Hayat Tecrübelerle İlerler

 BURCU AKTAŞ 10/03/2017 GÜNCEL/ EĞİTİM 292
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen 'Kale Dönüşüm Programı', 2. gününde de birçok konuğu öğrencilerle bir araya getirdi. 
Metin Saygın ve Veysel Zaloğlu doğaçlama dublajlarıyla güldürdü. Metin Saygın ve Veysel Zaloğlu doğaçlama dublajlarıyla güldürdü.
Yunus Emre Berk keyifli anlatımıyla öğrencilerin beğenisi aldı. Yunus Emre Berk keyifli anlatımıyla öğrencilerin beğenisi aldı.
Metin Saygın ve Veysel Zaloğlu'na katılımlarından dolayı hediyeleri verildi. Metin Saygın ve Veysel Zaloğlu'na katılımlarından dolayı hediyeleri verildi.

 Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kongre Merkezi’nde yapılan konferansın bugün ki konukları arasında Stajım.set CEO’su Emre Aykan, OpenFab Coordinator  Erdem İnanç ve Technical  Sales Leader/IBM Murat Koncuk, Avukat Yunus Emre Berk, Veysel Zaloğlu ve Metin Saygın yer aldı.

Konferansın ilk konuşmacısı olan Stajım.net CEO’su Emre Aykan, ‘Profesyonelliğe Adım Adım’ başlığı altında dinleyicilere kendilerini nasıl geliştirmeleri konusundabilgiler vererek önerilerde bulundu.

İkinci konuşmacı olarak söz alan OpenFab Kordinatörü Erdem İnanç,   3D Yazıcı Eğitimi adlı sunumunu ile katılımcılara 3D yazıcılar hakkında bilgiler verdi. 3D yazıcıların yagınlaştığını belirten İnanç, “Günümüzde her yerde 3D diye bahsedilen şeyin asıl tanımı: Katmanlı imalat teknolojisi ve günlük hayatta kullandığımız teknolojiden daha basit” diye konuşarak 3D yazıcısının kolaylıklarından bahsetti. Girişimci Maker, “3D yazıcısının asıl görevi ihtiyaç anında üretimin yolunu açmasıdır. Bu yüzden ileride bu sektörde bir iş yapmak istiyorsanız problemleri çözebileceğiniz işler yapın” dedi.

“Biz Dataları Konuşur Hale Getiriyoruz”

Konferansın diğer bir konuşmacısı olan Technical Sales Leader/IBMSatış Lideri Murat Koncuk ise ‘Dönüşüm Sınırı’ konulu konuşmasını gerçekleştirdi. Endüstri’nin gelişim sürecinden bahsederek konuşmasına başlayanKoncuk, "Yaklaşık 16 yıl önce makinalardan belli datalar alıyorduk. Bunlar telefonlardan, insanlardan da geliyorlardı. Ama bu datalar sadece makinalarla konuşuyor haldelerdi. Fakat Endüstri artık öyle bir yere geldi ki gelen datalar hakkınızda çıkarımlarda bulunuyor. Bugün sosyal medya ve mecralarda yaptığımız her etkileşim veya paylaşım hayatımızı ortaya çıkartıyor. Pazarlama şirketleri bu dataları analiz ederek bize ulaşıyor ve bize satabilecekleri ürünlerden bahsediyor. Biz dataları alıp konuşur hale getiriyoruz” dedi.

“Hedef Değil Hayal Olun”

Teknoloji Hukuku konusu hakkında söz alan Yunus Emre Berk, “Her şey dijitalleşiyor ve bunun dışında kalmamamız gerekiyor. Güzel şeyler hayal edin ve peşinden koşun. İş hayatı çok yorucu ve rekabetli. Bu yüzden ne istediğinizi bilin ve hayal edin” diye belirtti.

Daha sonra sahneye hepimizin sosyal medya hesaplarından Meksikalı yada Erzurumlu  replikleriyle tanıdığımız Veysel Zaloğlu ve Metin Saygın konuşmayı devraldı. Söyleşiyi eğlenceli hale getirerek doğaçlama dublajlar yapıldı. Sosyalleşmenin avantajlarının ve dezavantajlarının konuşulmasıyla konuşmalarına son erdiler. Konuklara hediyelerinin taktim edilmesiyle etkinlik son buldu.

Kategorisindeki diğer haberler

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 34

Öğretmen Adayları 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Prof. Dr. Sedat Sever’le Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda Eğitim Fakültesi tarafından ‘Çocuk Okur Büyük Düşünür’ semineri gerçekleştirildi. Seminerd...

Daha Fazla Göster 24/11/2017 || 52

Öğretmen Öğrencilerine İlham Olabilendir

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde emekli öğretmen Hayri Bostan ile hayat hikayesi ve eğitim üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Hayri Bostan’ın öğretmenlik macerası okumak için evden ka...

Daha Fazla Göster 24/11/2017 || 117

''Öğretmenlik Hayata Pozitif Bakmamı Sağlıyor''

Her dönemin en kutsal mesleği olarak kabul edilen öğretmenlik, aynı zamanda yeni neslin başarısı ve gelecek günlerin aydınlığı adına gençliğe katkısı en fazla olan meslek gruplarındandır. 24 Kasım Öğretmenler Gü...

Daha Fazla Göster 23/11/2017 || 57

Bir Öğretmenin Gözünden Eğitim

 “Cumhuriyet sizden "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller ister.” Mustafa Kemal Atatürk   Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlerimize ar...

Daha Fazla Göster 23/11/2017 || 181

''Öğretmenlik En Doğru Tercihim''

24 Kasım Öğretmenler Günü gibi özel bir günde öğretmenlik mesleği ve eğitim ile ilgili sorularımızı akademisyen olarak görev yapan Dilek Işıkhan'a yönelttik. Işıkhan, mesleğinin tarifini yaparken&nb...

Daha Fazla Göster 23/11/2017 || 66

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler