Vizyonda Bu Hafta

 Kübra Topçuoğlu 16/03/2017 GÜNCEL/ KÜLTÜR & SANAT 286
Bu hafta 7  film beyazperdede gösterime giriyor. Bugün vizyona girecek olan filmleri siz sinemaseverler için derledik.  
Kırmızı Kaplumbağa Kırmızı Kaplumbağa
Tatlım Tatlım Tatlım Tatlım
The Space Between Us The Space Between Us
Güzel ve Çirkin Güzel ve Çirkin
Ben Ölmeden Önce Ben Ölmeden Önce
Kuyu Kuyu
Aquarius Aquarius

 Kuyu

Yönetmen koltuğunda Serdar Bardakçı'nın oturduğu korku filmi, cesur bir küçük çocuğun okulda anlatılan korku hikayesinin üzerine gitmesinin ardından başından geçenleri konu alıyor. Senaryosunu Mehmet Beşik Çengelli'nin yazdığı filmin oyuncu kadrosunda Murat Ercanlı, Oğuzhan Yücel, Dilara Duman ve Neman Asgari bulunuyor. 

 Ben Ölmeden Önce 

Lauren Oliver'in gençlik romanından uyarlanan film tek bir günü defalarca yaşayan ve ölümüyle sonuçlanan Sam'in hikayesini konu alıyor. Yönetmenliğini Ry-Russo Young'ın yaptığı "Ben Ölmeden Önce" filminde başrolleri Elena Kampouris, Zoey Deutch, Jennifer Beals ve Alyssa Lynch paylaşıyor. 

 Güzel ve Çirkin 

Disney'in ünlü yapımı Güzel ve Çirkin sinemaya yeniden uyarlanıyor! Orjinal müziğe sadık kalınarak çekilen film genç ve güzel Belle'nin bir canavar kalesine hapsedilmesini, fakat kuledeki herkesle arkadaş olup, canavarın içindeki hassas kalbi ve gerçek prensi keşfetmesini konu alıyor. Filmin başrollerini Emma Watson ve Dan Stevens üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Bill Condon oturuyor. 

 The Space Between Us

Mars'ta koloni kurmak üzere yola çıkan ekipte bir kişinin hamile olduğunun anlaşılmasının ardından bir erkek bebek dünyaya gelir. 16 yaşına kadar Mars'ta büyüyen Gardner'in bünyesi dünyaya alışık değildir. Kendisine tahsis edilen alandan kaçmayı başaran genç, yeni tanıştığı kız arkadaşıyla maceralara atlayacaktır. Bilim-kurgu türündeki filmin yönetmen koltuğunda Peter Chelsom oturuyor. 

 Tatlım Tatlım

Senaristliğini ve yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan'ın yaptığı film aynı partide tanışan dört ayrı çiftin komediyle dolu hikayesini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Fatih Artman, Büşra Pekin, Aylin Kontante, Gupse Özay, Şebnem Bozoklu gibi bir çok yıldız bulunuyor. 

 Kırmızı Kaplumbağa

Belçika, Fransa ve Japonya ortak yapımı olan animasyon filmi, denizde yaşadığı kaza sonrasında kendisini ıssız bir adada bulan adamın hikayesini anlatıyor. Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Michael Dudok De Wit'in üstleniyor. 

 Aquarius

Cannes Film Festivali'nde yarışan film, "Aquarius" 60 yaşında hayata sıkı sıkı tutunan bir kadını ve yaşadığı toplumu göz önüne alıyor. Filmin oyunculuğunu Sonia Braga, İrandhir Santos yaparken senaristliğini ve yönetmenliğini Kleber Mendonça Filho yapıyor. 

 

Kategorisindeki diğer haberler

KOÜ'de Ruhu Doyuran Nağmelere Adım Adım

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) 12. Geleneksel Bahar Şenlikleri için Türk Sanat Müziği korosunun provaları devam ediyor. Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen provalar her yaştan ilgi gör...

Daha Fazla Göster 22/02/2018 || 5

''Duyguya Bırakılan Bestelerde Nota Gerekmez''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) 12. Geleneksel Bahar Konseri için “Türk Sanat Müziği Korosu” provaları başladı. Koro ekibi, Prof. Dr. Fazıl Özen öncülüğünde Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlık ...

Daha Fazla Göster 15/02/2018 || 171

Akademisyenler ve Tiyatroculardan Beyin Fırtınası

Toplum Ruh Sağlığı Geliştirme Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Coşkun ve Kocaeli Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Fatih Sevdi önderliğinde "Sanal Gerçeklik ve Sanat Üzerine" adlı söyleşi gerç...

Daha Fazla Göster 09/02/2018 || 91

Akademisyen ve Sanatçılar Sanal Gerçekliği Konuşacak

Daha Fazla Göster 06/02/2018 || 159

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisinin açılışı Seka Kağıt Müzesi’nde gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 131

''Sevdiğiniz İşi Yapın''

Kocaeli Üniversitesinin kuruluşunun 25. Yıl Etkinlikleri Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde kutlanmaya devam ediyor. Etkinlikler kapsamında öğrencilerle buluşan ünlü karikatürist Selçuk Erdem, &oum...

Daha Fazla Göster 01/12/2017 || 150

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler