Lösemi Hastası'ndan Tıp Bayramı Mesajı

 ONUR GÜDEN 14/03/2017 GÜNCEL/ SAĞLIK 2019
14 Mart Tıp Bayramı ya da Tıp Haftası denildiğinde ilk olarak sağlık çalışanları gelir akıllara. Oysa sağlık alanında doktorların yanı sıra sürekli onlarla olan, 'olmak zorunda kalan' bir de hasta grubu var. Yani doktorların hiç tanımadığı, bilmediği ama iyi olmaları için ellerinden geleni yaptıkları insanlar. İşte o tanınmayan insanlardan biri de İbrahim...
"Ülkemiz doktorları aldıkları başarılı bir lisans eğitimden sonra karakterlerinde bulunan yardımseverlik duygusu ile bütünleşerek hastalara umut oluyorlar."

Belki de hayattaki en zor mesleklerden birisi doktorluk. Amaçları tanımadıkları, bilmedikleri insanların hayatlarını kurtarmak. Hangimiz tanımadığımız insanlar için büyük mücadeleler veririz, o insanların dertlerini dert edinip iyi olması için çabalarız ki. Bugün bu çabayı sonuna kadar veren insanların yani doktorların günü. Biz de bugünü onların en yakınına 'lösemiyle mücadele eden bir çocuk hastaya' sorduk. 

Onlar, Abim ve Ablam Gibi Oldular

İbrahim İmamoğlu 12 yaşında lösemi hastası olduğunu öğrendi. O günden sonra hayatı tamamıyla değişti. İbrahim hayatının çoğunu hastanelerde geçirdi. İki senelik çok yoğun bir kemoterapi sürcinden geçti. Hatta yaşama şansı yüzde 30'a kadar düştü. Ve eminiz ki o, her gününü stress içinde geçiren bir doktoru en iyi gözlemleyenlerden biri. İşte bu yüzden biz susalım o anlatsın.

 

 "Doktoru doktor  yapan şey, bilgisinden çok insanlarla olan iletişimi, yardımsever oluşudur benim için.  Bizim doktorlarımız da gerek alanlarındaki bilgi birikimleri gerekse insan sevgileri ile yurtiçi ve yurtdışında birçok başarıya imza atarken hastalar için umut oluyorlar. Ben 11 yaşından itibaren tedavi gördüğümden bugüne kadar birçok doktorla tanıştım. Hepsi kısa bir zaman sonra bana abla, abi gibi oldu.  Bu süre içerisinde pek çok Tıp Bayramı’na şahit oldum. Yapılan etkinliklerde bizler de hemotoloji bölümünde bulunan sağlıkçılarımızın bayramlarını kutlayarak küçük hediyeler vermiştik. Aslında bizim onlara en güzel hediyemiz yüzlerimizde açan gülücüklerdi.  Her daim yanımızda olup elimizden tuttular, hepsine minnettarım."

Kategorisindeki diğer haberler

KOÜ'de Tıp Bayramı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi'nin düzenlemiş olduğu Tıp Bayramı etkinliği, Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 2040

Kanserde Erken Tanı Hayat Kurtarır

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi 212 no’lu salonda “Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” hakkında bir konferans gerçekleştirildi. Konuşmacı olarak KOÜ mezunu Ebe Figen Başka...

Daha Fazla Göster 27/02/2018 || 2021

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 2040

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 2020

Diyabetli Çocuklar Futbol Efsanelerine Karşı

Geçtiğimiz hafta İstanbul'da Diyabetli Çocuklar Futbol Turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvaya A Milli Futbol Takımı eski teknik direktörü Oğuz Çetin, eski A Milli futbolcu Nihat Kahveci ve spor gazeteciliğinin u...

Daha Fazla Göster 02/12/2017 || 2036

Önce Su ve Sabun Sonra Hayata Dokun!

Kocaeli Üniversitesi  (KOÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde dün 5 Mayıs Dünya El Hijyeni kapsamında  ‘Önce su Sonra Hayata Dokun’  etkinliği düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 05/05/2017 || 2034

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler