Elena Kampouris, Zoey Deutch, Jennifer Beals ve Alyssa Lynch paylaşıyor. 

 Güzel ve Çirkin 

Disney'in ünlü yapımı Güzel ve Çirkin sinemaya yeniden uyarlanıyor! Orjinal müziğe sadık kalınarak çekilen film genç ve güzel Belle'nin bir canavar kalesine hapsedilmesini, fakat kuledeki herkesle arkadaş olup, canavarın içindeki hassas kalbi ve gerçek prensi keşfetmesini konu alıyor. Filmin başrollerini Emma Watson ve Dan Stevens üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Bill Condon oturuyor. 

 The Space Between Us

Mars'ta koloni kurmak üzere yola çıkan ekipte bir kişinin hamile olduğunun anlaşılmasının ardından bir erkek bebek dünyaya gelir. 16 yaşına kadar Mars'ta büyüyen Gardner'in bünyesi dünyaya alışık değildir. Kendisine tahsis edilen alandan kaçmayı başaran genç, yeni tanıştığı kız arkadaşıyla maceralara atlayacaktır. Bilim-kurgu türündeki filmin yönetmen koltuğunda Peter Chelsom oturuyor. 

 Tatlım Tatlım

Senaristliğini ve yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan'ın yaptığı film aynı partide tanışan dört ayrı çiftin komediyle dolu hikayesini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Fatih Artman, Büşra Pekin, Aylin Kontante, Gupse Özay, Şebnem Bozoklu gibi bir çok yıldız bulunuyor. 

 Kırmızı Kaplumbağa

Belçika, Fransa ve Japonya ortak yapımı olan animasyon filmi, denizde yaşadığı kaza sonrasında kendisini ıssız bir adada bulan adamın hikayesini anlatıyor. Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Michael Dudok De Wit'in üstleniyor. 

 Aquarius

Cannes Film Festivali'nde yarışan film, "Aquarius" 60 yaşında hayata sıkı sıkı tutunan bir kadını ve yaşadığı toplumu göz önüne alıyor. Filmin oyunculuğunu Sonia Braga, İrandhir Santos yaparken senaristliğini ve yönetmenliğini Kleber Mendonça Filho yapıyor. 

 

Kategorisindeki diğer haberler

''Sevdiğiniz İşi Yapın''

Kocaeli Üniversitesinin kuruluşunun 25. Yıl Etkinlikleri Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde kutlanmaya devam ediyor. Etkinlikler kapsamında öğrencilerle buluşan ünlü karikatürist Selçuk Erdem, &oum...

Daha Fazla Göster 01/12/2017 || 80

İletişim Öğrencileri Mesleği Erbabından Dinledi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)  İletişim Fakültesi dört numaralı derslikte Doç. Dr. Mehmet Arslantepe öncülüğünde ‘Fotoğrafçılık’  etkinliği düzenlendi. Yönetmen ve ...

Daha Fazla Göster 29/11/2017 || 137

Kocaeli’de 29 Ekim Cumhuriyet Coşkusu

İzmit’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikle kutlandı. Etkinliğe Pera ve Pinhani konserleri damgasını vurdu. 

Daha Fazla Göster 31/10/2017 || 65

“Başarısız Oldum Ama Asla Pes Etmedim”

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Reklamcılık Bölümü tarafından düzenlenen ‘Fotoğraf Üzerine Her Şey’ adlı etkinlik Fotoğrafçı Salih Mülayim’in katılımı ile İletişim Fakültesi Derslik 8...

Daha Fazla Göster 30/10/2017 || 70

Gençlik Tutkusu Bookstagram

Hayatın hemen her alanının sanal ortamlara aktarılmaya başlandığı bu çağda kitaplar da bu akıma ayak uydurdu. Bookstagram Topluluğu tam da bu amaçla yola çıktı. Topluluk son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulam...

Daha Fazla Göster 09/10/2017 || 3054

Gaziantep Tanıtım Günleri Kocaeli’de Başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Gaziantep İl ve İlçe Dernekleri Federasyonu’nun birlikte düzenlediği  “Gaziantep Tanıtım Günleri”  Uluslararası Fuar Merkezi’nde 6 Ekim’de a...

Daha Fazla Göster 08/10/2017 || 177

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler