Vizyonda Bu Hafta

 Kübra Topçuoğlu 03/03/2017 GÜNCEL/ KÜLTÜR & SANAT 299
Bu hafta 7 yeni film beyazperdede gösterime giriyor. Vizyona girecek olan filmleri tüm sinemaseverler için derledik.
Logan : Wolverine Logan : Wolverine
Reis Reis
İstanbul Kırmızısı İstanbul Kırmızısı
Alt Tarafı Dünyanın Sonu Alt Tarafı Dünyanın Sonu
Dehşet Evi Dehşet Evi
Yağmurlarda Yıkansam Yağmurlarda Yıkansam
The Founder The Founder

Logan: Wolverine

Başrolünde Hugh Jackman'ın olduğu, merakla beklenen fantastik film bu hafta sinema salonlarında yerini alıyor. Logan'ın genç bir mutantı koruma çabalarını anlatan filmin yönetmen koltuğunda James Mangold oturuyor. 

Reis 

Adnan Menderes'in idam haberiyle başlayan film, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çocukluğundan belediye başkanlığına uzanan yıllarını konu alıyor. Yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz'un yaptığı filmin oyuncu kadrosunda ise Reha Beyoğlu, Özlem Balcı, Volkan Başaran ve Ali Yaylı bulunuyor. 

İstanbul Kırmızısı

Oyuncu kadrosunda Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Nejat İşler, Mehmet Günsür gibi tecrübeli isimleri barındıran "İstanbul Kırmızısı" filminin konusu şöyle; Yazar Orhan ve yönetmen Deniz'in yolları İstanbul'da kesişir. Bir kitap projesi için bir araya gelirler. Ancak ertesi gün Deniz kaybolur. Deniz'in ortalıktan kaybolması gizemli olayların çözümünü başlatacak. Dram türündeki filmin yönetmen koltuğunda Ferzan Özpetek oturuyor. 

Alt Tarafı Dünyanın Sonu

Senaristliğini ve yönetmenliğini son zamanların parlayan genç sinemacısı Xavier Dolan'ın üstlendiği film, Fransız yazar Jean-Luc Lagarce'nin tiyatro oyunundan uyarlandı. Filmin kahramanı Louis ölümcül bir hastalığa sahip olduğunu söylemek için ailesini ziyaret etmesini konu alan filmin oyuncu kadrosunda  Nathalie Baye, Vincent Cassel, Marion Cotillard ve Gaspard Ulliel buluyor.

Dehşet Evi

Genç bir emlakçının komisyonculuğunu üstlendiği bir evde sevgilisiyle birlikte kiralık katillerin hedefinde olmalarını konu alan filmi İspanyol yönetmen Rafa Martinez yönetiyor. Filmin başrollerini ise İngrid Garcia Jonsson, Bruno Sevilla ve Oriol Tarrida Homedes bulunuyor. 

yağmurlarda Yıkansam

Kadın cinayetlerine dikkat çeken film, 15 yaşındaki Gamze'nin annesini öldüren babasının karşısında öfkesini ve yalnızlığını konu alıyor. Yönetmenliğini Gülten Taranç'ın yaptığı filmin başrollerini Yeliz Tozan, Derin İnce, Murat Ergür paylaşıyor. 

The Founder

Ünlü fast food zincirinin kurucusu Ray Kroc'un hayatını anlatan biyografi türündeki filmin yönetmenliğini John Lee Hancock üstleniyor. Filmin başrollerinde ise Michael Keaton, Laura Dern, Linda Cardellini gibi deneyimli oyuncular bulunuyor. 

Kategorisindeki diğer haberler

KOÜ'de Ruhu Doyuran Nağmelere Adım Adım

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) 12. Geleneksel Bahar Şenlikleri için Türk Sanat Müziği korosunun provaları devam ediyor. Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen provalar her yaştan ilgi gör...

Daha Fazla Göster 22/02/2018 || 5

''Duyguya Bırakılan Bestelerde Nota Gerekmez''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) 12. Geleneksel Bahar Konseri için “Türk Sanat Müziği Korosu” provaları başladı. Koro ekibi, Prof. Dr. Fazıl Özen öncülüğünde Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlık ...

Daha Fazla Göster 15/02/2018 || 171

Akademisyenler ve Tiyatroculardan Beyin Fırtınası

Toplum Ruh Sağlığı Geliştirme Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Coşkun ve Kocaeli Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Fatih Sevdi önderliğinde "Sanal Gerçeklik ve Sanat Üzerine" adlı söyleşi gerç...

Daha Fazla Göster 09/02/2018 || 91

Akademisyen ve Sanatçılar Sanal Gerçekliği Konuşacak

Daha Fazla Göster 06/02/2018 || 159

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisinin açılışı Seka Kağıt Müzesi’nde gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 131

''Sevdiğiniz İşi Yapın''

Kocaeli Üniversitesinin kuruluşunun 25. Yıl Etkinlikleri Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde kutlanmaya devam ediyor. Etkinlikler kapsamında öğrencilerle buluşan ünlü karikatürist Selçuk Erdem, &oum...

Daha Fazla Göster 01/12/2017 || 150

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler