Hayat Tecrübelerle İlerler

 BURCU AKTAŞ 10/03/2017 GÜNCEL/ EĞİTİM 397
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen 'Kale Dönüşüm Programı', 2. gününde de birçok konuğu öğrencilerle bir araya getirdi. 
Metin Saygın ve Veysel Zaloğlu doğaçlama dublajlarıyla güldürdü. Metin Saygın ve Veysel Zaloğlu doğaçlama dublajlarıyla güldürdü.
Yunus Emre Berk keyifli anlatımıyla öğrencilerin beğenisi aldı. Yunus Emre Berk keyifli anlatımıyla öğrencilerin beğenisi aldı.
Metin Saygın ve Veysel Zaloğlu'na katılımlarından dolayı hediyeleri verildi. Metin Saygın ve Veysel Zaloğlu'na katılımlarından dolayı hediyeleri verildi.

 Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kongre Merkezi’nde yapılan konferansın bugün ki konukları arasında Stajım.set CEO’su Emre Aykan, OpenFab Coordinator  Erdem İnanç ve Technical  Sales Leader/IBM Murat Koncuk, Avukat Yunus Emre Berk, Veysel Zaloğlu ve Metin Saygın yer aldı.

Konferansın ilk konuşmacısı olan Stajım.net CEO’su Emre Aykan, ‘Profesyonelliğe Adım Adım’ başlığı altında dinleyicilere kendilerini nasıl geliştirmeleri konusundabilgiler vererek önerilerde bulundu.

İkinci konuşmacı olarak söz alan OpenFab Kordinatörü Erdem İnanç,   3D Yazıcı Eğitimi adlı sunumunu ile katılımcılara 3D yazıcılar hakkında bilgiler verdi. 3D yazıcıların yagınlaştığını belirten İnanç, “Günümüzde her yerde 3D diye bahsedilen şeyin asıl tanımı: Katmanlı imalat teknolojisi ve günlük hayatta kullandığımız teknolojiden daha basit” diye konuşarak 3D yazıcısının kolaylıklarından bahsetti. Girişimci Maker, “3D yazıcısının asıl görevi ihtiyaç anında üretimin yolunu açmasıdır. Bu yüzden ileride bu sektörde bir iş yapmak istiyorsanız problemleri çözebileceğiniz işler yapın” dedi.

“Biz Dataları Konuşur Hale Getiriyoruz”

Konferansın diğer bir konuşmacısı olan Technical Sales Leader/IBMSatış Lideri Murat Koncuk ise ‘Dönüşüm Sınırı’ konulu konuşmasını gerçekleştirdi. Endüstri’nin gelişim sürecinden bahsederek konuşmasına başlayanKoncuk, "Yaklaşık 16 yıl önce makinalardan belli datalar alıyorduk. Bunlar telefonlardan, insanlardan da geliyorlardı. Ama bu datalar sadece makinalarla konuşuyor haldelerdi. Fakat Endüstri artık öyle bir yere geldi ki gelen datalar hakkınızda çıkarımlarda bulunuyor. Bugün sosyal medya ve mecralarda yaptığımız her etkileşim veya paylaşım hayatımızı ortaya çıkartıyor. Pazarlama şirketleri bu dataları analiz ederek bize ulaşıyor ve bize satabilecekleri ürünlerden bahsediyor. Biz dataları alıp konuşur hale getiriyoruz” dedi.

“Hedef Değil Hayal Olun”

Teknoloji Hukuku konusu hakkında söz alan Yunus Emre Berk, “Her şey dijitalleşiyor ve bunun dışında kalmamamız gerekiyor. Güzel şeyler hayal edin ve peşinden koşun. İş hayatı çok yorucu ve rekabetli. Bu yüzden ne istediğinizi bilin ve hayal edin” diye belirtti.

Daha sonra sahneye hepimizin sosyal medya hesaplarından Meksikalı yada Erzurumlu  replikleriyle tanıdığımız Veysel Zaloğlu ve Metin Saygın konuşmayı devraldı. Söyleşiyi eğlenceli hale getirerek doğaçlama dublajlar yapıldı. Sosyalleşmenin avantajlarının ve dezavantajlarının konuşulmasıyla konuşmalarına son erdiler. Konuklara hediyelerinin taktim edilmesiyle etkinlik son buldu.

Kategorisindeki diğer haberler

Geçmişten Günümüze Öğretmen Okulları

 Koceli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda 16 Mart Öğretmen Okullarının 170'inci yıldönümünde anma programı gerçekleştirildi. Etkinliğe  ko...

Daha Fazla Göster 16/03/2018 || 25

'Gazeteciler Kendi Yaralarına Merhem Olamıyor'

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken Kocaeli İletişim Fakültesi'nde Yerel Medya dersi kapsamında yerel medyada çalışan kadın gazetecileri ağırlandı. Etkinlikte her ikisi de KOÜ İletişim mezunu olan Kocae...

Daha Fazla Göster 07/03/2018 || 67

Kocaeli Üniversitesi’ne İki Ödül

Aydın Doğan Vakfı’nın her sene düzenlediği bu sene 29’uncusu gerçekleştirilen Genç İletişimciler Yarışması’nın ödülleri Yeditepe Üniversitesi’nde sahiplerine ulaştı . Kocaeli Üniversi...

Daha Fazla Göster 01/03/2018 || 47

Elginkan Vakfı'nda Haber Semineri

Elginkan Vakfı öncülüğünde ‘Haber Yazma Teknikleri’ adlı bir seminer düzenlendi. Seminerde eğitimci olarak Yönetim Danışmanı Melike Akın yer aldı. Etkinlik, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ...

Daha Fazla Göster 26/02/2018 || 105

TRT ve İletişim Fakültesi Öğrencileri Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesinde bugün 4. Geleceğin iletişimcileri Yarışması tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda, TRT Medya Eğitim Koordinatörlüğü Müdürü Ekrem Özdemir ko...

Daha Fazla Göster 19/02/2018 || 63

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 148

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler