KOÜ'de Teknolojinin Geleceği Konuşuldu

 Oğuzhan Eke 15/03/2017 GÜNCEL/ TEKNOLOJİ 256
Kocaeli Üniversitesi IEEE Kulübü tarafından düzenlen  '3. Sektör Günleri' isimli konferans Siemens, Aktif Grup Elektrik ve Festo şirketlerinden yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.
Ergün Çetin Ergün Çetin "Eskiden büyük balık küçük balığı yerdi, artık hızlı balık yavaş balığı yiyor."
Muzaffer Nafiz Burdurlu, Muzaffer Nafiz Burdurlu, " Her şeyden önce mezun olduktan sonra ben her şeyi biliyorum havasına girmeyin" diye konuştu.
Cem Güler Cem Güler
Doğan Ercan Doğan Ercan

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğin açılış konuşması Prof. Dr. Nurettin Abut tarafından yapıldı. Etkinliğin ilk konuğu  Siemens yetkilisi Ergün Çetin oldu. Çetin, firma ve Endüstri 4.0 hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Teknoloji ve gelişen sistemlerden bahseden Çetin “2020 yılında 28 milyar cihazın internete bağlanması bekleniyor, dünya nüfusunun ise 7.7 milyar civarında olacağı tahmin ediliyor. Bu da demektir ki evimizdeki buzdolabı bile internete bağlanacak” diye konuştu.

  Etkinliğin devamında ise Aktif Grup Temsilcileri Muzaffer Nafiz Burdurlu ve Cem Güler kürsüye geldi. İlk olarak konuşan Burdurlu, şirketten ve şirketin üretimini yaptığı cihazlardan bahsetti. Ayrıca Burdurlu, “İyi bir mühendis olmak için ilk önce iyi bir tekniysen olmalısınız” dedi. Aktif Grup adına Burdurlu'dan sonra konuşmaya devam eden Güler, ‘Smart Grid’ ve ‘Enerji İzleme Sistemleri’ üstüne konuştu. Ayrıca Güler kendisi için mühendisin, olmuş bir sorunu çözen değil, sorun meydana gelmeden  önce onu engelleyen kişi olduğunu belirtti.

  Konferansın son konuşmacısı olarak  Festo Yetkilisi Doğan Ercan konuk oldu. Firmasının dünyada ‘Endüstri 4.0’ kullanan dört firmadan biri olduğunu dile getirdi. Firma tanıtımının ardından ‘Endüstri 4.0’ hakkında “Bir gömleği 42 beden alacaksınız ama düğmesi kapanmayacak, 44 beden istediğinizde ise çok bol gelecek, işte ‘Endüstri 4.0’ 43 bedenin size saniyeler içinde gelmesini sağlayacak” şeklinde örnek verdi.

 Katılımcılara, konuşmalarının sonunda plaket takdim edildi. Etkinlik 16 Mart Perşembe ikinci günü ile devam edecek.

Kategorisindeki diğer haberler

Teknolojinin Yeni Boyutu : Bulut Sistemi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Bilgisayar Mühendisliği’nin düzenlediği “Bulut Bilişim ve Büyük Veri Araştırma Labratuarı” isimli etkinliik, Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 21/03/2017 || 225

KOÜ'de Teknolojinin Geleceği Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi IEEE Kulübü tarafından düzenlen  '3. Sektör Günleri' isimli konferans Siemens, Aktif Grup Elektrik ve Festo şirketlerinden yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 15/03/2017 || 257

Mühendisliğin ve Sağlığın Birleşimi 'Biyomedikal'

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda IEEE kulübü’nün düzenlediği “Biyomedikal Mühendisliği Sistemleri ve Teknoloji” konulu iki gün sürecek olan seminer bugün b...

Daha Fazla Göster 13/03/2017 || 144

“Siber Güvenlik Uzmanları Yetiştirilmeli“

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) IEEF5 Öğrenci Topluluğu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, ‘Siber Güvenliği ve Uygulamalı Bilgi Güvenliği’ etkinliği Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/10/2016 || 301

“Siz Hem İşletmeci Hem de Bakımcısınız”

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından düzenlenen, 'Enerji Yönetimi ve Enerji Verimliliği' adlı konferans, bugün Hayat Kimya Elektrik Elektronik Mühendisi Engin Albayrak ve Hayat Kimya Enerji Üretim Şefi Serbay Tarakçı'n...

Daha Fazla Göster 22/12/2015 || 652

4G Haberleşme Sistemleri

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı tarafından, ‘4G Haberleşme Sistemleri’ adlı etkinlik bugün gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 07/12/2015 || 471

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler