Mühendisliğin ve Sağlığın Birleşimi 'Biyomedikal'

 Kübra Topçuoğlu 13/03/2017 GÜNCEL/ TEKNOLOJİ 144
Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda IEEE kulübü’nün düzenlediği “Biyomedikal Mühendisliği Sistemleri ve Teknoloji” konulu iki gün sürecek olan seminer bugün başladı.
Prof. Dr. Özcan Gündoğdu Prof. Dr. Özcan Gündoğdu
Medtronic Kıdemli İnsan Kaynakları Uzmanı Gonca Hızarcı ve iş arkadaşları firmalarını anlattı. Medtronic Kıdemli İnsan Kaynakları Uzmanı Gonca Hızarcı ve iş arkadaşları firmalarını anlattı.
Doç. Dr. Selçuk Tunalı Doç. Dr. Selçuk Tunalı

Seminerin açılış konuşmasını Prof. Dr. Özcan Gündoğdu yaptı. Gündaoğdu konuşmasına  etkinliğe katılan konuklara teşekkür ederek başladı. Öğrencilere düzenlenen bu etkinliklerin kendileri için büyük fırsat olduğunu, iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi. Etkinliği düzenleyen kulübün öğrencilerine teşekkürü ile konuşmasına devam etti.

Etkinliğe ilk olarak Bayer Pharma İlaç Bölümü Ülke Müdürü Oğuz Mülazımoğlu katıldı. “İş Kariyerinde Hedeflere Ulaşmak ve Zirveye Çıkmak” konulu sunumu ile konuşmasına başlayan Mülazımoğlu önce kendisini tanıttı, eğitim hayatından bahsetti. İlk kazandığı okul tıp fakültesi iken daha sonra işletme bölümüne  geçişine değinen Mülazımoğlu, kariyerinden sonra çalıştığı Bayern firmasını tanıttı. İlaç, tarım ve sağlık alanında kullanıldığını ve gelişmekte olduğunu söyleyenMülazımoğlu, konuşmasının sonlarına doğru kendisini dinleyen gençlere tavsiyeler verdi. Mülazımoğlu, “Bulunduğunuz okul, fakülte, bölüm ne olursa olsun siz en iyisini yapacaksınız. Burası Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri, sizlerde pırıl pırılsınız. Kendinizi geliştirme konusunda kime size yardım edemez. Siz yapmalısınız” dedi.

İkinci konuşmacı olarak Siemens Healtcare Müşteri Hizmetleri Sorumlusu Gürdal Şahin seminere katıldı. Kendisini tanıtan Şahin, mesleki hayatından bahsetti.  Siemens ürünlerinin sağlık alanında önemli gelişmelere imza attığını vurgulayan  Şahin, hazırladığı sunumda çalışma ortamlarını katılımcılara gösterdi.  Görüntü kalitelerinin yüksek olmasından dolayı röntgen, ultrason ve tomografi alanında çok fazla tercih edildiklerini söyleyen Şahin, “Karaman’a ilk anjiyo makinesini bizler götürdük” dedi.  Katılımcıların sorularını yanıtlayarak konuşmasını sonlandırdı.

Etkinliğin üçüncü oturumuna konuşmacı olarak Medtronic Kıdemli İnsan Kaynakları Uzmanı Gonca Hızarcı ve iş arkadaşları katıldı. Hızarcı, Medtronic firmasının tarihsel girişiminden bahsederek konuşmasına başladı. Hızaarcı, “Firmamız küçük bir kurum olarak iş hayatına başladı ama şu güne baktığımız zaman 155 ülkede faaliyet gösteriyoruz, 88 bin çalışanımız bulunmakta” dedi. Tıbbi hizmet alanında lider bir kuruluş olduklarından bahseden Hızarcı, “Dünya çapında tedavi yöntemlerimiz sıklıkla kullanılmakta, her iki saniyede bir, herhangi bir hastaya iyi geliyoruz” dedi. Firmalarının staj konusunda üniversite öğrencilerine büyük önem verdiğini belirten Gonca Hızarcı ve iş arkadaşları katılımcılardan sorular alarak konuşmalarını bitirdi.

Plastinasyon: Ölümsüz Kadavralar

Etkinliğin son konuşmacısı olarak konuşmasına başlayan Doç. Dr. Selçuk Tunalı  Plastinasyon hakkında bilgiler verdi. Vücuttan çıkarılan sıvı ve yağların yerine likit plastik konularak kadavraların sertleştirilmesine plastinasyon denildiğini söyleyen Tunalı, “Plastinasyon bir mumyalama değil, plastinasyon çok daha farklı bir şey” dedi. Katılımcılardan sorular alarak konuşmasını bitirdi. 

Kategorisindeki diğer haberler

Teknolojinin Yeni Boyutu : Bulut Sistemi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Bilgisayar Mühendisliği’nin düzenlediği “Bulut Bilişim ve Büyük Veri Araştırma Labratuarı” isimli etkinliik, Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 21/03/2017 || 225

KOÜ'de Teknolojinin Geleceği Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi IEEE Kulübü tarafından düzenlen  '3. Sektör Günleri' isimli konferans Siemens, Aktif Grup Elektrik ve Festo şirketlerinden yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 15/03/2017 || 257

Mühendisliğin ve Sağlığın Birleşimi 'Biyomedikal'

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda IEEE kulübü’nün düzenlediği “Biyomedikal Mühendisliği Sistemleri ve Teknoloji” konulu iki gün sürecek olan seminer bugün b...

Daha Fazla Göster 13/03/2017 || 145

“Siber Güvenlik Uzmanları Yetiştirilmeli“

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) IEEF5 Öğrenci Topluluğu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, ‘Siber Güvenliği ve Uygulamalı Bilgi Güvenliği’ etkinliği Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/10/2016 || 301

“Siz Hem İşletmeci Hem de Bakımcısınız”

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından düzenlenen, 'Enerji Yönetimi ve Enerji Verimliliği' adlı konferans, bugün Hayat Kimya Elektrik Elektronik Mühendisi Engin Albayrak ve Hayat Kimya Enerji Üretim Şefi Serbay Tarakçı'n...

Daha Fazla Göster 22/12/2015 || 653

4G Haberleşme Sistemleri

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı tarafından, ‘4G Haberleşme Sistemleri’ adlı etkinlik bugün gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 07/12/2015 || 471

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler