KOÜ'deTıp Bayramı Coşkuyla Kutlandı

 Pınar Şahin 14/03/2017 GÜNCEL/ SAĞLIK 247
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)'nde 14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlik bugün KOÜ Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda  gerçekleştirildi.
KOcaeli Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü doktorların 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı. KOcaeli Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü doktorların 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı.
Kocaeli Tabipler Birliği Başkanı Prof. Dr. Aynur Karadeniz Kocaeli Tabipler Birliği Başkanı Prof. Dr. Aynur Karadeniz

KOÜ Tıp Fakültesi konferans salonunda düzenlenen törene KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,  İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, Kocaeli Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Aynur Karadenizli, akademisyenler, hekimler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan etkinlik, KOÜ Tıp Fakültesi'nde öğrenim görmekte olan Amina Majeno Bosna'nın konuşması ile devam etti. Kocaeli'ye tıp öğrenimi görmek için geldiğini belirten Bosna, Kocaeli Üniversitesi'nde öğrenim görmenin bir ayrıcalık olduğunu söyledi. Hocalarının çok yardımsever olduğunu belirten Bosna, ‘’Türkiye’ye geldiğimde bavuluma hayallerimi sığdırıp geldim ve şuan bulunduğum konumdan çok mutluyum’’ dedi. Bosna, hocalarının ve arkadaşlarının tıp bayramını kutladığını belirterek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra konuşmayı devralan Kocaeli Tabipler Birliği Başkanı Prof. Dr. Aynur Karadeniz, konuşmasında tıp bayramının geçmişinden bahsederken, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına teşekkür etti. Günümüz hastanelerinin durumuna değinen Prof. Dr. Karadeniz, "Sağlıklı insan, yalnızca bedensel olarak değil ruhsal olarak da sağlıklı olabilmeli ki sağlıklı toplumlar yetişsin" dedi. Günümüzde hastanelerin bir ticarethane olduğundan yakınan Prof. Dr. Karadeniz, gereksiz ilaç kullanımı, hasta tedavi süreleri konusunda düzenlemeler yapılması gerektiğini kaydederek, sözü İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'a devretti.

Sözlerine hekimler ve hastalar arasındaki olması gereken saygı ve sevgiye değinerek başlayan Dr. Doğan, doktorluğun, dünyanın en zor mesleklerinden olduğunu, bu meslek için çok fazla fedakarlık yapılması gerektiğinin altını çizdi. Kendi meslek anılarını anlatan Dr. Doğan, zamanın şartlarının daha kötü olduğunu şimdiki gençlerin daha şanslı olduğunu kaydetti.

Sözü devralan Rektör Prof. Dr. Hülagü, "Hekimlerin her zaman güzel işler yapacağına inanıyoruz ve KOÜ Tıp Fakültesi olarak bizde üzerimize düşen görevi yapacağız" dedi.

Son olarak konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Yerel yönetimler olarak sağlığa önem veriyoruz. Gerek KOÜ Hastanesi gerek Kocaeli’de ki diğer hastaneler olsun hepsiyle anlaşma ve yardımlaşma içerisindeyiz" diye konuştu.

Konuşmacıların ardından doktor ve akademisyenlere plaket takdim edilmesiyle etkinli son buldu.

Kategorisindeki diğer haberler

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 23

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 30

Diyabetli Çocuklar Futbol Efsanelerine Karşı

Geçtiğimiz hafta İstanbul'da Diyabetli Çocuklar Futbol Turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvaya A Milli Futbol Takımı eski teknik direktörü Oğuz Çetin, eski A Milli futbolcu Nihat Kahveci ve spor gazeteciliğinin u...

Daha Fazla Göster 02/12/2017 || 105

Önce Su ve Sabun Sonra Hayata Dokun!

Kocaeli Üniversitesi  (KOÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde dün 5 Mayıs Dünya El Hijyeni kapsamında  ‘Önce su Sonra Hayata Dokun’  etkinliği düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 05/05/2017 || 388

14. Ulusal Hepatogastroenteroloji Kongresi Başladı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), bünyesinde yer verdiği bilimsel çalışmalarla ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Ulusal Cerrahi Derneği ve Avrasya Grubu ortaklığında düzenlenen ve 8 Nisan'a kadar sürdür&uu...

Daha Fazla Göster 06/04/2017 || 467

"Ya Sultanahmet'e ya da Karacaahmet'e"

Kocaeli üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi'nde düzenlenen 'Hasta ve Hasta Yakınları İle Çalışanlar Arasında İletişim Kuralları' adlı bir seminer düzenlendi. Etkinliğe konuk olarak  Prof. Dr. Bülen...

Daha Fazla Göster 05/04/2017 || 312

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler