4. Liderlik Zirvesi’nde 2. Gün

 Oğuzhan Eke 07/03/2017 GÜNCEL 2042
Kocaeli Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü’nün hazırladığı '4. Liderlik Zirvesi' 2.gününde  Baki Komsuoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Etkinliğe önemli isimler katıldı. 
Baba Kariyer kurucularından  Lokman İlhan Baba Kariyer kurucularından Lokman İlhan
Bilim İlaç İnsan Kaynakları Yöneticisi Demet Mete Bilim İlaç İnsan Kaynakları Yöneticisi Demet Mete
Sahibinden.com alışveriş sitesinin Kurumsal Satış Genel Müdürü Demet Tekin Sarı Sahibinden.com alışveriş sitesinin Kurumsal Satış Genel Müdürü Demet Tekin Sarı

İlk konuşmacı olarak Ford Otosan İnsan Kaynakları Müdürü Onur Şengün, Türkiye’nin en değerli ve en çok tercih edilen sanayi şirketi olduklarını söylemesinin ardından, iş hayatına girerken nasıl süreçlerden geçtiğine değindi. Girişimcilik adına öğrencilere tavsiyede bulunan Şengün, "Aynı şeyleri yaparak başarıya ulaşamazsınız. Bu yüzden yaptığınız işi daha iyi yapmalı ve yaratıcı olmalısınız” dedi. Fırsatları yakalamamız gerektiğinden söz etti. “Kariyerinizi planlarken sihirli bir değneğe gerek yok. Kendinize yardımcı olacak kişi sadece sizsiniz” diyerek, staj imkanlarından bahsetti. Daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı.

İkinci konuşmacı olarak Anlatsın.com’un kurucularından biri olan Sargın Erdoğan, girişimcilik hayatına, üniversite yıllarında tanıştığı 3 arkadaşıyla birlikte başladığını belirtti. Siteyi, öğrencilerin yanlış meslek tercih etmelerinden dolayı oluşan problemleri en aza indirmek için kurdular. “Şirket çalışanları, profesyoneller ve akademisyenler tecrübelerini anlatıyorlar. Böylelikle hem iş verenler hem de iş arayanlar tek bir platformda buluşmuş oldular” dedi. Ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Daha sonra konuşmayı devralan Baba Kariyer kurucularından Lokman İlhan, katılımcılara Baba Kariyer'in amaçlarından bahsetti. Öğrencilere karşılarına çıkacak fırsatları değerlendirmek için fikirler veren İlhan, “ Biz öğrencilerin okumakta oldukları bölümler üzerine çalışmalarını istiyoruz. Bir mühendislik öğrencisinin garsonluk yapması kimsenin işine gelmez” dedi. İlhan ayrıca ülkemizdeki işsizliğe de değindi.

Dördüncü konuşmacı olarak Sahibinden.com alışveriş sitesinin Kurumsal Satış Genel Müdürü Demet Tekin Sarı mikrofonu eline aldı. Sahibinden.com’un vizyonundan ve gelişiminden bahseden Sarı iş ve eğlencenin önemine değindi. Kendi iş hayatıyla şimdilerin iş hayatı arasındaki farklardan bahsetti. Sarı, "Biz her insanın hayata bir katkısı olduğuna inanıyoruz, her insan bir artıdır. Çay dağıtan çaycıdan, masasında kod yazan mühendisine kadar” dedi. Ayrıca konuşma sırasında Sahibinden.com’un tanıtım videosu da yayımlandı.

Etkinliğin ikinci gününe son konuşmacı olarak Bilim İlaç İnsan Kaynakları Yöneticisi Demet Mete katıldı. Öğrencilere yönetim teknikleri ve ilaç sektörü hakkında bilgi verdi. Mete yapılan işin kişiyi motivasyon yönünden pozitif olarak etkilemesi gerektiğini belirtti. Ayrıca Mete “ Beni en zora sokan mülakata gelen, diplomasını eline almış yeni mezun öğrenciler. Bu işin zor yönü ise tecrübesi olmayan biri karşınıza geldiğinizde onu anlamak. Sorucağınız bir soru onu çok etkiler. Bu yüzden tüm dikkatimi vermek zorundayım” dedi.

İki gün süren etkinlik konuşmacıların soruları cevaplamasının ardından sonlandı.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

''Atıklara Hem Ham Madde Hemde Çevresel Gözle Bakmalıyız''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Çevre Mühendisliğİ öğrencileri tarafından Elektronik Atıklar konulu konferans düzenlendi. Prof.Dr.Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe EXITCOM Recycling Firması Gen...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 19

Yüreklere Sevda Eker Türküler

Kocaeli Üniversite'si Baki Komsuoğlu Konferans Salonu'nda Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 18

Bir Milletin Var Olma Hikayesi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Gazilerimizin Gözünden” aldı etkinlik Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 23

"Çocukların Kalbine Bir Parça Yerleştirmek İster Misin?"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Üniversite Pazarı’nda Genç İz önderliğinde Kimsesiz Otizmli Çocuklar yararına kermes düzenlendi.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 24

Sahiplenmenin Farklı Türleri Konuşuldu

Kocaeli Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla ''Sahiplenme ve Sahiplenilme'' isimli söyleşi düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 34

Ödüllü Filmler KOÜ Öğrencileri İle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 3 Mayıs Amfisi’nde gerçekleştirilen Akbank 14. Kısa Film Festivali öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Daha Fazla Göster 16/04/2018 || 32

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler