Hayat Tecrübelerle İlerler

 BURCU AKTAŞ 10/03/2017 GÜNCEL/ EĞİTİM 246
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen 'Kale Dönüşüm Programı', 2. gününde de birçok konuğu öğrencilerle bir araya getirdi. 
Metin Saygın ve Veysel Zaloğlu doğaçlama dublajlarıyla güldürdü. Metin Saygın ve Veysel Zaloğlu doğaçlama dublajlarıyla güldürdü.
Yunus Emre Berk keyifli anlatımıyla öğrencilerin beğenisi aldı. Yunus Emre Berk keyifli anlatımıyla öğrencilerin beğenisi aldı.
Metin Saygın ve Veysel Zaloğlu'na katılımlarından dolayı hediyeleri verildi. Metin Saygın ve Veysel Zaloğlu'na katılımlarından dolayı hediyeleri verildi.

 Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kongre Merkezi’nde yapılan konferansın bugün ki konukları arasında Stajım.set CEO’su Emre Aykan, OpenFab Coordinator  Erdem İnanç ve Technical  Sales Leader/IBM Murat Koncuk, Avukat Yunus Emre Berk, Veysel Zaloğlu ve Metin Saygın yer aldı.

Konferansın ilk konuşmacısı olan Stajım.net CEO’su Emre Aykan, ‘Profesyonelliğe Adım Adım’ başlığı altında dinleyicilere kendilerini nasıl geliştirmeleri konusundabilgiler vererek önerilerde bulundu.

İkinci konuşmacı olarak söz alan OpenFab Kordinatörü Erdem İnanç,   3D Yazıcı Eğitimi adlı sunumunu ile katılımcılara 3D yazıcılar hakkında bilgiler verdi. 3D yazıcıların yagınlaştığını belirten İnanç, “Günümüzde her yerde 3D diye bahsedilen şeyin asıl tanımı: Katmanlı imalat teknolojisi ve günlük hayatta kullandığımız teknolojiden daha basit” diye konuşarak 3D yazıcısının kolaylıklarından bahsetti. Girişimci Maker, “3D yazıcısının asıl görevi ihtiyaç anında üretimin yolunu açmasıdır. Bu yüzden ileride bu sektörde bir iş yapmak istiyorsanız problemleri çözebileceğiniz işler yapın” dedi.

“Biz Dataları Konuşur Hale Getiriyoruz”

Konferansın diğer bir konuşmacısı olan Technical Sales Leader/IBMSatış Lideri Murat Koncuk ise ‘Dönüşüm Sınırı’ konulu konuşmasını gerçekleştirdi. Endüstri’nin gelişim sürecinden bahsederek konuşmasına başlayanKoncuk, "Yaklaşık 16 yıl önce makinalardan belli datalar alıyorduk. Bunlar telefonlardan, insanlardan da geliyorlardı. Ama bu datalar sadece makinalarla konuşuyor haldelerdi. Fakat Endüstri artık öyle bir yere geldi ki gelen datalar hakkınızda çıkarımlarda bulunuyor. Bugün sosyal medya ve mecralarda yaptığımız her etkileşim veya paylaşım hayatımızı ortaya çıkartıyor. Pazarlama şirketleri bu dataları analiz ederek bize ulaşıyor ve bize satabilecekleri ürünlerden bahsediyor. Biz dataları alıp konuşur hale getiriyoruz” dedi.

“Hedef Değil Hayal Olun”

Teknoloji Hukuku konusu hakkında söz alan Yunus Emre Berk, “Her şey dijitalleşiyor ve bunun dışında kalmamamız gerekiyor. Güzel şeyler hayal edin ve peşinden koşun. İş hayatı çok yorucu ve rekabetli. Bu yüzden ne istediğinizi bilin ve hayal edin” diye belirtti.

Daha sonra sahneye hepimizin sosyal medya hesaplarından Meksikalı yada Erzurumlu  replikleriyle tanıdığımız Veysel Zaloğlu ve Metin Saygın konuşmayı devraldı. Söyleşiyi eğlenceli hale getirerek doğaçlama dublajlar yapıldı. Sosyalleşmenin avantajlarının ve dezavantajlarının konuşulmasıyla konuşmalarına son erdiler. Konuklara hediyelerinin taktim edilmesiyle etkinlik son buldu.

Kategorisindeki diğer haberler

Gençler Kendini Bulma Yollarını Ertan Beceren'le Öğrendi

 İlim Yayma Cemiyeti tarafından Uluslararası Gençlik Merkezi'nde "Senden ne olur?"  adlı etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yardımcı Doç. Dr...

Daha Fazla Göster 13/10/2017 || 342

KOÜ İletişimde Hocalar ve Öğrenciler Bir Araya Geldi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Tanıtım ve Tanışma Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte fakülte hocaları ve öğrenciler bir araya geldi...

Daha Fazla Göster 12/10/2017 || 499

KOÜ ve İstanbul Ayvansaray Üniversitesi'nden Uluslararası Kongre

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi ortaklığında 2. Uluslararası İletişim Bilimi ve Medya Araştırmaları Kongresi (ICSMSC) düzenleniyor. Kongre 1-4 Kasım tarihleri arasında İ...

Daha Fazla Göster 03/10/2017 || 129

"Her İnsanın Bir Potansiyeli Var"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Türkiye İktisadi ve Ticari İlimler Talebeleri Staj Komitesinin (AIESEC) tanıtım etkinliği Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 28/09/2017 || 329

KOÜ Kültür Evi’nde Kültür ve Medya Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Kültür Evi’nde düzenlenen, ‘Popüler Kültür, Medya ve Kimlik’ isimli seminer KOÜ Basın Halkla İlişkiler Müdürü aynı zamanda KOÜ İletişim Fakü...

Daha Fazla Göster 10/05/2017 || 325

Genç Beyinler Siber Zorbalığa Dur Diyecek

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Baştürk Akça, Seymen Koleji’nde düzenlenen 'Siber Zorbalık' konulu seminerde minik internet kullanıcılarıyla bu...

Daha Fazla Göster 24/04/2017 || 417

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler