4. Liderlik Zirvesi KOÜ’de Yapıldı

 MUSTAFA ÇAĞLAR 06/03/2017 GÜNCEL 2047
Kocaeli Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü’nün hazırladığı 4. Liderlik Zirvesi Baki Komsuoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Etkinliğe önemli isimler katıldı. 
Medical Park Kurumsal İletişim Sorumlusu Didem Aras: Medical Park Kurumsal İletişim Sorumlusu Didem Aras: "İnsan gerçekleşmeyeceği şeyin hayalini kurmaz”
İlkom Kozmetik CEO’su İlker Duran Girişimcilik anılarından bahsetti. İlkom Kozmetik CEO’su İlker Duran Girişimcilik anılarından bahsetti.
Microsoft Bölge Direktörü Daron Yöndem, gençlere iş tecrübelerinden bahsetti. Microsoft Bölge Direktörü Daron Yöndem, gençlere iş tecrübelerinden bahsetti.
Votec Otomasyon Ceo’su  Mehmet  Hakan Bescelioğlu, “Başarının sırrı çalışmaktır” dedi. Votec Otomasyon Ceo’su Mehmet Hakan Bescelioğlu, “Başarının sırrı çalışmaktır” dedi.
Stajım.Net kurucularından Elis Yılmaz, internet sitesi hakkında bilgiler verdi. Stajım.Net kurucularından Elis Yılmaz, internet sitesi hakkında bilgiler verdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte ilk konuşmacı olarak konuşmasına başlayan isim İlkom Kozmetik CEO’su İlker Duran oldu. Girişimcilik anılarından bahseden Duran, arkadaşlarıyla birlikte üniversite yıllarının son dönemlerinde master yapma kararı aldıklarını , bu kararının kariyeri için dönüm noktası olduğunu belirtti. “Master için 20 öğrenci alınacaktı. Sınav sonucunda ben 21'inci oldum. Organik Kimya dersi öğretmenim itiraz etmemi söylese de ben ticarete atılmayı karar verdim” dedi.

Üniversite dönemlerinde, şimdiki öğrenciler gibi nasihatten hoşlanmadığını vurgulayan Duran, “Size birkaç nasihat etmeden bırakmayacağım:  Zamanın kıymetini bilin” dedi. Ayrıca öğrencilerin üniversite dönemlerinde staj yapmanın çok faydalı olacağının altını çizdi.

İlker Duran, öğrencilerin sorularını cevaplamasının ardından konuşmasını sonlandırdı.

İnsan Gerçekleşmeyeceği Şeyin Hayalini Kurmaz

Konuşmayı devralan Medical Park Kurumsal İletişim Sorumlusu Didem Aras konuşmasına Kocaeli Üniversitesi iletişim Fakültesi mezunu olduğunu söyleyerek başladı.  “ Öğrenciliğim zamanında bu tür organizasyonları kaçırmamaya çalışırdım. Çünkü her organizasyonda ayrı ayrı şeyler öğrenirdim” dedi. Hayal etmenin çok önemli olduğunun altını çizen Aras, “İnsan gerçekleşmeyeceği şeyin hayalini kurmaz” dedi.

İlk iş tecrübesine alkollü içecek sektöründe başladığını söyleyen Aras, “Bu güne baktığımız zaman tam tersi bir sektör olan sağlık sektöründeyim. İnsanlara alkolün zararlı olduğunu anlatmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

İnsanın hayatında dost seçiminin önemine değinen Aras, “Diploma sizin kim olduğunuzu yazmaz. Sizi en iyi refere edecek şey arkadaşlarınız, dostlarınızdır” dedi.

Didem Aras soru cevap kısmından sonra konuşmasını sonlandırdı.

Boş Durma Boşa Çalış

Konferansın 3. Konuğu olan Microsoft Bölge Direktörü Daron Yöndem konuşmasına Boş, Taş ve Para kelimelerinin vurgulandığı sunum ile başladı. Hayatında bir çok "boş" yaptığına değinen Yöndem, sadece yurt dışına gidebilmek için 700 sayfalık yazılım kitabı yazdığını, sonradan bu kitabın Microsoft tarafından işe alınmasının başlıca nedeni olduğunu söyledi. Öğrencilik yıllarından bu yana boş durmadığını ve boş olarak yaptığını düşündüğü her projenin günün sonunda ona olumlu yönde döndüğünden bahsetti. Daron Yöndem her şeyin bir tesadüf olduğunu ancak bu tesadüfler sayesinde ortaya çıkıp, başarıyı yakaladığını söyledi.

Bir diğer konuk olan Votec Otomasyon Ceo’su  Mehmet  Hakan Bescelioğlu ilkokuldan bu yaşına kadar çalıştığını işe babasının bakkal dükkanından başlayarak, Türk Havayolları'nda hostluktan, Turkcell’de üst düzey görevlere kadar eriştiğinden söz etti. Başarmanın yolunun çalışmaktan geçtiğini söyleyen Mehmet Hakan "Erken kalkın  ve geç yatın" dedi.

Son konuk olan Stajım.Net kurucularından Elis Yılmaz "Kadınsanız ve genç iseniz girişimci olmanız çok daha zor" diyerek konuşmasına başlayan Yılmaz, bir çok konferansa katıldığını öğrencilik yıllarında öğrencilere sadece işin güzel taraflarını anlattıklarını ancak, işin gerçek yanının bu olmadığını söyledi. Mezun olduktan sonra kurdukları ve ilk haftasında 10.000 ziyaretçinin ziyaret ettiği bu siteyi 50 tl ye kurduklarını, başarmak için hiçbir zaman pes etmediklerini söyledi. 

Etkinlik öğrencilerin sorularının yanıtlanmasının ardından son buldu.

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

''Atıklara Hem Ham Madde Hemde Çevresel Gözle Bakmalıyız''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Çevre Mühendisliğİ öğrencileri tarafından Elektronik Atıklar konulu konferans düzenlendi. Prof.Dr.Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe EXITCOM Recycling Firması Gen...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 19

Yüreklere Sevda Eker Türküler

Kocaeli Üniversite'si Baki Komsuoğlu Konferans Salonu'nda Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 18

Bir Milletin Var Olma Hikayesi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Gazilerimizin Gözünden” aldı etkinlik Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 23

"Çocukların Kalbine Bir Parça Yerleştirmek İster Misin?"

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Üniversite Pazarı’nda Genç İz önderliğinde Kimsesiz Otizmli Çocuklar yararına kermes düzenlendi.

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 24

Sahiplenmenin Farklı Türleri Konuşuldu

Kocaeli Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla ''Sahiplenme ve Sahiplenilme'' isimli söyleşi düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir...

Daha Fazla Göster 18/04/2018 || 34

Ödüllü Filmler KOÜ Öğrencileri İle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 3 Mayıs Amfisi’nde gerçekleştirilen Akbank 14. Kısa Film Festivali öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Daha Fazla Göster 16/04/2018 || 32

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler